Ухвала від 06.09.2012 по справі 50/228-б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 50/228-б 06.09.12

За заявою Державного підприємства "Сортсервіс"

до Державного підприємства "Сортсервіс"

про банкрутство -ст. 51

Суддя Головатюк Л.Д.

Представники сторін:

Від заявника(боржника) не прибув

Ліквідатор не прибув

Від державного органу з питань банкрутства не прибув

Від Мінагрополітики не прибув

Від прокуратури Голосіївського району м. Києва Діброва В.С.(дов. від 27.09.2011)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заявник (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення справи про своє банкрутство, оскільки неспроможний сплатити кредиторську заборгованість в розмірі 248 145,12 грн.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 06.06.2011 порушено провадження у справі №50/228-б.

Постановою господарського суду міста Києва від 27.07.2011 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Анапріюка Андрія Сергійовича, якого зобов'язано провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.

До господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Анапріюка Андрія Сергійовича про усунення його від виконання обов"язків ліквідатора Державного підприємства "Сортсервіс".

У зв"язку з тим, що у суду немає іншої кандидатури арбітражного керуючого для призначення його ліквідатором боржника, суд вважає за необхідне призначити розгляд справи та зобов"язати подати суду вказану кандидатуру.

Крім того, суд залучив до участі у справі прокуратуру Голосіївського району м. Києва.

Розгляд справи було призначено на 16.02.2012.

Представники заявника(боржника), державного органу з питань банкрутства та Мінагрополітики в судове засідання 16.02.2012 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, причин неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судове засідання 16.02.2012 з'явилися ліквідатор та представник прокуратури Голосіївського району м. Києва, дали пояснення по суті справи.

Розгляд справи було призначено на 06.03.2012.

Представники заявника(боржника), прокуратури Голосіївського району м. Києва, державного органу з питань банкрутства та Мінагрополітики в судове засідання 06.03.2012 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, причин неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судове засідання 06.03.2012 з'явилися ліквідатор та арбітражний керуючий Галічева В.О., дали пояснення по суті справи.

Розгляд справи було відкладено на 20.03.2012.

Представники заявника(боржника), державного органу з питань банкрутства та Мінагрополітики в судове засідання 20.03.2012 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, причин неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судове засідання 20.03.2012 з'явилися представник прокуратури Голосіївського району м. Києва, ліквідатор та арбітражний керуючий Галічева В.О., дали пояснення по суті справи.

Судом встановлено, що Міністерство юстиції України подало суду кандидатуру арбітражного керуючого Галічевої В.О. для призначення її ліквідатором державного підприємства - "Сортсервіс".

Крім того, в матеріалах справи міститься заява арбітражного керуючого Галічевої В.О. про призначення її ліквідатором державного підприємства - "Сортсервіс".

У зв"язку з наведеним суд здійснив заміну ліквідатора з арбітражного керуючого Анапріюка Андрія Сергійовича на запропоновану Міністерством юстиції України кандидатуру ліквідатора Галічеву В.О.

Розгляд справи відкладено на 24.04.2012.

Представники заявника(боржника), прокуратури Голосіївського району м. Києва, державного органу з питань банкрутства та Мінагрополітики в судове засідання 24.04.2012 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, причин неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судове засідання 24.04.2012 з'явилися ліквідатор, представники Бердянської державної сортодослідної станції, Вільнянської державної сортодослідної станції, Розівської державної сортодослідної станції, вкионавчої дирекції ФСС з ТВП КМВ, дали пояснення по суті справи.

Суд розглянув та затвердив реєстр кредиторів боржника - державного підприємства "Сортсервіс":

1) ДПІ у Голосіївському районі м. Києва з кредиторськими вимогами в сумі 8 178,70 грн. -третя черга задоволення;

2) Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з кредиторськими вимогами в сумі 707,50 грн. -друга черга задоволення;

3) Голосіївського районного центру зайнятості з кредиторськими вимогами в сумі 645,89 грн. -друга черга задоволення;

4) Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві з кредиторськими вимогами в сумі 205,84 грн. -друга черга задоволення;

5) Управління пенсійного Фонду України в Голосіївському районі м. Києва з кредиторськими вимогами в сумі 10 350,34 грн. -друга черга задоволення;

6) Бердянської державної сортодослідної станції з кредиторськими вимогами в сумі 70 000,00 грн. -четверта черга задоволення;

7) Вільнянської державної сортодослідної станції з кредиторськими вимогами в сумі 82 000,00 грн. -четверта черга задоволення;

8) Розівської державної сортодослідної станції з кредиторськими вимогами в сумі 70 000,00 грн. -четверта черга задоволення.

Розгляд справи відкладено на 26.07.2012.

В судове засідання 26.07.2012 з'явилися ліквідатор, представники Бердянської державної сортодослідної станції, Вільнянської державної сортодослідної станції, Розівської державної сортодослідної станції, дали пояснення по суті справи.

Судом встановлено, що строк ліквідаційної процедури державного підприємства "Сортсервіс" та повноваження ліквідатора закінчились, у зв"язку з чим суд продовжив ці строки на шість місяців - до 27.07.2013.

Розгляд справи відкладено на 06.09.2012.

