Постанова від 05.10.2012 по справі 2а/0270/3309/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

05 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0270/3309/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Сала П.І.,

за участю

секретаря судового засідання: Яковенка Д.О.,

представників позивача: Нєнова О.В., ОСОБА_15.,

представника відповідача: Країла С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: державної фінансової інспекції у Вінницькій області

до: Мурованокуриловецької центральної районної лікарні

про: зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ :

10.07.2012 року державна фінансова інспекція у Вінницькій області (далі -ДФІ у Вінницькій області) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому після уточнення позовних вимог (а.с. 76-77) просить зобов'язати Мурованокуриловецьку центральну районну лікарню (далі -Мурованокуриловецька ЦРЛ) виконати законні вимоги інспекції щодо забезпечення повернення решти незаконних витрат, зокрема, у частині повернення зайво виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 18 330,00 грн. на розрахунковий рахунок 35415001003205 в УДКС у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області, МФО 802015 з подальшим перерахуванням відшкодованих сум незаконних витрат у дохід місцевого бюджету на розрахунковий рахунок 37619070 в УДКС у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області, МФО 802015, та у частині проведення перерахунку і відповідних взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів на суму 2970,63 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що на виконання постанови Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області від 02.04.2012 року та за зверненням прокуратури Мурованокуриловецького району Вінницької області від 03.04.2012 року вих. № 68-1158, ДФІ у Вінницькій області було проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Мурованокуриловецької ЦРЛ за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року, якою виявлено ряд істотних порушень чинного законодавства, викладених в акті за № 03-13/09 від 08.05.2012 року. Зокрема, ревізією встановлено, що протягом 2008-2010 рр., при відсутності підтверджуючих документів, нормативно-правових актів з питань оплати праці працівників охорони здоров'я, розпорядчих документів Мурованокуриловецької районної державної адміністрації Вінницької області (далі -Мурованокуриловецька РДА) та голови Мурованокуриловецької ЦРЛ, працівникам лікарні було незаконно нараховано і виплачено заробітну плату на загальну суму 93 611,06 грн. Крім того, всупереч вимогам пункту 1.7 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року № 308/519, без погодження з Мурованокуриловецькою РДА головному лікарю Мурованокуриловецької ЦРЛ ОСОБА_4 у грудні 2009 року було безпідставно нараховано і виплачено премію в розмірі посадового окладу 2215,99 грн. У ході ревізії частину незаконно виплаченої заробітної плати відшкодовано за рахунок винних осіб в сумі 27 344,70 грн. За наслідками проведеної ревізії на адресу відповідача було скеровано лист-вимогу від 22.05.2012 року № 02-03-20-14/3917 про усунення виявлених порушень у термін до 11.06.2012 року. Однією з вимог ДФІ у Вінницькій області була вимога забезпечити відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати на суму 68 482,35 грн., а також провести перерахунок і відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів на суму 34 785,21 грн. Разом із тим, зазначені вимоги Мурованокуриловецькою ЦРЛ виконано частково і станом на 05.10.2012 року відповідачем не вжито заходів щодо повернення решти незаконних витрат у частині заробітної плати в сумі 18 330,00 грн. та у частині перерахунку внесків до державних фондів в сумі 2970,63 грн., що зумовлює необхідність звернення до суду з даним позовом. При вирішенні справи просить врахувати, що акт позапланової ревізії № 03-13/09 від 08.05.2012 року підписаний посадовими особами Мурованокуриловецької ЦРЛ без жодних застережень, а вимоги ДФІ у Вінницькій області, виконання яких є предметом спору у цій адміністративній справі, у визначеному законом порядку не оскаржувалися, що свідчить про відсутність заперечень відповідача щодо змісту акту ревізії і його згоду порушеннями, виявленими проведеною перевіркою.

У судовому засіданні представники позивача Нєнов О.В. та ОСОБА_15. уточнені позовні вимоги підтримали та надали пояснення згідно із обґрунтуваннями, наведеними у позовній заяві. Стверджують, що на даний час відповідачем не вжито заходів щодо повернення незаконних витрат в частині безпідставно виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 18 330,00 грн. та в частині проведення перерахунку і взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів в сумі 2970,63 грн. Не заперечили, що факт стягнення з колишнього головного бухгалтера Мурованокуриловецької ЦРЛ ОСОБА_5 за вироком суду збитків у розмірі 13 290,77 грн., які були завдані місцевому бюджету її злочинними діями, вважається виконанням вимог ДФІ у Вінницькій області щодо усунення виявлених фінансових порушень. Проте, оскільки такий вирок на адресу інспекції офіційно не надходив, він не може бути врахований позивачем. Просять суд задовольнити заявлений адміністративний позов у повному обсязі.

