Постанова від 03.07.2012 по справі 2а-4453/12/0170/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 липня 2012 р. (17:44) Справа №2а-4453/12/0170/19

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

секретар судового засідання Устінова І.В.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Сімферопольського міського центру зайнятості

про визнання протиправними дій та спонукання до виконання певних дій

Обставини справи: ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Сімферопольського міського центру зайнятості та просить визнати дії Сімферопольського центру зайнятості населення протиправними в частині відмови ОСОБА_1 в видачі клопотання про достроковий вихід на пенсію, зобов'язати відповідача скасувати ОСОБА_1 статус безробітного з 08.08.2011р., зобов'язати відповідача зареєструвати позивача відповідно до п.п. „г" п. 1 ст. 26 Закону України „Про зайнятість населення" як особу, яка шукає роботу з 08.06.2011р. та видати клопотання в Управління ПФУ в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим про достроковий вихід на пенсію.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем були порушені вимоги п. 1 ст. 40 КЗпП України, п.п. „г" п. 1 ст. 26 Закону України „Про зайнятість населення", а, відтак, відмова відповідача у видачі позивачеві відповідного клопотання про достроковий вихід на пенсію є протиправним.

У судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував з підстав, зазначених у письмових запереченнях на адміністративний позов та зазначав, що відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007р. №219, у відповідача відсутні підстави для зняття з обліку в центрі зайнятості, а, відтак, позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають. Рішення про надання позивачеві статусу безробітного прийнято центром зайнятості у відповідності до вимог законодавства та у межах повноважень, обґрунтовано та у строки, передбачені Законом України „Про зайнятість населення". Разом з тим, хоча позивач й отримав право на достроковий вихід на пенсію відповідно до вимог ст.. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але надання клопотання про достроковий вихід на пенсію особі, яка вже має статус безробітної, Законом України „Про зайнятість населення" не передбачено.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя від 28.10.2011р. по справі №2а-5091/11р. за позовом ОСОБА_1 до Сімферопольського міського голови Агєєва Віктора Миколайовича, виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, Сімферопольської міської ради, Сімферопольського міського центру зайнятості, третьої особи - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя про визнання незаконним та відміну розпорядження Сімферопольського міського голови від 31.05.2011р. №392-К „Про звільнення", були задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 частково, стягнути з виконавчого комітету Сімферопольської міської ради середньомісячну заробітну плату за затримку повного розрахунку при звільненні, в інший частині позовних вимог було відмовлено.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.02.2012р. зазначена постанова Залізничного районного суду м. Сімферополя була частково скасована. Було визнано протиправним та скасовано розпорядження Сімферопольського міського голови від 31.05.2011р. „Про звільнення ОСОБА_1" в частині підстав звільнення по п. 6 ст. 36 Кодексу законів про працю України у зв'язку з відмовою від продовження роботи у зв'язку зі зміною істотних умов праці. Крім того, було постановлено вважати ОСОБА_1 звільненою по п. 1 ст. 40 Кодексу законом про працю України у зв'язку зі зміною в організації виробництва і праці: скорочення штату. Голову Сімферопольської міської ради було зобов'язано внести зміни до підстав звільнення в розпорядженні №392-К від 31.05.2011р. та запис №30 в трудовій книжці ОСОБА_1 та здійснити усі передбачені діючим законодавством відповідні дії, пов'язані зі зміною підстав звільнення, тощо.

В зазначеній постанові Севастопольського апеляційного адміністративного суду було, зокрема, встановлено, що 15.09.2010р. розпорядженням Сімферопольського міського голови №741-к гр. ОСОБА_1 була переведена на посаду начальника відділу правового забезпечення та реалізації житлових програм управління з питань квартирного обліку та розподілу житла міської ради з 17.09.2010р. з окладом в 1205 грн в місяць, 9 рангом посадової особи місцевого самоврядування 5 категорії посади.

23.11.2010р. рішенням 2 сесії Сімферопольської міської ради 6 кликання №19 „Про апарат Сімферопольської міської ради та її виконавчих органів" затверджено структуру апарату Сімферопольської міської ради та її виконавчих органів відповідно до якої Управління з питань квартирного обліку та розподілу житла складається з 10 штатних одиниць з двох відділів.

