Рішення від 04.12.2008 по справі 4/149пд

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.12.08 Справа № 4/149пд.

Розглянувши матеріали справи за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю “ Луганськвода»в особі відокремленого підрозділу Лутугинського департаменту Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськвода», м. Лутугине Луганської області

до Лутугинського міського комунального підприємства " Лутугинежитлфонд ", м. Лутугине Луганської області

про зобов'язання внести доповнення до договору

Суддя: Батюк Г.М.

Секретар судового засідання Чех Т.М.

за участю представників сторін:

від позивача - Оріхова О.В., довіреність № 8 від 20.08.08;

від відповідача - Борович А.С., довіреність № б/н від 01.01.08.

ВСТАНОВИЛА:

Суть спору: заявлено вимогу про зобов'язання відповідача внести доповнення в договір на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08:

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»у пункті 1.6 «Перелік об'єктів «Споживача», доповнити переліком об'єктів житлового фонду у кількості 88 будинків;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 2 «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу»- «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу по кожному об'єкту житлового фонду окремо»;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 3 «Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення»погоджений «Постачальником»ліміт водоспоживання та водовідведення -«Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення окремо по кожному об'єкту житлового фонду».

У судовому засіданні 10.01.08 по справі № 4/149пд, згідно ст. 77 ГПК України, була оголошена перерва до 04.12.08.

Рішення господарського суду Луганської області виноситься 04.12.08.

Представник позивача вимоги викладені у позовній заяві, у судовому засіданні підтримав.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву №613 від 21.10.08 проти позовних вимог заперечує, з наступних підстав, а саме:

- відповідач, згідно з рішеннями Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07, №18/11-2 від 30.10.07, №18/10-1 від 30.10.07, №16/11 від 30.08.07, №18/3-2 від 30.10.07, №18/3-3 від 30.10.07 визначений як виконавець житлово-комунальних послуг централізованого опалення та утримання будинків , споруд та прибудинкових територій;

- рішенням Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК»вирішено передати Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»в оперативне управління переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням), вказаний в п.1 цього рішення, з правом здійснення всіх дій по відношенню до вказаного майна, окрім відчуження і передачі третім особам у користування;

- пункт 2.2.4 Статуту ЛМКП «Лутугинежитлфонд»передбачає надання житлово-комунальних послуг населенню тільки тих видів, які закріплені в п.2.3 Статуту, і які підприємства мають право здійснювати , як виконавець житлово-комунальних послуг;

- відповідач визначений у договорі на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08, саме як споживач житлово-комунальних послуг;

- у разі внесення спірних об'єктів (житловий фонд) у вказаний договір, відповідач здійснював би діяльність з розподілу води та водовідведення внутрішньобудинковими інженерними мережами, та дані вимоги не мають ніяких підстав для здійснення відповідачем дій, які пропонує виконати позивач;

- норма ч.2 ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», вказує на підприємства, установи, організації до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення, але відповідач не відноситься до таких підприємств;

- відповідач стверджує про відсутність у нього обов'язків з надання послуг з водопостачання і водовідведення та обґрунтовує ті доводи нормами цивільного законодавства та положеннями «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України";

- відповідач не зобов'язаний включати додаток №1 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08, житловий фонд, який знаходиться у нього на праві оперативного управління, а як споживач правомірно включив в ці додатки всі об'єкти, на яких підприємство безпосередньо користується питною водою та послугами з водовідведення, та з інших підстав, викладених у відзиві.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,

встановив :

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що Товариство з обмеженою відповідальністю Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу Лутугинського департаменту Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськвода» (позивач у справі) листом від 08.08.08 № 5/265 на адресу Лутугинського міського комунального підприємства

"Лутугинежитлфонд" (відповідача у справі) надіслано два примірника договору на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08 з «паспортом водного господарства»(додаток № 1 до договору № 225/1 від 01.08.08) для його розгляду та підписання.

Позивач зазначив, що рішенням Лутугинської міської ради № 18/11-2 від 30.10.07, відповідачу був переданий в оперативне користування житловий фонд (з вбудованими та прибудованими приміщеннями, обладнанням), вказаний у п. 1 даного рішення, з правом здійснення всіх дій у відношенні вказаного майна, а пунктами 12,13 «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України", передбачає, що ТОВ «Луганськвода" надає водопостачання тільки до точки балансового розмежування, тобто до зовнішнього обрізу будинку. Позивач в своєму листі від 08.08.08 № 5/265, щодо підписання вказаного договору, просив відповідача внести в договір № 225/1 від 01.08.08 доповнення в додаток № 1 до «паспорту водного господарства", перелік об'єктів житлового фонду, згідно п.1 рішення Лутугинської міської ради № 18/11-2 від 30.10.07 у кількості 88 будинків.

