Постанова від 17.09.2012 по справі 2а/0570/9951/2012

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/9951/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Голуб В.А.

при секретарі Пітель В.М.

за участю:

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_3 до Державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксани Федосівни про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Засновник Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_3 звернулася до суду з адміністративним позовом до державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксани Федосівни про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 21.08.2003 року було проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес».

27 липня 2012 року Протоколом загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» було скликано позачергові збори на підставі п. 11.5. статуту Товариства, на яких було прийнято ряд рішень, які підлягають реєстрації у державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області. Товариством в передбаченому законом порядку були надані державному реєстратору необхідний перелік документів для проведення такої реєстрації, але державний реєстратор своїм листом від 31.07.2012 року вих. № 2-614 в реєстрації дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи» відмовив, залишивши їх без розгляду на підставі того, що порушено вимоги ст. 60, 61 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори учасників повноважні, якщо присутні учасники, що володіють у сукупності як 60 %; виключення учасника здійснюється з порушенням вимог діючого Статуту п. 8.7-8.8.

Так, частка ОСОБА_3 складає 20 % статутного капіталу згідно п. 6.2 статуту Товариства, а частка ОСОБА_5 складає 80 % капіталу згідно п. 6.2 статуту Товариства. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 яке видано відділом державної реєстрації актів цивільного стану Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку 27 липня 2011 року, актовий запис № 731.

Після його смерті, жоден з його спадкоємців не звертався до Товариства з приводу вступу до нього або виплати належної померлому ОСОБА_5 частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес».

Як зазначає представник позивача, відповідно до ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» при реорганізації юридичної особи, учасника товариства, або у зв'язку зі смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного (складеного) капіталу товариства підлягає зменшенню.

За змістом ч. 4 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників, крім документів, які передбачені ч. 1 цієї статті, додатково подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи або відповідна довідка органу реєстрації актів громадянського стану чи судове рішення про оголошення громадянина померлим.

У Листі Державного комітету України з Питань регуляторної політики та підприємництва від 19.12.2002 року № 4-42-344/6786 зазначено, що кворум загальних зборів учасників доцільно визначати за аналогією вимог, встановлених ст. 53 Закону України «Про господарські товариства» стосовно частки, придбаної самим товариством, тобто голосування і визначення кворуму у вищому органі товариства провадяться без урахування частки, що належить померлому учаснику.

Державним реєстратором Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко О.Ф. реєстраційні дії не були проведені, документи залишені без розгляду, у зв'язку з тим, порушено вимоги ст. ст. 60, 61 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори учасників повноважні, якщо присутні учасники, що володіють у сукупності як 60 %, виключення учасника здійснюється з порушенням вимог діючого Статуту п. 8.7-8.8., про що свідчить повідомлення від 31.07.2012 року вих. № 2-614.

Відповідно до ч. 7 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені ч. 1 - 6 цієї статті.

За змістом ч. 11 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені ч. 1, 2, 4, 5 та 7 ст. 8, ч. 5 ст. 10 та ч. 21 ст. 22 цього Закону;

- документи подані не у повному обсязі;

- документи подані з порушенням строку, який встановлено ч. 11 ст. 37 цього Закону;

- документи подано особою, яка не має на це повноважень;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Це є виключний перелік підстав для залишення документів без розгляду та серед нього таких підстав, як порушення вимоги ст. 60 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори учасників повноважні, якщо присутні учасники що володіють у сукупності як 60 %, ст. 61 про скликання загальних зборів учасників, виключення учасника з порушенням вимог діючого Статуту п. 8.7-8.8., немає.

Також, на думку позивача, не передбачені такі підстави для залишення документів без розгляду і ч. 6 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», яка встановлює порядок внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, які не пов'язані із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи.

