Ухвала від 21.09.2012 по справі 2а-0770/2856/12

Cправа № 2a-0770/2856/12

Рядок статзвітності № 8.2.8

Код - 10

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

21 вересня 2012 року м. Ужгород

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс"в особі Філії "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованоголісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" до Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень -рішень від 20 липня 2012 року №0000481742, №0000062300, -

ВСТАНОВИВ:

Головне державне спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс" в особі Філії "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованоголісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" звернулося до Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень -рішень від 20 липня 2012 року №0000481742, №0000062300.

Відповідно до статті 107 частини 2 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно п.4 ч.3 ст.108 КАС України суд повертає позовну заяву позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень ведення справи.

Згідно ч.7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Згідно ч.2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Частиною 5 ст.106 КАС України встановлено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позовна заява подана Головним державним спеціалізованим лісогосподарським агропромисловим підприємством "Закарпатагроліс" в особі Філії "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованоголісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс". Позивачем являється саме Головне державне спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Закарпатагроліс", проте підписана позовна заява директором Філії ОСОБА_1 та стоїть печатка філії, яка не являється юридичною особою.

Згідно ч.2 ст. 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Фімлія -відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій, зокрема функції представництва. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном, що надано їхньою юридичною особою, і діють на підставі затверджених ним положень. Керівники філій призначаються юридичною особою і діють на підставі його доручення. Відомості про філії мають бути вказані в засновницьких документах тої юридичної особи, що створила їх .

Оскільки, Філія "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованоголісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" не є юридичною особою, то не має повноважень подавати позовну заяву від імені Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс"своєю печаткою.

За таких обставин позовну заяву слід повернути позивачеві з підстав, визначених у статті 108 частині 3 пункті 4 КАС України.

Вказане не перешкоджає повторному зверненню із заявою до адміністративного суду в порядку встановленому законом.

На підставі наведеного та керуючись статтями 50, 56, 58, 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс"в особі Філії "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованоголісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" до Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень -рішень від 20 липня 2012 року №0000481742, №0000062300, - повернути позивачеві з усіма доданими до неї матеріалами .

2. Роз'яснити позивачу, що в силу статті 108 частини 6 КАС України, залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

3. Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Дору Ю.Ю.