Також, позивач зазначив, що 29.08.08 відповідач повернув на його адресу один примірник підписаного договору № 225/1 від 01.08.08 на послуги з водопостачання та водовідведення на 4-х аркушах та два примірника «паспорту водного господарства" на 8-ми аркушах:

- акти розподілення балансової належності систем водопроводу, каналізації та експлуатаційної належності сторін на 13 сторінках, який позивач просив розглянути та затвердити, але перелік об'єктів житлового фонду, який позивач просив внести у додаток № 1 до договору №225/1 від 01.08.08 «паспорт водного господарства", був відсутній.

При розгляді заповненого відповідачем додатку № 1 «паспорту водного господарства" до договору № 225/1 від 01.08.08, позивач не погодився з переліком об'єктів, які вказав відповідач, у підпункт 1.6. «Перелік об'єктів «Споживача", оскільки ним не був включений перелік об'єктів житлового фонду, згідно п.1 рішення Лутугинської міської ради № 18/11-2 від 30.10.07 у кількості 88 будинків, які позивач просив включити до переліку.

Позивач у позові зазначив, що ситуація, яка склалася між сторонами при укладені договору №225/1 від 01.08.08 та заповненні до нього додатку № 1 «паспорту водного господарства" об'єктами «Споживача", свідчить про порушення відповідачем процесуальних норм, передбачених пунктами 2, 8 ст. 180 Господарського Кодексу України.

Тому, позивач вважає за необхідним внести доповнення в договір № 225/1 від 01.08.08 до додатку №1 «паспорту водного господарства", а сторонами не досягнуто згоди по умовам договору. Позивач листом від 15.09.08 №5/394 відповідно до ст. 188 Господарського Кодексу України надіслав на адресу відповідача два примірника додаткової угоди з додатком переліку об'єктів житлового фонду у кількості 88 будинків, для розгляду та підписання. Листом від 29.08.08 №525 відповідач відмовився від даної пропозиції. (а.с.52-56).

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що внесення додатку в перелік житлового фонду до спірного договору є обов'язковим для відповідача.

Відповідач позовні вимоги відхилив, з підстав, викладених у відзиві.

Оцінивши доводи сторін у їх сукупності, суд вважає позов не обґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Позивач звернувся до господарського суду з даною позовною заявою про зобов'язання відповідача внести доповнення в договір на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08:

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»у пункті 1.6 «Перелік об'єктів «Споживача», доповнити переліком об'єктів житлового фонду у кількості 88 будинків;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 2 «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу»- «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу по кожному об'єкту житлового фонду окремо»;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 3 «Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення»погоджений «Постачальником»ліміт водоспоживання та водовідведення -«Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення окремо по кожному об'єкту житлового фонду».

Як свідчать матеріали справи, відповідно до рішення Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м.Лутугине», яке було прийняте згідно до п.4 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.04 №1875-ІУ та «Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.05, вирішено, що виконавцем житлово-комунальних послуг та опалення встановлюється по житловому фонду Лутугинський ДНВВК - УЖКГ ЛДНВВК.

Рішенням Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК» вирішено прийняти безоплатно в комунальну власність територіальної громади м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням) УЖКГ Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату та передати Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»в оперативне управління переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням), вказаний в п.1 цього рішення, з правом здійснення всіх дій по відношенню до вказаного майна, окрім відчуження і передачі третім особам у користування.

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/10-1 від 30.10.07 та № 16/11 від 30.08.07 «Про внесення змін до статуту ЛМКП «Лутугинежитлфонд»у зв'язку з прийняттям житлового фонду Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату з котельнями та тепломережами, що обслуговувало Управління житлово-комунального господарства ЛДНВВК в комунальну власність територіальної громади м.Лутугине для подальшої передачі на обслуговування Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»вирішено внести відповідні зміни до статуту Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд», викласти його в новій редакції з приведенням положень статуту згідно діючого законодавства, внести зміни по розширенню видів діяльності підприємства.

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/3-2 від 30.10.07 «Про затвердження тимчасових тарифів ЛМКП «Лутугинежитлфонд»на послуги центрального опалення», у зв'язку з передачею житлового фонду з котельнями УЖКГ ЛДНВВК до комунальної власності територіальної громади м. Лутугине та наданням ЛМКП «Лутугинежитлфонд»повноважень по управлінню та обслуговуванню вказаних об'єктів, у тому числі надання послуг з центрального опалення, встановлені тимчасові тарифи на послуги опалення у м. Лутугине, яке буде надавати Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд».