25.03.2011р. рішенням 12 сесії Сімферопольської міської ради 6 скликання №19 „Про апарат Сімферопольської міської ради та її виконавчих органів" затверджено структуру апарату Сімферопольської міської ради та її виконавчих органів з 01.06.2011р., відповідно до якого передбачено створення замість кправління -Відділу з питань квартирного обліку та розподілу житла чисельністю 8 штатних одиниць з двох секторів.

28.03.2011р. гр. ОСОБА_1 була ознайомлена з рішенням Сімферопольської міської ради №105 від 25.03.2011р. та попереджена про наступне вивільнення у зв'язку з істотними змінами

30.05.2011р. в ході сумісного засідання адміністрації та профспілкового комітету Сімферопольської міської ради та її виконавчих органів гр. ОСОБА_1 була запропонована посада головного спеціаліста сектору по розподілу житла відділу квартирного обліку та розподілу житла, в чому позивач по даній справі відмовила, у зв'язку з чим було прийнято рішення провести звільнення позивачки на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП України, про що було прийнято розпорядження за №392-К від 31.05.2011р.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.02.12р. по справі №2а-5091/11/0107 було встановлено факт неправомірного звільнення по п. 6 ст. 36 КЗпП України замість п. 1 ст. 40 КЗпП України.

Так, відповідно до ст. 36 Кодексу підставами припинення трудового договору є, зокрема, відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку зі зміною істотних умов праці.

Відповідно ж до п. 1 статті 40 Кодексу трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі й ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

А, відтак, враховуючи факт реорганізації Управління, його ліквідації та створення нової одиниці - Відділу з питань квартирного обліку та розподілу житла Сімферопольської міської ради, позивача було безпідставно звільнено з посади за приписами ст.. 36 КЗпП України.

На підставі зазначеної постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.03.2012р. було прийнято розпорядження Сімферопольською міською радою за №171-к "Про ОСОБА_1", відповідно до якого було постановлено внести зміни до розпорядження міського голови від 31.05.2011р. №392-к "Про звільнення ОСОБА_1"шляхом викладення п. 1 розпорядження в наступній редакції : "1. Звільнити начальника відділу правового забезпечення та реалізації житлових програм управління з питань квартирного обліку та розподілу житла міської ради ОСОБА_1 31.05.2011р. по п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці: скороченням штатів". Відділ кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування апарату міської ради було зобов'язано внести відповідні зміни до трудової книжці позивача.

Відповідно до наказу Сімферопольського центру зайнятості від 23.05.2012р. "Про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування випадок безробіття"та нормативними актами щодо їх застосування" було вирішено надати позивачеві статус безробітної та призначити допомогу по безробіттю, виплату якої розпочати з 08.08.2011р.

Розглянувши заяву позивача Сімферопольський міський центр зайнятості листом від 26.03.2012р. за вих. №09-827 повідомив, що відповідно до вимог ч. 1 п. "г"ст.. 26 Закону України "Про зайнятість населення" працівникам, трудовий договір яких був розірваний за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва або праці,в тому числі й ліквідації, реорганізації, перепрофілюванням підприємства, установи або організації, скороченням штатів працівників, за умовою їх реєстрації в службі зайнятості протягом 7 календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"або віку, який надає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"за наявністю відповідних умов у випадку , якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати відповідну роботу або якщо є наявний страховий стаж необхідний для призначення пенсії за віком. Разом з тим, як зазначив відповідач в листі від 26.03.2012р. видача клопотань до органів Пенсійного фонду України не може видаватися особам, які отримали статус безробітного.

Розглянувши заявлені позовні вимоги, суд вважає, що вони підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 26 Закону України "Про зайнятість населення"від 1 березня 1991 року № 803-XII (далі - Закон № 803) закріплено особливі гарантії працівникам, які втратили роботу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці. Так, відповідно до підпункту "г" пункту 1 цієї статті працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку для осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків -25 років, для жінок -20 років, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, -стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії.

