Категорія №3
06 вересня 2012 року Справа № 2а-8845/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Лагутіна А. А.;
при секретарі судового засідання: Рязанській Є. О.;
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився;
від представника відповідача № 1 - Головного лікаря Антрациьівської міської комунальної установи «Центральна міська лікарня»: не з'явився;
від представника відповідача № 2 - Управління охорони здоров'я Антрацитівської міської ради: не з'явився;
від представника відповідача № 3 - Виконавчого комітету Антрацитівської міської ради: Богданової Н.І. (довіреність № 1-129 від 14.03.2012);
перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного лікаря комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Антрацит, Управління охорони здоров'я Антрацитівської міської ради, Виконавчого комітету Антрацитівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання поновити забезпечення безоплатного надання лікарських засобів для 1796-ти хворих на цукровий діабет, -
22 листопада 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного лікаря комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Антрацит про визнання протиправними дій, зобов'язання поновити забезпечення безоплатного надання лікарських засобів для 1796-ти хворих на цукровий діабет.
06 грудня 2010 року в попередньому судовому засіданні по справі № 2а-8845/10/1270 за клопотанням позивача в якості відповідачів залучено Управління охорони здоров'я Антрацитівської міської ради та Виконавчий комітет Антрацитівської міської ради.
Стаття 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно зі статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконаної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно статті 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено КАС України.
Оскільки, Головний лікар комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Антрацит не є суб'єктом владних повноважень та не здійснює управлінських функцій відносно позивача, суд вважає за необхідне закрити провадження в частині позовних вимог до Головного лікаря комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Антрацит про визнання протиправними дій, зобов'язання поновити забезпечення безоплатного надання лікарських засобів для 1796-ти хворих на цукровий діабет.
Згідно із пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства суддя закриває провадження по справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Закрити провадження в частині позовних вимог до Головного лікаря комунальної установи «Центральна міська лікарня» м. Антрацит про визнання протиправними дій, зобов'язання поновити забезпечення безоплатного надання лікарських засобів для 1796-ти хворих на цукровий діабет.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з такими самими позовними вимогами не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя А.А. Лагутін