Тому позивач просить суд визнати незаконними дії відповідача, які полягають у залишенні документів без розгляду, як таких, що не відповідають чинному законодавству, зобов'язати відповідача зареєструвати рішення, прийняті протоколом загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» від 27.07.2012 року.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали адміністративний позов та просили задовольнити його у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений залежним чином, подав заяву про розгляд справи у його відсутність. Під час розгляду справи відповідач надав письмові заперечення, в яких зазначив, що згідно зі ст. 60 Закону України «Про господарські товариства» збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники, що володіють більш, як 60 % голосів. За п. 17.1 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» зміни та доповнення у засновницькі документи приймаються Загальними зборами учасників та вважаються прийнятими, якщо за них проголосують учасники більшістю присутніх голосів. Також за п. 8.8 діючого Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» учасники товариства не повинні своїми діями (бездіяльністю) перешкоджати вступу спадкоємців у Товариство. В даному випадку державним реєстратором було залишено надані документи без розгляду, тому що господарське товариство не може провести повноважні загальні збори та прийняти рішення у порядку, що відповідає чинному законодавству та діючому Статуту Товариства, і, як наслідок, протокол цих загальних зборів та прийняті рішення не можна вважати такими, що відповідають чинному законодавству.

Тому відповідач у своїх запереченнях просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» в редакції 2008 року учасниками цього товариства були ОСОБА_5 (частка статутного капіталу 80 %) та ОСОБА_3 (частка статутного капіталу 20 %) (а.с. 8-22).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755 від 15.05.2003 (далі - Закону) державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Статтею 5 Закону визначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Таким чином, відповідач державний реєстратор Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксана Федосівна в розумінні п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень, яка в даних правовідносинах реалізує надані їй Законом.

Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 року учасник Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_5 помер, про що свідчить свідоцтво про смерть Серія НОМЕР_1 від 27.07.2011 року (а.с.23).

27.07.2012 року були скликані загальні збори учасників товариства, на яких було, зокрема, прийнято рішення про виключення ОСОБА_5 зі складу учасників товариства у зв'язку з його смертю (а.с.28). Також на даних зборах уповноважено директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» Новікова Сергія Олексійовича здійснити державну реєстрацію внесення змін до установчих документів по всіх прийнятих рішеннях в даному протоколі (а.с.29).

31.07.2012 року Новіков Сергій Олексійович звернувся до державного реєстратора для державної реєстрації внесення змін в установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» (а.с.24-27).

Листом від 31.07.2012 року № 2-614 відповідач повідомила Товариство з обмеженою відповідальністю «Донгермес» про залишення документів без розгляду, за таких підстав:

1. порушено вимоги ст. 60 Закону України «Про господарські товариства» загальні збори учасників повноважні, якщо присутні учасники, що володіють у сукупності як 60 %, ст.61 про скликання загальних зборів учасників;

2. виключення учасника здійснюється з порушенням вимог діючого Статуту п. 8.7-8.8. (а.с. 33).

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;

примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;

оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;

два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;

документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Частиною 4 ст. 29 Закону передбачено, що у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи - засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається ксерокопія (нотаріально засвідчена копія, копія, завірена органом державної реєстрації актів цивільного стану) свідоцтва про смерть фізичної особи або документа, що є підставою для його видачі відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

Як вбачається з опису документів, наданих юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи» (а.с.49), відповідачу були надані всі документи, перелік яких передбачений Законом.

У Листі Державного комітету України з Питань регуляторної політики та підприємництва від 19.12.2002 року № 4-42-344/6786 зазначено, що кворум загальних зборів учасників доцільно визначати за аналогією вимог, встановлених ст. 53 Закону України «Про господарські товариства» стосовно частки, придбаної самим товариством, тобто голосування і визначення кворуму у вищому органі товариства провадяться без урахування частки, що належить померлому учаснику.

За змістом п.9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року N 7 «Про судову практику у справах про спадкування», вирішуючи спір про спадкування частки учасника підприємницького товариства, необхідно враховувати, що це допускається ст.ст. 130, 147, 166 ЦК, ст.ст. 55, 69 Закону України від 19 вересня 1991 року N 1576-XII «Про господарські товариства» і не підпадає під заборону п. 2 ч. 1 ст. 1219 ЦК. При цьому спадкується не право на участь, а право на частку в статутному (складеному) капіталі.

За змістом ч. 11 ст. 29 Закону державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені ч. 1, 2, 4, 5 та 7 ст. 8, ч. 5 ст. 10 та ч. 21 ст. 22 цього Закону;

- документи подані не у повному обсязі;

- документи подані з порушенням строку, який встановлено ч. 11 ст. 37 цього Закону;

- документи подано особою, яка не має на це повноважень;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Це є виключний перелік підстав для залишення документів без розгляду.