Згідно із частиною третьою статті 492 КЗпП у разі вивільнення працівників за пунктом 1 статті 40 КЗпП власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

У частині першій пункту 5 статті 20 Закону № 803, якою детальніше регламентовано цей обов'язок роботодавця, зокрема, зазначено, що в разі вивільнення працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це в письмовій формі державну службу зайнятості не пізніш як за два місяці, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників.

Ця норма Закону № 803 є обов'язковою в усіх випадках, коли звільнення працівників відбувається за пунктом 1 статті 40 КЗпП. Винятків щодо застосування зазначеної норми Законом № 803 не передбачено.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 року № 420 затверджено форми звітності та інструкції щодо їх заповнення, зокрема форму звітності № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників"та № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників". Якщо роботодавець не виконав обов'язку щодо попередження державної служби зайнятості про вивільнення працівників (наступне, не пізніш як за два місяці, та фактичне, в десятиденний термін з дати вивільнення), з нього стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника (п. 5 ст. 20 Закону № 803).

Механізм реалізації права громадян на отримання клопотання про достроковий вихід на пенсію визначено Положенням про порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови подання матеріальної допомоги в період професійної підготовки та перепідготовки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578 (далі - Положення).

Згідно з пунктом 32 Положення право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку мають особи передпенсійного віку, яким на день вивільнення згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП до досягнення пенсійного віку залишилося не більше півтора року (тобто рівно півтора року і менше). Строк загального трудового стажу позивача дорівнює відповідно 35 рокам та станом на 01.06.2011р. до досягнення пенсійного віку позивачу залишалося 1 рік 3,5 місяця, тобто позивач має права на гарантії, встановлені ст. 26 Закону №803.

При цьому працівникам передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано згідно з пунктом 1 статті 40 КЗпП і які мають право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку та встановлений законодавством про пенсійне забезпечення необхідний загальний трудовий стаж (у т. ч. на пільгових умовах), за умови їх реєстрації в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, протягом семи календарних днів після звільнення в разі відсутності підходящої роботи видається за їх бажанням клопотання про достроковий вихід на пенсію для подання в місцеві органи Пенсійного фонду України.

Отже, вивільнена особа передпенсійного віку повинна зареєструватися в державній службі зайнятості як така, що шукає роботу, протягом семи днів після її звільнення. Реєстрація провадиться у центрі зайнятості за місцем постійного проживання громадянина за умови пред'явлення ним паспорта і трудової книжки, а в разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, що їх замінюють (частина четверта ст. 2 Закону № 803).

Згідно з пунктом 9 Положення в разі, коли громадяни без поважних причин своєчасно не зареєструвалися в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, вони втрачають пільги, передбачені частиною першою статті 26 Закону № 803. Поважними причинами вважаються хвороба громадянина, смерть близьких родичів (чоловіка, дружини, батьків, дітей, братів, сестер, онуків, дідусів і бабусь), догляд за хворою дитиною віком до 14 років відповідно до медичного висновку, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, переїзд на інше місце проживання тощо. Поважні причини підтверджуються відповідними документами.

Громадяни, які протягом семи календарних днів не зареєструвалися в державній службі зайнятості через хворобу та з інших поважних причин, повинні звернутися до центру зайнятості на наступний день після хвороби чи іншої поважної причини і зареєструватися як такі, що шукають роботу. У разі порушення цього строку вони втрачають особливі гарантії, передбачені частиною першою статті 26 Закону № 803, а умови виплати допомоги по безробіттю та її розмір встановлюються на загальних підставах, визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 2 березня 2000 року № 1533-III (далі - Закон № 1533). Семиденний строк підбору підходящої роботи розпочинається з дня реєстрації громадянина як такого, що шукає роботу (п. 12 Положення).

Відповідно до підпункту "в" частини третьої статті 2 Закону № 803 не можуть бути визнані безробітними громадяни, які відмовилися від двох пропозицій підходящої роботи з моменту їх реєстрації в державній службі зайнятості як осіб, які шукають роботу. Отже, такі особи втрачають право на отримання клопотання про достроковий вихід на пенсію.

Клопотання про достроковий вихід на пенсію може бути видане громадянину за його бажанням та в разі відсутності підходящої роботи і в період його перебування на обліку як безробітного в державній службі зайнятості.