Представник відповідача Країло С.В. у судовому засіданні вимоги ДФІ у Вінницькій області визнав у частині проведення перерахунку і відповідних взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів на суму 2970,63 грн., зазначивши при цьому, що лікарнею вживаються заходи щодо їх виконання у цій частині. В іншій частині вимоги позивача заперечує, посилаючись на те, що вони фактично не можуть бути виконані і залишається незрозумілим, у якій спосіб це можна зробити з огляду на ухвалений судом вирок, встановлення ним конкретної посадової особи лікарні, винної у незаконній виплаті коштів, та присудження з неї визначеного розміру завданих злочином збитків.

Представник позивача ОСОБА_15., будучи допитаним за його згодою як свідок згідно із ч.1 ст. 76 КАС України, пояснив, що у квітні 2012 року ним було проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Мурованокуриловецької ЦРЛ за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року, якою виявлено, що протягом 2008-2010 рр. працівникам лікарні було зайво нараховано і виплачено заробітну плату на загальну суму 95 827,05 грн. Порушення допущено головним бухгалтером ОСОБА_5, бухгалтером ОСОБА_6 та головним лікарем ОСОБА_4, які підписували документи на незаконну виплату коштів. Зазначив, що більшу частину зайво виплачених сум було добровільно відшкодовано самими працівниками і станом на даний час їх залишок становить 18 330,00 грн., що підтверджується відповідними реєстрами за його підписами. Просить взяти до уваги, що надана позивачем довідка фінансового управління Мурованокуриловецької РДА від 31.07.2012 року № 03-8/891 (а.с. 64) не підтверджує виконання Мурованокуриловецькою ЦРЛ вимог інспекції, оскільки у ній йдеться про загальні надходження до районного бюджету по коду доходів 24060300 "Інші надходження", з яких тільки 69 204,26 грн. є відшкодуванням фінансових втрат згідно із актом перевірки № 03-13/09 від 08.05.2012 року. Також не заперечив, що стягнення з ОСОБА_5 за вироком суду заподіяних злочином збитків в сумі 13 290,77 грн. є підставою для зменшення на цю суму вимог ДФІ у Вінницькій області в частині вжиття відповідачем заходів щодо повернення у дохід місцевого бюджету незаконних витрат.

Дослідивши матеріали цієї адміністративної справи та матеріали кримінальної справи № 216/575/12 про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, заслухавши пояснення сторін, допитавши свідка ОСОБА_15. та оцінивши в сукупності інші докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що заявлений адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних мотивів.

Встановлено, що на виконання постанови Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області від 02.04.2012 року, за зверненням прокурора Мурованокуриловецького району Вінницької області від 03.04.2012 року № 68-1158 (а.с. 130-135) головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування у сфері освіти та науки ДФІ у Вінницькій області ОСОБА_15. проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Мурованокуриловецької ЦРЛ за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року, за результатами якої складено акт за № 03-13/09 від 08.05.2012 року (а.с. 6-39).

Проведеною перевіркою виявлено, що протягом 2008-2010 рр. в порушення вимог ст.ст. 97, 98 КЗпП України, ст. 15 Закону України "Про оплату праці", п. 1.7 спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України від 05.10.2005 року № 308/519 працівникам лікарні, а саме головному лікарю ОСОБА_4, головному бухгалтеру ОСОБА_5, бухгалтеру по нарахуванню заробітної плати ОСОБА_6, заступнику головного лікаря з економічних питань ОСОБА_7, заступнику головного бухгалтера ОСОБА_8, бухгалтеру I категорії ОСОБА_9, бухгалтеру-касиру ОСОБА_10, начальнику відділу кадрів ОСОБА_10, бухгалтеру ОСОБА_11, бухгалтеру ОСОБА_12 та економісту ОСОБА_13, по особових рахунках у графі "Інші виплати" здійснено нарахування виплат, які не підтверджені нормативно-правовими актами з питань оплати праці працівників охорони здоров'я, розпорядчими документами Мурованокуриловецької РДА та головного лікаря Мурованокуриловецької ЦРЛ.