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/3-3 від 30.10.07 «Про затвердження тимчасових тарифів ЛМКП «Лутугинежитлфонд»на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», у зв'язку з передачею житлового фонду з котельнями УЖКГ ЛДНВВК до комунальної власності територіальної громади м. Лутугине та наданням ЛМКП «Лутугинежитлфонд» повноважень по управлінню та обслуговуванню вказаних об'єктів, у тому числі надання послуг з центрального опалення, встановлені тимчасові тарифи на утримання ЛМКП «Лутугинежитлфонд»будинків, споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.04 № 1875-ІУ( далі -Закон № 1875-ІУ) визначені основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Відповідно до вимог статті 1 Закону № 1875-ІУ визначено, що балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до ст.1 Закону № 1875-ІУ, виконавцем є суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Управителем є особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі -управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

Відповідно до п.1.1 "Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді", затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 25.04.05 № 60

( далі -Порядок), визначаються виконавці житлово-комунальних послуг.

Стаття 21 Закону № 1875-ІУ, встановлює права та обов'язки виконавця.

Виконавцем житлово-комунальних послуг може бути суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання відповідних житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов'язків, визначених ч.2 ст.21 Закону № 1875-ІУ та п. 1.3 Порядку. Виконавець житлово-комунальних послуг визначається органами місцевого самоврядування, крім випадків коли власник ( власники) житлових будинків бажає визначити виконавця житлово- комунальних послуг самостійно( 1.4 Порядку).

Як свідчать матеріали справи, рішенням Лутугинської міської ради №25/8 від 27.10.08 «Про внесення змін у рішення №10/8-1 від 12.01.07 «Про визначення виконавців послуг на водопостачання та водовідведення у м.Лутугине»було вирішено пунктом 1 внести зміни у п. 1 рішення №10/8-1 від 12.01.07 «Про визначення виконавців послуг на водопостачання та водовідведення у м.Лутугине»та читати у такій редакції : встановити виконавцем послуг водопостачання та водовідведення у м.Лутугине -на відособлений підрозділ Лутугинський департамент ТОВ «Луганськвода»у зв'язку зі зміною назви підприємства.

Рішенням Лутугинської міської ради №25/8-1 від 27.10.08 «Про внесення змін у рішення №20/4 від 25.01.08 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м.Лутугине»вирішено пунктом1 внести зміни у п.1 рішення №20/4 від 25.01.08 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м.Лутугине»та читати в такій редакції житловий фонд Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд» надає послуги: послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів, тощо); послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Виходячи з вищенаведеного, Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд»( відповідач у справі) є виконавцем тільки послуг з централізованого опалення та утримання будинків, споруд та при будинкових територій, а житловий фонд, який був переданий від Управління житлово-комунального господарства Лутугинського ДНВВК знаходиться у підприємства відповідача на праві оперативного управління. Власником майна (житлового фонду) є територіальна громада м. Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

Відповідно до ч.1 ст. 137 Господарського кодексу України, передбачено, що правом оперативного управління у цьому Кодексу визначається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).

Суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі право власності, на свій розсуд, одноосібно або спільно з іншими суб'єктами володіє, користується і розпоряджатися належним йому майном, в тому числі має право надавати майно іншим суб'єктам для використання його на праві власності, господарського відання або оперативного управління, або на основі інших форм правового режиму майна, передбачених цим Кодексом ( ч.1, ч.2 ст.134 Господарського кодексу України )

Як вбачається, власником переданого майна (житлового фонду) є територіальна громада м. Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

Статтею 23 Закону № 1875-ІУ, передбачені права власника :

1. Власник має право тримати на балансі та управляти належним йому майном.

2. Власник має право доручати повністю або частково розпоряджатися та управляти належним йому майном відповідно до закону та договору балансоутримувачу або управителю.

3. У разі спільної власності кількох співвласників, рішення щодо утримання на балансі та/або управління майном приймається відповідно до закону.

Отже, виконавцем житлово-комунальних послуг може бути суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання відповідних житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов'язків, визначених у ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги" (п. 1.3 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді). Виконавець житлово-комунальних послуг визначається органами місцевого самоврядування (п. 1.4 Порядку).

Відповідач також надав пояснення, що між позивачем та відповідачем був укладений договір на послуги з водопостачання та водовідведення №225/1 від 01.08.08, щодо якого останні висувають вимоги з приводу включення в додаток №1 «паспорт водного господарства»до вказаного договору житловий фонд, але в цьому договорі ЛМКП «Лутугинежитлфонд»( відповідач у справі) визначений як споживач. Статтею 1 Закону № 1875-ІУ, споживач - фізична або юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунально послугу; комунальна послуга - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної або юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством; виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги; власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків та споруд (власник ) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.

