28 серпня 2012 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/21/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді - Маренича І.В.
секретаря судового засідання - Столяра О.О.
за участю:
представника позивача -Меренчука Є.В.;
представника відповідача -не з'явився.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій області до Кам'янського ССТ, -
Позивач звернувся з адміністративним позовом до Кам'янського ССТ (далі-відповідач) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6700,00 грн.
В обґрунтування свої позивних вимог позивач зазначив, що 23 серпня 2011 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області було проведено перевірку магазину №48, за адресою: с. Багринівка, Глибоцький район, Чернівецька область, де господарську діяльність здійснює Кам'янське ССТ, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»(далі - Постанова №957), а саме: згідно z - звіту по товарах від 05.08.2011 року чеку № 2985 реалізовано 2 пляшки горілки "Могорич", 0,5 л., 40 % за ціною 22,00 грн., встановлена ціна 26,10 грн.; згідно z - звіту по товарах від 05.08.2011 року чеку № 2990 реалізовано 3 пляшки горілки "Київ", 0,5 л., 40% за ціною 25,00 грн., встановлена мінімальна ціна 26,10 грн. Також перевіркою встановлено факт зберігання 2 пляшок вина «Тамянка», міцністю 9-12% об. од. без марок акцизного податку України.
За результатами перевірки складено акт перевірки № 112/32/214112534 від 23.08.2011 року. На підставі зазначеного акту РУ Департаментом САТ ДПА України в Чернівецькій області прийнято рішення від 26.08.2011 року № 241422 про застосування до Кам'янського ССТ фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6700 гривень, з яких 1700 грн. за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку, та 5000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставин зазначені в позові.
Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, та про причини неявки суд не повідомив. У зв'язку з цим справа розглядається без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що в задоволенні даного адміністративного позову слід відмовити повністю, виходячи з наступного.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
23 серпня 2011 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області було проведено перевірку магазину №48, за адресою: с. Багринівка, Глибоцький район, Чернівецька область щодо додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, де господарську діяльність здійснює Кам'янське ССТ, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»(далі - Постанова №957), а саме: згідно z - звіту по товарах від 05.08.2011 року чеку № 2985 реалізовано 2 пляшки горілки "Могорич", 0,5 л., 40 % за ціною 22,00 грн. (на загальну суму 44, 00 грн.), встановлена ціна 26,10 грн.; згідно z - звіту по товарах від 05.08.2011 року чеку № 2990 реалізовано 3 пляшки горілки "Київ", 0,5 л., 40% за ціною 25,00 грн. (на загальну суму 75, 00 грн.), встановлена мінімальна ціна 26,10 грн. Також перевіркою встановлено факт зберігання 2 пляшок вина «Тамянка», міцністю 9-12% об. од. без марок акцизного податку України.
За результатами перевірки складено акт перевірки № 112/32/214112534 від 23.08.2011 року. На підставі зазначеного акту РУ Департаментом САТ ДПА України в Чернівецькій області прийнято рішення від 26.08.2011 року № 241422 про застосування до Кам'янського ССТ фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6700 гривень, з яких 1700 грн. за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку, а 5000 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.
Відповідач в листопаді 2011 року звернувся в суд з позовом до РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області про скасування рішення від 26.08.2011 року № 241422 про застосування до Кам'янського ССТ фінансових санкцій.
Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.12.2011 року по справі №2а/2470/3297/11 позовні вимоги Кам'янського ССТ були задоволені, а рішення РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу скасовано.
Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 10.04.2012 року постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.12.2011 року по справі №2а/2470/3297/11 залишено без змін, а апеляційну скаргу РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області без задоволення.
За таких обставин ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 10.04.2012 року набрала законної сили, а у відповідності до ч.5 ст.254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
Частина 1 ст.72 КАС України передбачає, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку -у задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. Органів місцевого самоврядування" їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись статтями 11, 14, 50, 70, 71, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. В позові відмовити повністю.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
У судовому засіданні 28 серпня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 31 серпня 2012 року.
Суддя Маренич І.В.