23 серпня 2012 року 2а-2463/11/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Панченко Н. Д., при секретарі судового засідання Корецькому І.О., за участю;
представника позивача: Дубовика В.В.,
представників відповідача: Бондаренка С.В., Гук Т.В., Адеріхіної В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби
доКвартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква
простягнення заборгованості,
Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1 397 921, 25 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач не сплатив у встановлені законодавством строки узгоджену суму заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення ним вимог пунктів 2.6, 4.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637 у розмірі 1 397 921, 25 грн., що підтверджується рішенням про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій форми «С»від 19.12.2010 № 0001760235/4815.
Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості.
Представник позивача у судовому засіданні 23.08.2012 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Відповідач позов не визнав, просив суд у задоволені позову відмовити з огляду на те, що твердження позивача про неоприбуткування відповідачем готівки у касах не відповідає фактичним обставинам справи, у зв'язку з чим, рішення, яке прийняте за результатами перевірки та на підставі якого заявлено вимогу про стягнення, є безпідставним та необґрунтованим.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на таке.
Судом встановлено, що відповідач, як суб'єкт господарської діяльності у Збройних Силах, зареєстрований Департаментом економічної та господарської діяльності Міністерства оборони України від 03.11.2009 за № 774, про що видано Свідоцтво про реєстрацію військової частини як суб'єкта господарської діяльності у Збройних Силах. Як платник податків відповідач перебуває на податковому обліку у Білоцерківській об'єднаній державній податковій інспекції Київської області Державної податкової служби з 25.03.1997 за № 17.
У період з 07.06.2010 по 21.07.2010 відповідно до питань програми ревізії та робочого плану, з відома виконуючого обов'язки начальника КЕВ у м. Біла Церква (у період з 07.06.2010 по 07.07.2010) та начальника КЕВ у м. Біла Церква (у період з 08.07.2010 по 21.07.2010) посадовими особами Контрольно-ревізійного відділу у м. Біла Церква і Білоцерківському районі було проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква (далі -КЕВ у м. Біла Церква) за період з 01.01.2009 по 31.05.2010, про що складений Акт від 26.07.2010 № 11-31/16.
У ході проведення перевірки щодо правильності та повноти проведення розрахунків за проживання мешканців гуртожитків, перевіряючими встановлено, що на підставі наказу начальника КЕВ у м. Біла Церква від 10.03.2009 № 26 "Про призначення комісії для прийому - передачі гуртожитків військових частин на баланс КЕВ" обслуговування гуртожитків військових частини А -2167, А-1232, А-1552, зокрема, ведення розрахунків за комунальні послуги та інші питання фінансово - господарської діяльності з 01.04.2009 здійснюється КЕВ у м. Біла Церква.
На виконання наказу начальника КЕВ у м. Біла Церква від 29.04.2009 № 47 "Про призначення відповідальних осіб за утримання, правильну експлуатацію та своєчасний ремонт будівель (гуртожитків) відділу" матеріально - відповідальні особи отриманні готівкові кошти від мешканців гуртожитків за комунальні послуги та квартирну плату (надалі - плата за проживання в гуртожитках) перераховували на протязі трьох банківських днів через банківські установи на спеціальний рахунок КЕВ у м. Біла Церква.
Як зазначено у Акті перевірки та не заперечувалось представниками позивача, плата за проживання у гуртожитках приймалась матеріально-відповідальними особами з оформленням прибуткових касових ордерів з відбитком печатки саме КЕВ у м. Біла Церква, однак без відображення надходження таких коштів у його касовій книзі.
19 листопада 2010 року на підставі матеріалів перевірки, відповідно до пунктів 2.6, 4.2 Положення про ведення касових операцій та абзацу 3 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995 № 436/95, Білоцерківською ОДПІ було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001760235 у розмірі 1397921,25 грн. (279584,25 грн. х 5).
Не погоджуючись із рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001760235 від 19.11.2010 на суму 1397921,25 грн. Квартирно-експлуатаційний відділ м. Біла Церква звернувся до суду про його скасування.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2011 у справі № 2а-1839/11/1070, яка залишена без змін відповідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2012, у задоволенні адміністративного позову Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.11.2010 № 0001760235, відмовлено.
Тобто рішення, яке слугувало підставою для звернення позивача до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 397 921, 25 грн. визнано правомірним.
В силу приписів частини першої статті 72 та частини другої статі 255 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до частини п'ятої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, набирають законної сили з моменту проголошення.
Доказів зупинення виконання зазначеного рішення на час розгляду даної справи суду не надано, а відтак, враховуючи приписи статті 124 Конституції України, статті 14, частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2012 є обов'язковою до виконання для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до положень статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно зі статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Однак, відповідач не надав суду жодних доказів, які б спростовували твердження позивача. Водночас, позивач, як суб'єкт владних повноважень довів належними та допустимими доказами правомірність своїх дій та прийнятого рішення.
З огляду на зазначене, беручи до уваги достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та, відповідно, його вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Біла Церква до бюджету заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1 397 921 (один мільйон триста дев'яносто сім тисяч дев'ятсот двадцять одна) грн. 25 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Панченко Н.Д.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 28 серпня 2012 року.