Частиною 2 ст. 19 Закону № 1875-ІУ, учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону № 1875-ІУ, виробник послуг може бути їх виконавцем.

Згідно ч.2 ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням.

Вказана норма Закону вказує на підприємства, установи, організації до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення, але відповідач не відноситься до таких підприємств.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач включив у додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08 всі об'єкти, на яких підприємство користується питною водою та послугами з водовідведення.

Згідно п.2.2 розділу 2 Статуту Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»( далі- Статут) основними завданнями підприємства є :

- розроблення і реалізація стратегії розвитку потреб централізованого гарячого водопостачання, теплопостачання ( центрального опалення );

- розроблення та використання державних програм, спрямованих нас творення умов безперебійного теплопостачання, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів в його послугах на території області;

- організація відповідно до чинного законодавства збору, зосередження та цільового використання коштів, що надходять для фінансування тепло забезпечення міста та району;

- організація забезпечення експлуатації житлового фонду і надання житлово-комунальних послуг населенню, що мешкає в житловому фонді, який знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Лутугине.

З матеріалів справи вбачається, згідно п.1 рішення Лутугинської міської ради № 29/2 від 27.10.05 виконавцем по наданню послуг з водопостачанню та водовідведенню визнано обласне комунальне підприємство «Компанія Луганськвода" на території м.Лутугине.

Також, позивач у листі № 11/51 від 04.07.08 повідомляє, що згідно рішення Луганської обласної ради від 04.07.08 №21/5 об'єкти водопостачання та водовідведення, які обслуговувало ОКП «Компанія Луганськвода" були передані в концесію ТОВ «Луганськвода" та у листі № 5/265 від 08.08.08 позивач зазначив, що в зв'язку з цим ОКП «Компанія Луганськвода" не може бути виконавцем по наданню послуг з водопостачання та водовідведення.

Норма п.12.14 Правил передбачає повноваження власника, який приймає житловий фонд на свій баланс (власник -має право володіти, користуватися, розпоряджатися, а ЛМКП «Лутугинежитлфонд»має право оперативного управління без права відчуження третім особам, тобто не є власником житлового фонду). Таким чином, власником житлового фонду є територіальна громада м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

На підставі викладеного, встановлено, що переданий відповідачу житловий фонд, згідно рішення Лугугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК», знаходиться у Лутугинському міському комунальному підприємстві «Лутугинежитлфонд» ( відповідача у справі) тільки на праві оперативного управління. Згідно рішення Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м. Лутугине»- виконавцем житлово-комунальних послуг та опалення встановлюється по житловому фонду Лутугинський ДНВВК - УЖКГ ЛДНВВК. Отже, відповідач, як споживач включив у додатки № 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, всі об'єкти, на яких підприємство безпосередньо користується питною водою та послугами з водовідведення, але як виконавець відповідач виконує всі обов'язки, покладені на нього згідно Статуту та ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»та іншими нормативними актами.

Суд вважає, Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд»(відповідач у справі) є виконавцем тільки централізованого опалення та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а житловий фонд, який був переданий від Управління житлово-комунального господарства ЛДНВВК знаходиться у підприємства відповідача на праві оперативного управління. Власником майна (житлового фонду) є територіальна громада м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

За таких обставин, позовні вимоги слід визнати необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

Згідно ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Як свідчать матеріали справи, позивачем не надано безспірних доказів про зобов'язання відповідача внести доповнення в договір на послуги з водопостачання та водовідведення № 225/1 від 01.08.08:

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»у пункті 1.6 «Перелік об'єктів «Споживача», доповнити переліком об'єктів житлового фонду у кількості 88 будинків;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 2 «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу»- «Схеми (генплан)»зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення з прив'язкою к місцевості та визначенням точок балансового розподілу по кожному об'єкту житлового фонду окремо»;

- в додаток №1 «паспорт водного господарства»до договору №225/1 від 01.08.08 додати до пункту 3 «Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення»погоджений «Постачальником»ліміт водоспоживання та водовідведення -«Розрахунок кількості обсягів водоспоживання та водовідведення окремо по кожному об'єкту житлового фонду».

На підставі викладеного, суд робить висновок, що позивач не надав суду безспірних доказів своїх позовних вимог тому, у задоволенні позову слід відмовити.

Згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України витрати по державному миту та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на позивача.

У судовому засіданні 04.12.08 за згодою представників судового процесу була оголошена вступна та резолютивна частина рішення.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ч.1, ч.2 ст.134, ч.1 ст.137 Господарського кодексу України, ст.ст. 44,49,77,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.У задоволенні позову відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Дата підписання рішення : 09.12.08

Суддя Г.М.Батюк