Ухвала від 27.04.2010 по справі 2а-1827/10/1770

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 2а-1827/10/1770

27 квітня 2010 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Махаринець Д. Є., перевіривши виконання вимог статті 105, 106 КАС України за позовною заявою

ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ:

Позовна заява подана позивачем без дотримання вимог статей 105, 106 КАС України.

Згідно частини 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Натомість, ОСОБА_1, звертаючись до суду обрала спосіб, не передбачений законом, а саме подала письмову заяву якою надсилає на розгляд до Рівненського окружного адміністративного суду свій адміністративний позов від 24 січня 2010 року, адресований Рівненському міському суду, який ухвалою Рівненського міського суду від 27 січня 2010 року їй був повернутий на підставі ч. 3 п. 6 ст. 198 КАС України.

Заявником не враховані вимоги статей 3, 11, 105, 106 КАС України в їх системному зв'язку, оскільки заявник звернулась до суду з вказаною заявою, якою переадресовує матеріали, повернуті їй з Рівненського міського суду а не подала до адміністративного суду особисто, через представника або поштою адміністративний позов у вигляді письмової позовної заяви, як це передбачено ст. 105 КАС України.

Так, згідно з вимогами ч.1 ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначається найменування адміністративного суду до якого подається позовна заява, ім'я, найменування позивача, ім'я найменування відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Підставу адміністративного позову становлять обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають особі право звернутися до адміністративного суду з вимогами до іншої особи.

В заяві ОСОБА_1 взагалі не міститься позовних вимог, не вказано на захист яких саме порушених прав, свобод чи інтересів подане звернення до адміністративного суду. Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. Відповідно, завданням адміністративного судочинства є розгляд і вирішення спорів про поновлення порушених суб'єктивних прав громадян і організацій, вирішення адміністративно-правових спорів у сфері державної влади та управління, а призначенням судової влади - захист лише порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів учасників правовідносин через здійснення правосуддя.

Ця норма кореспондується з нормою п.8 ч.1 ст.3 КАС України, яка визначає заявника (що не є суб'єктом владних повноважень), як особу, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.

Зі змісту заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить днем подачі позовної заяви у відповідності до закону визнати 25 січня 2010 року, тобто день звернення її із позовною заявою до Рівненського міського суду. При цьому, в заяві не зазначено, якою саме нормою закону керувався заявник і яку має застосувати суд, визначаючи саме таку дату подання позову.

Вимоги ст. 106 КАС України також зобов'язують позивача зазначити: ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі, проте, в супереч вимогам вказаної статті заявник їх не зазначив. В заяві ОСОБА_1 відповідач не вказаний взагалі.

Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та п.14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 року №15 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 19.05.1993 року за №50) (далі по тексту -Інструкція). Пункт 14 згаданої Інструкції вказує, що при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення. У випадках, коли перерахування мита проводиться з рахунку вкладника, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплаченого митом, додається довідка, засвідчена підписом контролера і відтиском печатки кредитної установи.

Так, до позовної заяви в порушення вимог ч.3 ст. 106 КАС України не додано документ, що підтверджує сплату судового збору (квитанцію), натомість додано ксерокопії квитанції банківської установи, з якої неможливо прочитати найменування банківської установи на відтиску печатки.

В порядку адміністративного судочинства судовий збір належить сплачувати в порядку і розмірах, встановлених п. 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України та пп. "б"п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито".

З огляду на вищевикладене, є необхідність запропонувати заявнику усунути зазначені недоліки заяви шляхом подання через канцелярію суду нової позовної заяви, оформленої належним чином, відповідно до ст. 106 КАС України, а саме: вказати найменування адміністративного суду до якого подається позовна заява, зазначити та обґрунтувати позовні вимоги, викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, додати до позовної заяви належний доказ сплати судового збору, зазначити номери засобів зв'язку та адреси електронних пошт учасників спору, зазначити ім'я (найменування) відповідача, посаду і місце служби посадової чи службової особи, в термін - до 11 травня 2010 року . Усі документи подати у кількості - примірник для суду та їх копії - для відповідача.

Керуючись статтями 105, 106, частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 про визнання дій незаконними та протиправними - залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 травня 2010 року. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати ОСОБА_1

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Махаринець Д. Є.