Постанова від 11.09.2012 по справі 2а-11222/11/1270

Категорія №9

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 вересня 2012 року Справа № 2а-11222/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ковальової Т.І.,

при секретарі Ворошило О.Є.

за участю :

представника позивача Мусюри Г.О.

представника відповідача Шеховцова О.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року, -

30 грудня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Контрольно - ревізійного управління в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2011 року провадження за позовом Контрольно - ревізійного управління в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року було зупинено до набрання законної сили рішення по адміністративній справі 2а-11761/11/1270 за адміністративним позовом Петрівської селищної ради до Контрольно - ревізійного управління в Луганській області про визнання нечинною та скасування вимоги «Про усунення виявлених порушень» Контрольно - ревізійного управління в Луганській області від 22.08.2011 року № 320-11/722.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2012 року провадження за позовом Контрольно - ревізійного управління в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року було поновлено.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2012 року замінено позивача по справі № 2а-11222/11/1270 за адміністративним позовом Контрольно - ревізійного управління в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року, з Контрольно - ревізійного управління в Луганській області на Державну фінансову інспекцію в Луганській області.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що Контрольно-ревізійним управлінням в Луганській області на виконання п. 1.4.6.2 плану роботи КРВ у Станично - Луганському районі КРУ в Луганській області на ІІ квартал 2011 року проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Петрівської селищної ради за період з 01.08.2008 року по 01.05.2011 року.

За результатами проведеного контрольного заходу було складено акт ревізії від 27.07.2011 № 320-21/008, який було підписано об'єктом контролю з запереченнями, висновки на які надано 19.08.2011 року.

КРУ в Луганській області, керуючись ст. ст. 10, 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26 січня 1993 № 2939-ХП із змінами, відповідачу направило вимогу від 22.08.2011 № 320-11/722 про усунення порушень з терміном виконання до 05.09.2011 року.

Станом на момент подання позову від відповідача не отримано письмової відповіді з доданими документами, які підтверджують факт усунення порушень. Таким чином невідшкодованою залишається сума фінансових порушень на суму 491700,44 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити в повному обсязі, а саме зобов'язати відповідача виконати п. 2,3,4 вимоги від 22.08.2011 року № 320-11/722 в частині відшкодування суми 491700,44 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позивних вимог, пояснюючи, що відповідачем пункти 2,3,4 вимоги частково виконані, окрім подачі позову до Державної архітектурно будівельної інспекції в Луганській області.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним управлінням в Луганській області на виконання п. 1.4.6.2 плану роботи КРВ у Станично - Луганському районі КРУ в Луганській області на ІІ квартал 2011 року проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Петрівської селищної ради за період з 01.08.2008 року по 01.05.2011 року.

За результатами проведеного контрольного заходу було складено акт ревізії від 27.07.2011 № 320-21/008, який було підписано об'єктом контролю з запереченнями, висновки на які надано 19.08.2011 року (10-53,64-69).

КРУ в Луганській області, керуючись ст. ст. 10, 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26 січня 1993 № 2939-ХП із змінами, відповідачу направило вимогу від 22.08.2011 № 320-11/722 про усунення порушень з терміном виконання до 05.09.2011 року (а.с.8,9).

Ревізією з питання дотримання законодавства при проведенні капітального будівництва Полігону твердих побутових відходів смт Петрівка Станично - Луганського району Луганської області, встановлено завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму 482515,80 грн.

Вищевказані роботи по будівництву полігону виконувались із залученням підрядного підприємства ТОВ «Виробнича компанія ДорБудТехнологія». Роботи виконувались на підставі договорів підряду, які укладалися між Петрівською селищною радою в особі Анохіна В.І. (замовник) та ТОВ «ВК Дорбудтехнологія» в особі Кочаряна Т.Р. (генпідрядник), зокрема : від 10.09.2008 року № 163 на суму 1066980 грн. з терміном дії до 29.12.2008 року; від 01.04.2009 року № 25 на суму 289749,60 грн. з терміном дії до 31.12.2009 року; від 14.08.2009 року № 61 на суму 1781794,80 грн. з терміном дії до 30 квітня 2010 року (згідно угоди № 3 до договору); від 01.11.2010 року № 89 на суму 271039,75 грн. з терміном дії до 10.12.2010 року. Договори підписано від імені сторін, підписи скріплено печатками підприємств. Договірні ціни визначені динамічними.

З метою ревізії фактично виконаних обсягів робіт по будівництву Полігону та відповідності їх актам приймання виконаних робіт форми № КБ -2в 12.07.2011 року проведено вибіркові контрольні обміри та візуальні огляди фактично виконаних робіт.

Вибірковим контрольним обміром та візуальним оглядом фактично виконаних робіт, проведеним комісією в складі Петрівського селищного голови Балабая О.І., начальника виробничо - технічного відділу ТОВ «ВК «Дорбудтехнологія» Колозян С.М., директора КП «Будзамовлення» Клочко Н.М. встановлено невідповідності між фактично виконаними обсягами та обсягами, вказаними в актах виконаних робіт форми № КБ - 2в, чим порушено п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 Правил визначення вартості будівництва, а саме :

- по акту за жовтень 2009 року на суму 193532,40 грн. при улаштуванні стін і плоских днищ прямокутних споруд при товщині стін більше 150 мм. По обґрунтуванню Е-6-33-4 фактично влаштовано на 3,2 м3 менше; при улаштуванні покрівель із хвилястих листів по обґрунтуванню Е-12-10-1 фактично влаштовано на 3,1 м2 менше ніж враховано в акті;