Як наслідок, працівникам лікарні було незаконно нараховано та виплачено заробітну плату на загальну суму 93 611,06 грн., що також призвело до зайво проведених перерахувань внесків до державних цільових фондів на суму 33 980,81 грн. (сторінки 4-6 акту ревізії).

Зокрема, протягом 2008-2010 рр. ОСОБА_5 без відповідних розпорядчих документів незаконно нараховано і виплачено кошти в сумі 12 186,70 грн., ОСОБА_6 -в сумі 11 042,00 грн., ОСОБА_7 -в сумі 11 621,55 грн., ОСОБА_8 -в сумі 18 573,17 грн., ОСОБА_14 -в сумі 12 352,71 грн., ОСОБА_10 -в сумі 7707,00 грн., ОСОБА_10 -в сумі 9359,40 грн., ОСОБА_11 -в сумі 7247,50 грн., ОСОБА_12 -в сумі 2500,00 грн. та ОСОБА_13 -в сумі 1021,00 грн.

Крім того, в грудні 2009 року без погодження з Мурованокуриловецькою РДА відповідно до наказу головного лікаря № 119 від 22.12.2009 року головному лікарю ОСОБА_4 незаконно нараховано і виплачено премію в розмірі посадового окладу 2215,99 грн., що призвело до зайвого нарахування і виплати заробітної плати на вказану суму та проведення перерахувань до державних цільових фондів в сумі 804,40 грн. (сторінка 6 акту ревізії).

Таким чином, проведеною ДФІ у Вінницькій області ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Мурованокуриловецької ЦРЛ за період з 01.01.2008 року по 31.12.2010 року виявлено фінансових порушень на загальну суму 130 612,26 грн., з яких незаконно виплачена працівникам лікарні заробітна плата в сумі 95 827,23 грн. та зайво перераховані кошти до державних цільових фондів в сумі 34 785,21 грн.

Як зазначено в акті ревізії, вказані порушення допущено головним бухгалтером ОСОБА_5, бухгалтером ОСОБА_6 та головним лікарем ОСОБА_4, якими підписувалися документи на виплату заробітної плати і премії.

22.05.2012 року за наслідками проведеної ревізії ДФІ у Вінницькій області на адресу відповідача скеровано лист-вимогу № 02-03-20-14/3917 про усунення виявлених порушень, яким Мурованокуриловецьку ЦРЛ у термін до 11.06.2012 року зобов'язано забезпечити відшкодування у місцевий бюджет решти незаконно виплаченої заробітної плати в сумі 68 482,35 грн. (95 827,23 грн. мінус 27 344,70 грн., які добровільно відшкодовано за рахунок винних осіб у ході ревізії), а також провести коригування по розрахунках з державними цільовими фондами на суму 34 785,21 грн. (а.с. 40-41).

Перевіряючи законність вимоги позивача, спонукання до виконання якої є предметом спору у даній справі, суд виходить з таких мотивів.

Статус державної контрольно-ревізійної служби України, її функції та правові основи діяльності визначені у Законі України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (Закон № 2939-XII).

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 8 цього Закону однією з функцій Головного контрольно-ревізійного управління України, Контрольно-ревізійних управлінь в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі є проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті (ст. 2 Закону № 2939-XII).

Відповідно до ст. 3 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, акт ревізії -це документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати. Заперечення, зауваження до акта ревізії (за їх наявності) та висновки на них є невід'ємною частиною акта.

Пунктом 40 вказаного Порядку передбачено, що у разі наявності заперечень щодо змісту акта ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням.

Однак, як встановлено судом, акт ревізії № 03-13/09 від 08.05.2012 року підписаний без застережень, що свідчить про відсутність заперечень стосовно його змісту з боку керівництва відповідача та згоду з виявленими ревізією порушеннями. Тобто на етапі досудового врегулювання спірної ситуації відповідач не вживав заходів, спрямованих на спростування висновків акту ревізії, а отже погодився з ними.

Порядок оскарження регулюється статтею 13 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", якою визначено, що дії або бездіяльність службових осіб державної контрольно-ревізійної служби можуть бути оскаржені в судовому або адміністративного порядку.

Контрольно-ревізійне управління є органом державної влади і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам частини 2 статті 19 Конституції України та аналогічним вимогам Закону № 2939-XII.

