08 жовтня 2012 року Справа № 0870/9617/12
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий Ігор Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: ОСОБА_2
до: Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області
про: визнання протиправним проведення службового розслідування
05.10.2012 ОСОБА_2 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області про визнання протиправним проведення службового розслідування по факту порушення службової дисципліни дільничним інспектором СДІМ Ленінського РВ ГУ МВС України в Запорізькій області ОСОБА_2, оформленого висновком від 29.05.2012.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання адміністративного позову з'ясовує чи подано його у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 3 статті 99 КАС України встановлено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
З матеріалів справи вбачається, що з висновком службового розслідування від 29.05.2012 позивач був ознайомлений 06.06.2012, а позовну заяву про визнання протиправним проведення зазначеного службового розслідування було подано до суду 05.10.2012.
Отже, суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_2 подана до суду з порушенням строку, встановленого частиною 3 статті 99 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Заяву про поновлення строку ОСОБА_2 не подано.
У зв'язку з вищевикладеним, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ч.3 ст.99, ч.1 ст.100, ч.5 ст.107, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області про визнання протиправним проведення службового розслідування - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий