Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
м. Миколаїв.
04.09.2012 р. Справа № 2а-6245/10/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І. А. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва Миколаївської області ДПС,
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
простягнення заборгованості в сумі 40 644,50 грн.,
Позивачем пред'явлено позов про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 боргу в сумі 40644,50 грн.
Позивачем подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Миколаївсько міської ради як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку ДПІ в Ленінському районі м. Миколаєва Миколаївської області ДПС.
03 липня 2010 року ДПА України проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме перевірка госопдарської одиниці - торгівельний павільйон, що знаходиться в АДРЕСА_2 на території бази відпочинку "Стрела". За результатами перевірки складено акт від 03 липня 2010 року № 0272/14/00/23/НОМЕР_1 (а.с. 11-12).
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16 липня 2010 року № 0001172303 (а.с. 9), яким відповідачу нараховано штрафних (фінансових) санкцій у сумі 27948,50 грн.
20 липня 2010 року ДПА України проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме перевірка госопдарської одиниці - торгівельний павільйон, що знаходиться в АДРЕСА_2 на території бази відпочинку "Стрела". За результатами перевірки складено акт від 20 липня 2010 року № 68/14/12/23/НОМЕР_1 (а.с. 16-17).
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14 серпня 2010 року № 0001312303 (а.с. 14), яким відповідачу нараховано штрафних (фінансових) санкцій у сумі 12696,00 грн.
Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 пред'явлено позов до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва про скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001312303 від 11 серпня 2010 року в частині застосування штрафної санкції в розмірі 12546,00 грн.
Постановою від 01 грудня 2010 року у справі 2а-5533/10/1470 позов задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення № 0001312303 від 11 серпня 2010 року в частині застосування штрафної санкції в розмірі 12546,00 грн.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2011 року у справі 2а-5533/10/1470 постанову Миколаївського окружного адміністративного судускасовано та прийнято нову постанову, якою відмовлено у задоволенні позовних вимог фізичної особи ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції Ленінського району м. Микоаєва про визнання протиправним та скасування рішення.
Рішення суду у справі 2а-5533/10/1470 набрало законної сили 05 жовтня 2011 року.
У відповідності до частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарський справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 40664,50 грн.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задовоСудові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54029, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету Ленінського району код рахунку 21080900 податковий борг в сумі 40664 гривень 50 копійок.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та виконується негайно.
Суддя І. А. Устинов