Ухвала від 31.05.2012 по справі 2а-4253/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2

УХВАЛА

31 травня 2012 р. м. Львів № 2а-4253/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участю секретаря судового засідання Панчишин Н.Я., представника позивача Жили В.С., представника відповідача Палій М.В., розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання про залишення позову без розгляду ,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває справа за позовом закритого акціонерного товариства «Завод комунального транспорту»до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Львові ДПС про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000872301/0/13855 від 17.08.2009 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування та визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 5000000 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1500000 грн.

Представник відповідача заявила клопотання про залишення зазначеного позову без розгляду, обґрунтовуючи його тим, що позивач пропустив передбачений ст. 99 КАС України місячний строк на звернення до суду з такою позовною заявою.

Представник позивача вважає клопотання безпідставним і просив відмовити у його задоволенні.

При вирішенні клопотання представника відповідача суд керувався наступним.

У статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції, чинній на час прийняття спірного податкового повідомлення-рішення, було передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), був Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III. Згідно з абзацом першим підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 цього Закону з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. Порядок застосування строків давності врегульовано статтею 15 Закону, якою визначено строк тривалістю 1095 днів. Отже, строк для судового оскарження податкового повідомлення-рішення від 17.08.2009 року становить 1095 днів і станом на дату звернення до суду з даним позовом цей строк не пропущено. Зважаючи на наведене суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача є безпідставним.

Керуючись ст.ст. 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. відмовити у задоволенні клопотання про залишення без розгляду позовної заяви закритого акціонерного товариства «Завод комунального транспорту»до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Львові ДПС про скасування податкового повідомлення-рішення.

2. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Москаль Р.М.