Право позивача як суб'єкта владних повноважень на звернення до суду передбачене п. 10 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", згідно із якою органи державної контрольно-ревізійної служби мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

В силу вимог ч. 2 ст. 15 зазначеного Закону законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Позивач просить зобов'язати Мурованокуриловецьку ЦРЛ виконати вимогу, сформовану на підставі проведеної позапланової ревізії окремих питань його фінансово-господарської діяльності. При цьому така вимога розглядається судом як спосіб реалізації ДФІ у Вінницькій області своїх владних управлінських функцій на основі законодавства.

Сторони не заперечують тієї обставини, що вимога, яка є предметом спору у цій справі, в передбаченому законом порядку не оскаржувалася і на час вирішення справи є чинною, а тому підлягає обов'язковому виконанню підконтрольним суб'єктом, якого вона стосується, тобто відповідачем.

Разом із тим, судом встановлено, що вимога ДФІ у Вінницькій області № 02-03-20-14/3917 від 22.05.2012 року станом на 05.10.2012 року відповідачем переважно виконана.

Так, як вбачається з листів Мурованокуриловецької ЦРЛ за № 457 від 08.06.2012 року та № 483 від 20.06.2012 року вже після проведення ревізії винними особами відшкодовано незаконно виплачену заробітну плату в сумі 37 854,55 грн. та по особовому рахунку нарахування заробітної плати бухгалтера лікарні ОСОБА_12 проведено зменшення на суму 2500,00 грн. Крім того, відповідачем було проведено коригування зайво перерахованих страхових внесків до державних цільових фондів в сумі 31 814,58 грн. (а.с. 42-43).

Отже, на час звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, сума невідшкодованих незаконних витрат у частині безпідставно виплаченої заробітної плати становила 28 127,80 грн. (68 482,35 грн. мінус 37 854,55 грн. мінус 2500,00 грн.) та в частині проведення перерахунку і відповідних взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів -2970,63 грн. (34 785,21 грн. мінус 31 814,58 грн.).

Крім того, у ході судового розгляду справи було додатково усунено виявлені ревізією порушення на суму 9797,80 грн. внаслідок добровільного відшкодування винними особами незаконно отриманих виплат. У зв'язку з цим позивач ДФІ у Вінницькій області зменшив раніше заявлені позовні вимоги (а.с. 76-77) та остаточно просить суд зобов'язати Мурованокуриловецьку ЦРЛ виконати законні вимоги інспекції щодо забезпечення повернення решти незаконних витрат, зокрема, у частині повернення в дохід місцевого бюджету зайво виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 18 330,00 грн. (28 127,80 грн. мінус 9797,80 грн.) та у частині проведення коригування внесків до державних цільових фондів на суму 2970,63 грн.

Перевіряючи обґрунтованість вищезазначених вимог ДФІ у Вінницькій області, суд насамперед зазначає, що такі вимоги у частині проведення перерахунку і взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів на суму 2970,63 грн. відповідачем визнані, а отже вважаються безспірними та підлягають обов'язковому виконанню. Правомірність позовних вимог у цій частині, окрім їх визнання відповідачем, також повністю підтверджуються зібраними і дослідженими у судовому засіданні доказами (а.с. 6-13, 40-41, 43, 129, 136-137). Тому заявлений адміністративний позов у цій частині позовних вимог слід задовольнити.

Однак, суд не вбачає підстав для повного задоволення вимог позивача в іншій частині.

Встановлено, що станом на 05.10.2012 року фактична сума невідшкодованих витрат, пов'язаних із незаконною виплатою заробітної плати працівникам Мурованокуриловецької ЦРЛ, дійсно становить 18 330,00 грн., що є різницею між сумою, виявленою ревізією, і тією сумою, яка була добровільно сплачена винними особами або ж утримана з їх заробітної плати. Докази на підтвердження цієї обставини містяться у матеріалах справи (а.с. 6-39, 40-41, 42, 43, 76-77, 88, 89, 90-109, 128, 138-140).

Разом із тим, вироком Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області від 20.08.2012 року, який набрав законної сили, задоволено цивільний позов прокурора в інтересах Мурованокуриловецької районної ради та вирішено стягнути із засудженої ОСОБА_5 13 290,77 грн. на відшкодування шкоди, заподіяної її злочинними діями під час перебування на посаді головного бухгалтера Мурованокуриловецької ЦРЛ (а.с. 78-81).

При цьому, як встановлено судом і не заперечується сторонами, зазначена сума є сумою тих незаконних виплат, які були виявлені проведеною ревізією та залишаються невідшкодованими на даний час.

