ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду
"31" серпня 2012 р. Справа № 2а-2679/12/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі про визнання незаконним наказу № 17 від 21.02.2003 року та зобов'язання до вчинення дій,-
30.08.2012 року до Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі про визнання незаконним наказу УМВС України в Івано-Франківській області №17 від 21.02.2003 року особового складу відділу пожежної безпеки в Івано-Франківській області про призначення на посаду старшого інспектора групи держпожнагляду з посадовим окладом 100,00 грн., зобов'язання провести перерахунок пенсії з урахуванням посадового окладу за займаною ним посадою перед незаконним переведенням.
Згідно п.15 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) під публічною службою слід розуміти діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Таким чином даний спір виник з приводу проходження ОСОБА_1 публічної служби.
Нормами ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.3 ст. 99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Наслідки пропуску строку звернення до адміністративного суду встановлено ст. 100 КАС України, відповідно до якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з поданого позову ОСОБА_1 наказом №17о/с від 21.02.2003 року був призначений з 14.02.2003 року інспектором групи держпожнагляду з посадовим окладом 100 гривень по 23-й самостійній державній пожежній частині м. Рогатин. Таким чином позивач повинен був дізнатися про порушення своїх прав не пізніше 21.02.2003 року.
Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом 30.08.2012 року.
Вищезазначене свідчить про пропуск позивачем передбаченого місячного строку звернення до адміністративного суду з позовом щодо проходження публічної служби, передбачений ч. 3 ст. 99 КАС України.
За таких обставин адміністративний позов слід залишити без розгляду, так як суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі наведенного, керуючись ст. ст. 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління Пенсійного фонду України в Рогатинському районі про визнання незаконним наказу № 17 від 21.02.2003 року та зобов'язання до вчинення дій - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Микитюк Р.В.