Постанова від 28.09.2012 по справі 2а-4527/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2012 р. № 2а-4527/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Гулкевич І.З.

при секретарі -Бравчук Д.Є.,

за участю представника позивача Холявки І.Я.

представника відповідача Карпи Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЗП»про виконання вимог припису №9/2-ю від 23.12.2011 року -,

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЗП», в якому просить зобов'язати відповідача виконати в повному обсязі вимоги припису № 9/2-ю від 23.12.2011 р. В обгрунтування позовних вимог зазначає, що 08.02.2012 р. проведено перевірку виконання вимог припису № 9/2-ю від 23.12.2011р та встановлено, що зазначені у приписі порушення ТзОВ «ВЗП» не виконало.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо позовних вимог заперечив в повному обсягу.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

23 грудня 2011 року Інспекцією державного архітектурного-будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку ТзОВ «ВЗП»законності самовільного будівництва технічної споруди в м.Соснівка.

За наслідками проведеної перевірки встановлено порушення, що директор ТзОВ «ВЗП»Луцик О.Б. здійснив самовільне будівництво технічної споруди без проектної документації та без права на виконання будівельних робіт чим порушено ст. 7, 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

З метою усунення виявлених порушень головним державним інспектором інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області видано припис №9/2-ю від 23.12.2011 р. з вимогою в місячний термін усунути вищезазначене порушення вимог чинного законодавства та інформувати інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

27 грудня 2011 р. заступником начальника інспекції ДАБК у Львівській області винесено постанову №9/52-ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності на ТзОВ «ВЗП»у розмірі 470 гривень.

Штраф відповідачем сплачено добровільно, про що свідчить квитанція від 30.12.2011 р.

08 лютого 2012 року проведено позапланову перевірку на виконання вимог припису №9/2-ю від 23.12.2011 р. та встановлено, що зазначені у приписі порушення ТзОВ «ВЗП»не виконало.

При виришені спору по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до преамбули Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»від 17.02.2011 року № 3038-VІ - цей Закон встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю розглядають відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Указом Президента України від 08.04.2011 року №439 було затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі - Указ Президента). Згідно п.1 Указу Президента, державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до п.п.4, 8, 10 Указу Президента на Держархбудінспекцію в межах своїх завдань покладені повноваження здійснювати державний контроль за дотриманням юридичними і фізичними особами державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та проводить перевірки відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються у будівництві, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним вимогам, рішенням; Згідно п.2 Указу Президента, Держархбудінспекція України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, цим Положенням, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України.

Постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 року був затверджений Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Постанова КМУ №553). Відповідно до п.5 Постанови КМУ №553 державний архітектурний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок. Крім того відповідно до вимог п.п.15-22 Постанови КМУ, результати перевірки оформлюються відповідним актом, протоколом, приписом та виноситься постанова.

Згідно зі ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Згідно зі ст. 27 цього ж Закону замовники та підрядники під час створення об'єкта архітектури зобов'язані забезпечувати будівництво об'єктів архітектури згідно з робочою документацією, не порушувати під час організації і виконання будівельних робіт законні права та інтереси користувачів прилеглих земельних ділянок, власників розташованих на них будинків і споруд, відшкодовувати завдані їм збитки відповідно до закону.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», цей Закон встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Згідно зі ст. 1 цього ж Закону проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об'єктів будівництва

Згідно зі ст. 26 цього ж Закону право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Згідно зі ст. 34 цього ж Закону замовник має право виконувати будівельні роботи після:

1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт Державній архітектурно-будівельній інспекції або її територіальному органу (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю) за місцезнаходженням об'єкта будівництва - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

2) реєстрації відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорій складності;

3) видачі замовнику відповідною інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

Згідно з ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Встановлені судом фактичні обставини свідчать про те, що відповідач не виконав вимоги припису Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області № 9/2-ю від 23.12.2011 р., які є обов'язковими до виконання.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання про обґрунтованість позовних вимог.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Зобов»язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЗП»виконати вимоги припису №9/2-ю від 23.12.2011 р., а саме: знести технічну споруду (рампу) на території залізничної станції Соснівка.

3. Судові витрати з відповідача не стягуються.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 03.10.2012 року.

Суддя Гулкевич І.З.