Копія
Справа № 2270/5115/12
23 липня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Салюка П.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекці на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
Хмельницький транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі
Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернулась з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №143731 від 28.02.2012 року про застосування фінансових санкцій.
Відповідачу надсилалася копія ухвали про відкриття скороченого провадження за адресою, яка вказана у Витягу із ЄДРПОУ, однак на адресу суду повернувся конверт із вкладенням. Причиною повернення листа відділення поштового зв'язку вказало: "за закінченням терміну зберігання".
Так, у відповідності до ч. 11 ст. 35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суддя вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.
03.02.2012 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 03.02.2012 року, в якому зафіксовано, що відповідач здійснював перевезення пасажирів на таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар таксі, розміщений на даху автомобіля за відсутності документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".
28.02.2012 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №143731 про застосування фінансових санкцій згідно абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн..
У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, позивач звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі -Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом. Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку (п.15,16 Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем дотримана процедура проведення перевірок, яка визначена зазначеним Порядком.
Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону.
Так, згідно абз.3 ст.60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведеної 03.02.2012 року перевірки транспортного засобу DAEWOO Lanos TF694 номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, було складено Акт від 03.02.2012 р., у якому зафіксовано надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі, без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме без посвідчення водія відповідної категорії. При цьому від пояснень та підпису водій відмовився.
Пунктом 22 Порядку визначено, що у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис. Запис про відмову водія від дачі пояснень та підпису зроблено у акті перевірки від 03.02.2012 року та підтверджується відповідними підписами інспекторів, які здійснювали перевірку.
Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.
Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача згідно до абз.3 ст. 60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №143731 від 28.02.2012 року про застосування фінансових санкцій не оскаржені, доказів про сплату 1700 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов задоволити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. - НОМЕР_2) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкцію в сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя
"Згідно з оригіналом" Суддя П.І. Салюк