- по акту за листопад 2009 року на суму 51883,20 грн при улаштуванні двохшарових основ загальною товщиною 18 см. По обґрунтуванням Е 27-22-2, Е 27-22-3, Е 27-22-4 фактично товщина шару на площині менша на 5 см., ніж враховано в акті; контрольним обміром встановлено, що фактична глибина улаштування корита складає до 250 мм. Та необхідно застосовувати елементну кошторисну норму по обґрунтуванню Е 27-82-1 а не Е 27-82-2 при влаштуванні дорожнього корита при глибині корита до 500 мм, як це враховано в акті;

- по акту за листопад 2010 року на суму 73005,14 грн. при улаштуванні верхнього шару із дрібнозернистої асфальтобетонної суміші по обґрунтуванню СЛ2-6-1 фактично влаштовано на 135 м2 менше, ніж враховано в акті;

- по акту за листопад 2010 року на суму 2958,31 грн. при улаштуванні дорожнього корита при глибіні корита до 500 мм по обґрунтуванню Е 27-82-2 та при улаштуванні двохшарових основ із доменних шлаків загальною товщиною 18 см по обґрунтуванням Е 27-28-2, Е 27-28-3, фактично роботу у обсязі 40 м2 не виконано, тобто усі роботи у акті на суму 2958,31 грн. не виконано.

Акт контрольного обміру від 12.07.2011 року начальником виробничо - технічного відділу ТОВ «ВК Дорбудтехнологія» - Колозян С.М. як членом комісії не підписано без будь - яких пояснень, про що складено акт про відмову від підпису.

Внаслідок оплати завищеної вартості та обсягів виконаних робіт Селищній раді завдано матеріальної шкоди на суму 32206,81 грн.

Перевіркою актів форми № КБ-2в з питання правильності застосування елементної кошторисної норми по улаштуванню суцільної поліетиленової плівки встановлено, що у актах № 5 за листопад 2009 року на 209354,40 грн., № 6 за листопад 2009 року на 115675,20 грн., № 8 за листопад 2009 року на 160309,20 грн., № 5 за грудень 2009 року на 496888,80 грн. безпідставно завищено витрати труда робітниківу порівнянні з нормативами.

Вищевказане призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 474684,60 грн., тим самим порушено Ресурсні елементні кошторисні норми на будівельні роботи ДБН Д.2.2-27-99 та п. 1.2.2, 1.4.4 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1.1-1-2000.

Ревізією з питання дотримання законодавства при проведенні технічного нагляду за капітальним будівництвом Полігону твердих побутових відходів смт Петрівка Станично - Луганського району Луганської області встановлено, що виконання технічного нагляду за будівництвом Полігону здійснювалось Комунальним підприємством «Будзамовлення».

Вищевказаний технічний нагляд за будівництвом Полігону здійснювався на підставі двохсторонніх договорів підряду, які укладалися між Петрівською селищною радою в особі Анохіна В.І. та Комунальним підприємством «Будзамовлення» в особі директора Клочко Н.М., а саме від 23.12.2008 року № 206 на суму 24455,00 грн.; від 27.04.2009 року № 34 на суму 5243,40 грн.; від 26.08.2009 року № 66 на суму 32159,00 грн.; від 02.11.2010 року № 93 на суму 5426,00 грн.

За квиконані роботи по технічному нагляду за будівництвом Полігону Селищною радою з КП «Будзамовлення» проведено розрахунки в повному обсязі на суму 51027,19 грн. відповідно до актів здачі - приймання робіт.

Витрати на технагляд нараховуються у розмірі 2,5 % від підсумків глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва відповідно до вимог ДБН Д.1.1-1-2000 та листа Держбуду від 04.10.2000 № 7/7.

Внаслідок завищення вартості виконаних підрядних робіт, КП «Будзамовлення» зайво перераховані кошти в розмірі 2,5% від суми глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку за здійснення технічного нагляду на загальну суму 9184,64 грн., чим порушено п. 2.8.13 ДБН Д.1.1-1-2000 Правил визначення вартості будівництва (а.с.54-63, 70-121).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі п.п.7,8,10 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право :

- правопред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;

- у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства;

- звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Вимогу Контрольно - ревізійного управління в Луганській області від 22.08.2011 року № 320-11/722 відповідачем було оскаржено. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13.02.2012 року у задоволенні позову Петрівської селищної ради Станично-Луганського району Луганської області до Державної фінансової інспекції в Луганській області про визнання нечинною та скасування вимоги № 320-11/722 від 22.08.2011 року відмовлено повністю. Зазначена постанова Луганського окружного адміністративного суду від 13.02.2012 року набрала законної сили (184-188).

Вимога Контрольно - ревізійного управління в Луганській області від 22.08.2011 року № 320-11/722 відповідачем до теперішнього часу не виконана.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечують сторони по справі відповідачем було проведено претензійну роботу, а саме було направлено претензії про повернення коштів зайво сплачених через безпідставне завищення вартості виконаних робіт на які отримано відповіді, але позовних заяв до суду подано не було, що є підставою для суду вважати, що 2,3,4 пункти вимоги Контрольно - ревізійного управління в Луганській області від 22.08.2011 року № 320-11/722 не виконані (а.с.153-165).

Відповідно до вимог ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, довів суду правомірність свого рішення, що є підставою для задоволення адміністративного позову.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 10, 11, 17, 18, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Луганській області до Петрівської селищної ради про зобов'язання виконати 2,3,4 пункти вимоги від 22.08.2011 року задовольнити повністю.

Зобов'язати Петрівську селищну раду виконати п. 2,3,4 вимоги від 22.08.2011 року № 320-11/722 в частині відшкодування суми 491700,44 грн. (чотириста дев'яносто одна тисяча сімсот гривень сорок чотири копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 12 вересня 2012 року.

СуддяТ.І. Ковальова