Рішення від 10.10.2012 по справі 5015/3975/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.10.12 Справа№ 5015/3975/12

За позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,

до відповідача:фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, м. Львів,

про: демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика,

Суддя Т. Рим

За участю представників:

позивача:Василюк М.Р. -довіреність №36-вих-31 від 10.01.2012 р.,

відповідача:не зЧявився.

На розгляд господарського суду Львівської області подано Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика. Ухвалою від 25.09.2012 р. провадження у справі порушено, позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 10.10.2012 р.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач самочинно, без відповідного дозволу встановив відкритий літній майданчик по АДРЕСА_1. З огляду на це головою Шевченківської районної державної адміністрації Львівської міської ради прийнято розпорядження від 16 серпня 2012 року №517 "Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1" (надалі -Розпорядження). Цим розпорядженням фізичну особу -підприємця ОСОБА_1 зобов'язано демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик, який розташований у АДРЕСА_1. Проте відповідач не виконує цього обов'язку.

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином та завчасно повідомлений про час і місце проведення судового розгляду справи 02.10.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, долученим до матеріалів справи, проти позову не заперечив. За таких обставин у відповідача було достатньо часу для підготовки та надання суду власних документально обґрунтованих заперечень проти вимог позову.

Суд, керуючись статтею 75 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

Вислухавши представників сторін, проаналізувавши матеріали справи, суд установив таке.

В результаті проведеного обстеження території Шевченківського району на предмет наявності дозвільних документів на розміщення літніх майданчиків, комісією працівників Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради та працівником КП "Адміністративно-технічне управління" складено акт проведення обстеження від 13.08.2012 року, яким зафіксовано функціонування без належного дозволу відкритого літнього майданчика біля торговельного павільйону "ІНФОРМАЦІЯ_1" за адресою: АДРЕСА_1.

Розпорядженням Шевченківської районної адміністрації №517 від 16.08.2012 р. відповідача зобов'язано демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик на АДРЕСА_1 в термін до 27.08.2012 р. Розпорядження надіслано відповідачу 31.08.2012 р., про що свідчить відтиск печатки відділення поштового зв'язку на описі вкладення у цінний лист.

Попередження від 16.08.2012 року №36 вих. 991 про необхідність демонтажу самочинно встановленого літнього майданчику надіслано відповідачу 31.08.2012 р., про що свідчить відтиск печатки відділення поштового зв'язку на описі вкладення у цінний лист.

Актом обстеження від 05.09.2012 р. та від 09.10.2012 р. встановлено, що розпорядження Шевченківської районної адміністрації №517 від 16.08.2012 р. відповідач не виконав, літній майданчик по АДРЕСА_1 не демонтував.

Доказів отримання дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика по АДРЕСА_1, відповідачем не представлено.

Інженером КП "Адміністративно-технічне управління" 09.07.2012 р., у присутності двох свідків, складено протокол №5-022Б про адміністративне правопорушення. У цьому протоколі зазначено, що ФОП ОСОБА_1 самочинно встановив відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1.

Адміністративною комісією при Шевченківській районній адміністрації Львівської міської ради постановою №20/5 від 26.07.2012 р. накладено на відповідача адміністративне стягнення у вигляді штрафу (1 700,00 грн.).

В ході розгляду справи відповідачем не було надано договору оренди земельної ділянки.

При ухваленні рішення суд виходив з такого.

Відносини щодо розміщення відкритих літніх майданчиків регулюються Законом України "Про місцеве самоврядування" -в частині повноважень сільських рад та обов'язковості рішень органів місцевого самоврядування, Земельним Кодексом України -в частині набуття та здійснення права власності та права користування земельною ділянкою під літнім майданчиком, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", Законом України "Про благоустрій населених пунктів", Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 р., Правилами благоустрою міста Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 2, 6, 9 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів благоустрою населених пунктів, забезпечення їх виконання; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; здійснення контролю за станом благоустрою та утриманням територій, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, їх озелененням, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо.

Частинами 1, 4 статті 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до частин 1-3 статті 40 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" самоврядний контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюється сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами. Для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням Правил благоустрою території населеного пункту, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, сільські, селищні, міські ради можуть утворювати інспекції з благоустрою населених пунктів. Самоврядний контроль за станом благоустрою населених пунктів здійснюється шляхом проведення перевірок території.

Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та пункту 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 р. (надалі -Порядок), дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Рішенням Львівської міської ради №616 від 17.06.2011 р. затверджено Порядок розміщення літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у місті Львові, яким встановлено, що рішення про погодження проекту літнього майданчика та визначення орендаря конструктивного елемента благоустрою приймається комісією з визначення орендаря конструктивних елементів благоустрою для розміщення літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові. Відповідно до пункту 2.1 Порядку, договір оренди конструктивних елементів благоустрою з суб'єктом підприємницької діяльності укладає управління комунальної власності департаменту економічної політики на підставі документів, отриманих з управління архітектури департаменту містобудування.

Пунктом 1.10 Правил благоустрою міста Львова, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376, відкритий літній майданчик -це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) -це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.

Пунктом 4.1 Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика. Згідно з пунктом 4.2.3 Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені майданчики. Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду.

Пунктом 4.5.1 Положення про Шевченківську районну адміністрацію Львівської міської ради та її структури Адміністрацію наділено повноваженнями звернення у встановленому порядку до судових органів з позовними заявами про демонтаж самочинного будівництва. З огляду на зазначене, Адміністрація уповноважена на подання відповідного позову до суду з вимогами демонтувати відкритий літній майданчик.

Таким чином, оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: вулиця АДРЕСА_1, у порушення розпорядження Шевченківської районної адміністрації №517 від 16.08.2012 року не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до статей 33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 43 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, а судом не виявлено на підставі наявних документів у справі інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору.

Відповідно до частини 1 статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином, оскільки судове рішення прийнято на користь позивача, судовий збір потрібно покласти на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 1, 4, 43, 33, 38, 43, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Зобов'язати фізичну особу -підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1. Стягувач: Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради (адреса: вулиця Липинського, 11, місто Львів, Львівська область, 79058; ідентифікаційний код 04056115).

3. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації (адреса: вулиця Липинського, 11, місто Львів, Львівська область, 79058; ідентифікаційний код 04056115) 1073,00 грн. судового збору.

4. Накази видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 15.10.2012 року

Суддя Рим Т.Я.