Таким чином, оскільки вимога ДФІ у Вінницькій області № 02-03-20-14/3917 від 22.05.2012 року стосується вжиття відповідачем заходів щодо стягнення з осіб, винних у безпідставній виплаті заробітної плати, решти зайво виплачених коштів, а стягнуті з ОСОБА_5 за вироком суду кошти в сумі 13 290,77 грн. є саме такими грошовими коштами, суд приходить до переконання, що вимоги позивача про забезпечення повернення незаконних витрат по заробітній платі на вказану суму 13 290,77 грн. фактично виконані, адже рішення суду про їх стягнення із засудженої набрало законної сили і підлягає обов'язковому виконанню. Отже, відповідні кошти будуть повернуті до місцевого бюджету, що не заперечили представники позивача.

З огляду на викладене позовні вимоги ДФІ у Вінницькій області у цій частині підлягають частковому задоволенню, а саме в частині зобов'язання Мурованокуриловецької ЦРЛ забезпечити повернення решти незаконно нарахованої і виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 5039,23 грн. (18 330,00 грн. мінус 13 290,77 грн.).

Посилання представника відповідача на неможливість виконання зазначених вимог фінансової інспекції розглядаються судом як надумані, а тому до уваги не приймаються. Одночасно суд зазначає, що згідно із актом ревізії № 03-13/09 від 08.05.2012 року виявлені порушення допущено не тільки головним бухгалтером ОСОБА_5, але й бухгалтером ОСОБА_6 та головним лікарем ОСОБА_4, що спростовує доводи відповідача про встановлення вищезгаданим вироком суду конкретної посадової особи лікарні, винної у незаконній виплаті коштів, яка винятково сама має нести відповідальність за вчинене.

Більше того, вироком Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області від 20.08.2012 року встановлено, що діями ОСОБА_5 лікарні заподіяно шкоду на суму 70 308,36 грн., тоді як в період квітня 2009 року та червня 2010 року вона знаходилася у відпустці, а в період квітня 2009 року -на лікарняному, і у цей час нарахування незаконних виплат проводилося не з її вини, що додатково вказує на безпідставність заперечень відповідача у цій частині.

Крім того, суд не бере до уваги посилання відповідача на довідку фінансового управління Мурованокуриловецької РДА № 03-8/891 від 31.07.2012 року (а.с. 64), якою нібито підтверджується факт виконання вимог ДФІ у Вінницькій області в повному обсязі. Як вбачається з повідомлення цього ж управління за № 03-8/996 від 20.08.2012 року (а.с. 111), із загальних надходжень до районного бюджету по коду доходів 24060300 "Інші надходження" станом на 20.08.2012 року як відшкодування фінансових втрат по Мурованокуриловецькій ЦРЛ згідно із актом перевірки № 03-13/09 від 08.05.2012 року надійшло 69 204,26 грн., які були враховані позивачем при зверненні до суду, що також підтвердив допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_15.

Згідно із ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 71 КАС України), а суд відповідно до ст. 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень і дій та докази, надані відповідачем, суд вважає заявлений адміністративний позов підставним і таким, що підлягає частковому задоволенню, а саме в частині покладення на Мурованокуриловецьку ЦРЛ обов'язку виконати законні вимоги ДФІ у Вінницькій області щодо забезпечення повернення незаконних витрат у частині повернення в дохід місцевого бюджету зайво виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 5039,23 грн. та у частині проведення перерахунку і відповідних взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів на суму 2970,63 грн.

Оскільки спір вирішено на користь державного органу, звільненого від сплати судового збору, а також враховуючи відсутність витрат позивача-суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 254 КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов'язати Мурованокуриловецьку районну центральну лікарню виконати законні вимоги державної фінансової інспекції у Вінницькій області щодо забезпечення повернення незаконних витрат, а саме у частині повернення зайво виплаченої працівникам лікарні заробітної плати в сумі 5039 (п'ять тисяч тридцять дев'ять) грн. 23 коп. на розрахунковий рахунок 35415001003205 в УДКС у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області, МФО 802015 з подальшим перерахуванням відшкодованих сум незаконних витрат у дохід місцевого бюджету на розрахунковий рахунок 37619070 в УДКС у Мурованокуриловецькому районі Вінницької області, МФО 802015, та у частині проведення перерахунку і відповідних взаємозвірок щодо внесків до державних цільових фондів на суму 2970 (дві тисячі дев'ятсот сімдесят) грн. 63 коп.

У задоволенні решти позовних вимог -відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Сало Павло Ігорович