Представники заявника(боржника), державного органу з питань банкрутства, Мінагрополітики України та ліквідатор в судове засідання 06.09.2012 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, причин неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

В судове засідання 06.09.2012 прибув представник прокуратури Голосіївського району м. Києва і дав пояснення по справі.

Судом встановлено, що у відповідності до статті 1 статуту Державного підприємства "Сортсервіс" дане підприємство є юридичною особою, яка заснована на 100% державній власності та входить до сфери управління Міністерства аграрної політики України і є підзвітним йому.

Згідно статті 5 статуту Державного підприємства "Сортсервіс" майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання.

Верховною Радою України 29 листопада 2001 року прийнято Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна"(далі - Закон).

Відповідно до п. 3 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 18.05.2006 № 01-8/1114 Про Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" відповідно до статей 73 - 77 Господарського кодексу України (далі - ГК) до кола державних підприємств відносяться державні унітарні підприємства, державні комерційні підприємства та казенні підприємства. За змістом статті 1 Закону мораторій на застосування примусової реалізації майна (далі - мораторій) поширюється на усі категорії державних підприємств.

Згідно з п. 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 18.05.2006 № 01-8/1114 Про Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" для з'ясування питання про те, чи підпадає конкретне підприємство під ознаки статті 1 Закону, господарським судам слід виходити з відповідних даних їх установчих документів, а стосовно відкритих акціонерних товариств - з даних реєстру власників іменних цінних паперів, ведення якого здійснюється відповідно до вимог статті 9 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні".

Згідно зі статтею 1 Закону встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про підприємства в Україні" до державних підприємств відносяться підприємства, засновані на державній власності, в тому числі казенні підприємства. Статутний фонд державного підприємства не поділений на акції (частки, паї) і тому за свою організаційно-правовою формою таке підприємство є унітарним підприємством. Отже мораторій на застосування примусової реалізації майна, встановлений Законом (далі - мораторій), поширюється на усі державні підприємства(Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 13.02.2002 № 01-8/152 Про Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна").

Відповідно до п. 6 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13.02.2002 № 01-8/152 Про Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" мораторій поширюється також на випадки відчуження шляхом продажу майна в процесі провадження зі справи про банкрутство, визначеного статтями 22, 23, 24, 25, 26, 30, частиною одинадцятою статті 42, абзацом другим частини шостої статті 43 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і продажу майна підприємства.

Статтею 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" визначено, що під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних фондів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється, зокрема шляхом продажу майна в процесі провадження справи про банкрутство в ліквідаційній процедурі.

Отже, вказаним Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено, що під час дії мораторію, відносно підприємств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, в процесі розгляду справи про банкрутство ліквідаційна процедура не відкривається до вдосконалення механізму примусової реалізації майна, а продаж майна банкрута можливий тільки у справах, де ліквідаційна процедура відкрита до набрання чинності Законом.

Такої ж позиції дотримується Вищий господарський суд України у своїх постановах: від 09.06.2010 по справі № 12/130-б, від 14.02.2006 по справі № 2-8/2358-2005, від 20.12.2005 по справі № 318/11б, від 12.11.2008 по справі № 2-4/8999-2007, від 06.06.2012 по справі № 12/130-б.

Отже з набранням Законом чинності господарський суд не має права на прийняття ухвали про затвердження ліквідаційного звіту і балансу боржника - підприємства, зазначеного у статті 1 Закону, і відкриття ліквідаційної процедури до закінчення дії мораторію. У разі коли комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання цього боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у процедурі розпорядження майном боржника (частина 8 статті 16 Закону про банкрутство) чи у процедурі санації (частина 5 статті 21 Закону про банкрутство), або за наявності обставин, передбачених частиною 15 статті 21 Закону про банкрутство, господарський суд має зупинити провадження зі справи про банкрутство на підставі статті 1 Закону та частини першої статті 79 ГПК до закінчення дії мораторію.

Отже, у зв"язку з викладеним, враховуючи те що по даній справі вже відкрита ліквідаційна процедура, суд приходить до висновку про зупинення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Сортсервіс" до закінчення дії мораторію на примусову реалізацію майна.

Присутній в судовому засіданні представник прокуратури Голосіївського району м. Києва не заперечував проти зупинення провадження у даній справі.

Керуючись ст.ст.1, 3-14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 38, 86 ГПК України, ст. 1, ст. 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", суд-

УХВАЛИВ:

1. Провадження по справі № 50/228-б за заявою Державного підприємства "Сортсервіс" про своє банкрутство зупинити до закінчення дії мораторію на примусову реалізацію майна.

2. Ухвалу про зупинення провадження може бути оскаржено.

3. Зобов'язати сторони та ліквідатора сповістити суд про усунення обставин, що спричинили зупинення провадження.

4. Копію ухвали розіслати сторонам, державному органу з питань банкрутства(Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України - вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001), Головному управлінню юстиції у м. Києві(провул. Музейний 2-Б, м. Київ, 01001), ліквідатору, Мінагрополітики, Міністерству юстиції України, прокуратурі Голосіївського району м. Києва та всім кредиторам.

Суддя Головатюк Л.Д.