Постанова від 03.09.2012 по справі 2а/2370/2974/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2012 року Справа № 2а/2370/2974/2012

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Холода Р.В.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Черкасах до товариства з обмеженою відповідальністю «АМК-Черкаси»про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

07 серпня 2012 року Державна податкова інспекція у м. Черкасах звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- стягнути з ТОВ «АМК-Черкаси» з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, кошти на користь бюджету через Державну податкову інспекцію у м. Черкасах податковий борг в сумі 9 031, 19 грн.

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Черкасах обґрунтовані тим, що відповідач станом на 27.07.2012р. має непогашений борг в сумі 9 031, 19 грн.( 5 204, 97 грн. - по податку на додану вартість, 1 787,00 грн. -по податку на прибуток підприємств, 1020,00 грн. -плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, 1 019,22 грн. збір за спеціальне використання води).Відповідно до п. 20.1,18 ст. 20 Податкового кодексу України державні податкові інспекції мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Ухвалою від 09 серпня 2012 року відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачу в разі невизнання адміністративного позову в строк до 31 серпня 2012 року подати Черкаському окружному адміністративному суду заперечення проти позову та відповідні докази на підтвердження своїх заперечень.

Відповідач у вказаний строк з дня одержання зазначеної ухвали не подав до суду заперечення проти позову.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та

фізичних осіб-підприємців, товариство з обмеженою відповідальністю «АМК-Черкаси», ідентифікаційний код 33007364, місцезнаходження: 18011, Черкаська обл., м.Черкаси, Придніпровський р-н, вул. Першотравнева, буд. 73, зареєстроване виконавчим комітетом Черкаської міської ради 25.06.2004 року.

Відповідач узятий на облік платника податків 05.07.2004 р. за № 694 державною податковою інспекцією в м. Черкасах, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 07.06.2012 р. № 38/18-311.

Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами державної податкової інспекції у м. Черкаси проведено камеральні перевірки податкової звітності відповідача з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин та податкової декларації збору за спеціальне використання води. Дані камеральних перевірок свідчать про порушення відповідачем положень Податкового кодексу України, внаслідок чого працівниками інспекції складено акти та винесені податкові повідомлення рішення:

По податку на прибуток підприємств:

- акт перевірки № 7898/15-2/33007364 від 26.12.2011 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.12.2011 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0015161502 від 26.12.2011 р., у сумі - 1 020,00 грн.;

- акт перевірки № 7518/15-2/33007364 від 08.12.2011 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 21.11.2011 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0014661502 від 08.12.2011 р., у сумі - 170,00 грн.;

- акт перевірки № 308/15-2/33007364 від 23.01.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.01.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0000561502 від 24.01.2012 р., у сумі - 1 020,00 грн.;

- акт перевірки № 1220/15-2/33007364 від 29.02.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.02.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0001941502 від 01.03.2012 р., у сумі - 1 020,00 грн.;

- акт перевірки № 1938/15-2/33007364 від 27.03.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.03.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0003311502 від 27.03.2012 р., у сумі - 1 020,00 грн.;

- акт перевірки № 632/15-2/33007364 від 03.05.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.04.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0004371502 від 07.05.2012 р. у сумі - 1 020,00 грн.

По податку на прибуток підприємств:

- нараховано платником самостійно за квартал, декларація № 195322 від 09.11.2011 р., термін спати 19.11.2011 р., у сумі - 2 198,00 грн.

По платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення:

- акт перевірки № 2022/15-32/33007364 від 30.03.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за 4 квартал 2011 р., з граничним строком подання 09.02.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 0001651504 від 02.04.2012 р., у сумі - 1 020,00 грн.

По збору за спеціальне використання води:

- акт перевірки № 67/15-208/33007364 від 09.04.2012 р. нараховані штрафні за неподання податкової звітності з спеціального використання води за 2011 р., з граничним строком подання 09.02.2012 р., винесено податкове повідомлення - рішення № 000172152 від 12.04.2012 р., у сумі - 1 020,00 грн. (повернуто поштою із зазначенням причини невручення).

Загальний борг товариства з обмеженою відповідальністю «АМК-Черкаси»(враховуючи часткову сплату) станом на 27.07.2012р. згідно акту звірки позивача становить: 9 031,19 грн.

Судом також встановлено, що позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 2190 від 23.11.2011р.

01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України (далі за текстом -ПК України), який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Частиною 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Крім того, згідно п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно пункту 59.3 вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Пунктом 59.5 зазначеної статті передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

На підставі пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно ст.ст. 59 Податкового кодексу України на адресу відповідача була направлена податкова вимога № 2190 від 23.11.2011р, яку повернуто поштою 11.01.2012р. про що уповноваженими особами позивача складено акт № 5 від 11.01.2012р. Оскільки вищезазначена податкова вимога є чинною (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги статей 59 Податкового кодексу України.

У зв'язку з тим, що товариством з обмеженою відповідальністю «АМК-Черкаси»станом на дату розгляду адміністративного позову у добровільному порядку не сплачено податковий борг у сумі 9031, 19 грн., вимоги органу державної податкової служби про стягнення податкового боргу визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.14, 160-163, 1832, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АМК-Черкаси»(ідентифікаційний код 33007364, місцезнаходження: 18011, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Першотравнева, буд. 73) з рахунків у банках, обслуговуючих платника на користь бюджету через Державну податкову інспекцію у м. Черкасах (ідентифікаційний код 34503595, місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) податковий борг в сумі 9031 (дев'ять тисяч тридцять одна) грн. 19 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду

через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст.185-187

Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.В. Холод