13.11.06
Справа №АС3/550-06.
Господарський суд Сумської області у складі судді Левченко П.І., розглянувши матеріали справи
за позовом Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів, м. Суми
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Розсоші» , с. Розсоші В.Писарівського району Сумської області
про стягнення 3 600 грн. 00 коп. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році.
За участю представників сторін :
від позивача Груздо Т.С., довіреність № 01-2692/1751 від 25.10.2005 р.
від відповідача не з'явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 3 600 грн. 00 коп., за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році.
Відповідач неодноразово , без поважних причин не подав обґрунтованого відзиву на позовну заяву на вимогу суду, викладену в ухвалах від 18.09.2006 року, 09.10.2006 року, 26.10.2006 року, не надав доказів сплати позивачеві коштів , хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, тому відповідно до ст.71 КАСУ суд вирішує справу на основі наявних в ній доказів .
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази по справі та заслухавши пояснення представника позивача , суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року №875-ХІІ (далі Закон), діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.
Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від Форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.(ч.1 ст.20 Закону).
Адміністративно-господарські санкції сплачується підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня , що настає за звітним.
Як зазначає позивач в обґрунтування позовних вимог, відповідач в повному обсязі не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України». І крім того, не перерахував встановлені Законом штрафні санкції за нестворені робочі місця.
Так, згідно, листа Великописарівського відділення Охтирської Міжрайонної Державної Податкової Інспекції від 26.07.2006 року № 463/17-06 при перевірці підприємства про зайнятість інвалідів за 2005 рік ( форма 10-ПІ), що наданий до позивача Товариство з обмеженою відповідальністю « Розсоші» , середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2005 році становила 27 чоловік.
Згідно ст. 19 Закону, на підприємстві відповідача у 2005 році норматив складає - 1 робоче місце. Фактично , згідно даних наданих позивачем у звіті , було створено 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів, що підтверджується розрахунком заборгованості за нестворені в 2005 році робочі місця для працевлаштування інвалідів.
Відповідачем не додано до матеріалів справи відповідних доказів щодо створення одного робочого місця для працевлаштування інвалідів та щодо інформування центру зайнятості, місцевих органів соціального захисту населення та відділення Фонду про створення ( пристосування ) робочих місць для працевлаштування інвалідів, як це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України № 314 від 03.05.1995 р., якою затверджені Положення про робоче місце інваліда та Порядок працевлаштування інвалідів.
Таким чином , відповідач не виконав нормативу по створенню одного робочого місця по працевлаштуванню інвалідів.
Відповідно о наданих по підприємству відповідача, розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві за 2005 рік становить 3 600 грн. 00 коп.
Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання підприємство ТОВ «Розсоші» нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році становить 3 600 грн. 00 коп.
Як вбачається з матеріалів справи , відрахувань відповідачем не здійснено, а тому заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій складає 3 600 грн. 00 коп.
Відповідач не подав доказів сплати боргу в розмірі 3 600 грн. 00 коп., тому вимоги позивача щодо стягнення з відповідача даної заборгованості є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідністю « Розсоші » ( 42800, с. Розсоші В.Писарівського району Сумської області , вул. Центральна , 81 ; код ЄДРПОУ 33219504 ) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів ( м. Суми, вул. Горького 2 ; код ЄДРПОУ 23636315 ) 3 600 грн. 00 коп. адміністративно-господарських санкцій.
3. Видати виконавчий лист після набрання постанови законної сили.
4. Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
6. Копію постанови надіслати сторонам по справі.
Повний текст постанови підписаний 13 листопада 2006 року .