Справа №255/08
28 серпня 2012 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С. при секретарі Павлюк К.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики ОМР про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості у сумі 8028,48 грн. в частині розгляду заяви позивача від 10.05.2012 року про здійснення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку, встановленому ст.267 КАС України,-
З позовом до суду звернувся ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики ОМР про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості у сумі 8028,48 грн..
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 26.02.2008 року позовні вимоги були задоволені частково, а саме: зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації ОМР виплатити на користь ОСОБА_1 різницю у одноразовій виплаті до 9 травня за 2004-2007 р. в сумі 8028,48 коп., в інший частині в задоволені позовних вимог відмовлено.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2009 року була скасована постанова суду першої інстанції та прийнята нова якою задоволені позовні вимоги лише за 2007 рік.
07.07.2009 року на виконання постанови був виданий виконавчий лист.
Оскільки рішення суду виконано боржником не було, 10.05.2012 року позивач звернувся до суду із клопотанням (вхідний №15144/2012) про здійснення судового контролю в порядку, передбаченому ст.267 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Ухвалою суду від 09.07.2012 року був встановлений строк для подання звіту про виконання постанови до 05.08.2012 року.
До суду 23.07.2012 року (вхідний №23783/2012) надійшов звіт боржника, в якому зазначено, що рішення суду не було виконане з поважних причин, а саме відсутності у боржника бюджетних коштів зі спеціальним призначенням. В підтверджені цієї обставини були надані лист Міністерства соціальної політики України від 01.06.2011 року (а.с.150), лист Департаменту від 31.05.2012 року (а.с.151), відповідь Головного управління праці та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації від 12.06.2012 року.
Також додатково надійшли пояснення представника боржника від 13.08.2012 року №3555 згідно яких вбачається, що позивач не звертався до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради з приводу виплати заборгованості згідно постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2009 року та виконавчого листа від 07.07.2009 року.
Розглянувши заяву стягувача від 10.05.2012 року та додані додаткового представником боржника матеріали, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч.2 ст.267 КАС України, суд за результатами розгляду звіту про виконання судового рішення має право встановити новий строк для його виконання та застосувати штраф.
При цьому, суд повинен виходити зі спроможності боржника (посадової особи боржника) виконати судове рішення в порядку та у спосіб, визначені в його резолютивній частині.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2009 року боржник був зобов'язаний вчинити певні дії. Таким чином, виплата присуджених сум повинна відбуватись в межах встановлених Державним бюджетом України на відповідний рік асигнувань на вказані цілі.
Відсутність у боржника коштів з бюджетним призначенням на виплату одноразової грошової допомоги за судовими рішеннями минулих років позбавляє посадову особу боржника виконати судове рішення у визначений судом спосіб.
Окрім того, первинним боржником по справі було Управління праці та соціального захисту населення Київської районної адміністрації Одеської міської ради.
Ухвалою суду від 17.08.2009 року в порядку ст.264 КАС України була проведена замінна первинного боржника на Департамент праці то соціальної політики Одеської міської ради.
Однак, постановою державного виконавця від 10.05.2011 року (а.с.119) виконавче провадження ВП №25262739 було закрито.
Після 10.05.2011 року даних про те, що стягувач звертався до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради або до державної виконавчої служби з приводу виконання судового рішення в розпорядженні суду не має, що виключає можливість покладення на керівника Департаменту праці то соціальної політики Одеської міської ради відповідальності за невиконання вказаного судового рішення.
На підставі наведеного, керуючись ст.160, ч.1,2,4,8 ст.267 КАС України, суд, -
В задоволенні заяви ОСОБА_1 від 10.05.2012 року (вхідний №15144/2012) про застосування штрафу за невиконання судового рішення - постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2009 року, в порядку встановленому ст.267 КАС України - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з моменту її проголошення.
Суддя Єфіменко К.С.