Як встановлено у судовому засіданні та не оспорюється сторонами, позивачем було надано до державного реєстратора повний комплект документів, передбачений ст. 29 Закону.

Відповідач пояснив, що загальні збори учасників товариства є неповноважними, оскільки, частка ОСОБА_3 складає менше 60 відсотків.

Суд не погоджує таку позицію відповідача, з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що Протокол від 27.07.2012 року у встановленому законом порядку не скасовано, а тому у розумінні ч. 3 ст. 29 Закону України він є документом, на підставі якого державний реєстратор робить висновок про можливість здійснення реєстраційної дії.

Крім того, у ст. 6 Закону наведений вичерпний перелік повноважень державного реєстратора. Однак жодне з наведених повноважень не передбачає можливості визнання державним реєстратором неповноважними проведених загальних зборів учасниками Товариства з обмеженою відповідальністю, і як наслідок - залишення документів останнього без розгляду на цій підставі.

Згідно з ч. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 року № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» рішення загальних зборів та інших органів управління господарського товариства, що за своєю правовою природою є актами, дійсні, якщо у судовому порядку не буде встановлено інше.

Стосовно виключення учасника Товариства з порушенням вимог п. 8.7-8.8 діючого Статуту, що стало також підставою для залишення відповідачем документів, які були подані для проведення державної реєстрації, без розгляду, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 8.7, 8.8 Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» частка у статутному капіталі Товариства переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, без згоди Загальних зборів Учасників Товариства. Учасники Товариства не повинні своїми діями (бездіями) перешкоджати вступу спадкоємцям у Товариство (а.с.15).

Зі змісту протоколу загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» від 27.07.2012 року вбачається, що серед інших також було прийнято рішення відмовити в прийнятті спадкоємців ОСОБА_5 до Товариства, а у разі їх звернення, виплатити їм фактично сплачену ним на час смерті вартість його частки.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» при реорганізації юридичної особи, учасника товариства, або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного (складеного) капіталу товариства підлягає зменшенню.

Отже, вищевказане рішення прийняте у відповідності до вимог закону.

На підставі ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що дії відповідача, які полягають у залишенні документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» 31.07.2012 року без розгляду, вчинені з порушенням п. 1 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а отже, є незаконними.

Враховуючи наведене, адміністративний позов засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_3 до Державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксани Федосівни про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_3 до Державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксани Федосівни про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.

Визнати незаконними дії Державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксани Федосівни, які полягають у залишенні без розгляду 31.07.2012 року за вихідним № 2-614 документів, що були подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес».

Зобов'язати Державного реєстратора Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області Клименко Оксану Федосівну зареєструвати рішення, прийняті протоколом загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» від 27.07.2012 року, а саме:

1. Обрати головою зборів ОСОБА_3.

2. Виключити ОСОБА_5 зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» в зв'язку з його смертю.

3. Відмовити в прийнятті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» спадкоємців ОСОБА_5, а у разі їх звернення, виплатити їм фактично сплачену ним на час смерті вартість його частки.

4. Зменшити статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» на суму 1 214 800, 00 грн. (один мільйон двісті чотирнадцять тисяч вісімсот гривень нуль копійок) (частка ОСОБА_5) і визначити новий розмір - 303 700, 00 грн. (триста три тисячі сімсот гривень нуль копійок).

5. Визначити частки у Статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» наступним чином: ОСОБА_3 - 303 700, 00 грн. (триста три тисячі сімсот гривень нуль копійок), що складає 100 % Статутного капіталу.

6. Затвердити статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» в новій редакції.

7. Уповноважити директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» Новікова Сергія Олексійовича здійснити державну реєстрацію внесення змін до установчих документів по всіх прийнятих рішеннях в даному протоколі.

Стягнути з Державного бюджету України на користь засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «Донгермес» ОСОБА_3 витрати по сплаті судового збору у розмірі 32, 19 грн. (тридцять дві гривні дев'ятнадцять копійок).

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 17 вересня 2012 року. Постанова виготовлена у повному обсязі 21 вересня 2012 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Голуб В. А.