Таким чином, клопотання про достроковий вихід на пенсію може бути видане лише за наявності кількох умов, однією з яких є відсутність підходящої роботи.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в якому наведено вичерпний перелік усіх необхідних для призначення пенсії документів.

Відповідно до статті 26 Закону № 803 витрати, пов'язані з достроковим виходом на пенсію, здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України з наступним відшкодуванням цих витрат із Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За такими обставинами, суд вважає, що із урахуванням обставин, встановлених постановою Севастопольського адміністративного апеляційного суду від 20.02.2012р. позивач отримав право на гарантії, передбачені ст.. 26 Закону №803, але був не взмозі скористатися своїми правами через порушення роботодавцем приписів КЗпП України у зв'язку з застосуванням неправомірної підстави для звільнення, через що позивач був зареєстрований у якості безробітного.

Разом з тим, відповідно до п. 20 Постанови КМ України від 14 лютого 2007 р. № 219 "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних" зняття з обліку громадян, зареєстрованих як такі, що шукають роботу, і безробітних, відбувається з дня: працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу, дата державної реєстрації фізичної особи - підприємця, дата укладення цивільно-правового договору; поновлення безробітного на роботі за рішенням суду, що набрало законної сили. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата та номер наказу. Повернення виплачених безробітному коштів здійснюється відповідно до частини четвертої статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"; вступу до навчального закладу з відривом від виробництва (за поданням громадянином заяви про зняття з обліку чи копії довідки-виклику); призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу (за поданням громадянином заяви про зняття з обліку чи пред'явленням повістки); набрання законної сили вироком суду про позбавлення волі; призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення встановленого законом пенсійного віку; смерті громадянина, який шукав роботу, або безробітного; подання письмової заяви до центру зайнятості про відмову від його послуг або з дати, зазначеної в заяві; подання до центру зайнятості письмової заяви про бажання особи отримувати послуги державної служби зайнятості в іншому центрі зайнятості; подання письмової заяви до центру зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку або з дати, зазначеної в заяві; що настає після зняття з реєстрації місця проживання у разі переїзду в іншу місцевість (район, місто) або закінчення строку реєстрації місця проживання. При цьому громадянину видаються копії картки та інших документів, необхідних для реєстрації за новим місцем проживання; що настає після закінчення періоду пошуку роботи у разі відмови громадян, зареєстрованих як такі, що шукають роботу вперше і не мають професії (спеціальності), в тому числі випускників загальноосвітніх навчальних закладів, від професійної підготовки або влаштування на оплачувану роботу, включаючи роботу тимчасового характеру, яка не потребує професійної підготовки; що настає після закінчення періоду пошуку роботи у випадку відмови громадянина, зареєстрованого як такий, що шукає роботу, від двох пропозицій підходящої роботи протягом зазначеного періоду (у тому числі згідно з виданими направленнями на працевлаштування); виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку. Зняття з обліку відбувається у разі: неявки у визначений день громадянина, зареєстрованого як такий, що шукає роботу, для надання статусу безробітного та невідвідування центру зайнятості пенсіонером протягом більш як 30 календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку; невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування; невідвідування центру зайнятості особою, якій надаються консультаційні послуги з працевлаштування, протягом більш як 90 календарних днів.

А, відтак, факт звернення позивача до відповідача із заявою про зняття її з обліку безробітних або таких, що шукають роботу на підставі рішення суду про зміну підстав її звільнення не є підставою, за якою відповідач в контексті приписів ст. 19 Конституції України мав право на зняття її з обліку та надання клопотання до органів Пенсійного фонду України відповідно до ст. 26 Закону України "Про зайнятість населення".

За такими обставинами, позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача задоволенню не підлягають, оскільки відповідач діяв в рамках наданих йому повноважень та відповідно до положень закону щодо порядку реалізації наданих громадянам гарантій, встановлених ст. 26 Закону №803.

Разом з тим, враховуючи завдання адміністративного судочинства щодо захисту та відновлення прав осіб, які звернулися до адміністративного суду із позовними заявами про оскарження дій або бездіяльності суб'єктів владних повноважень, суд вважає, що існують підстави для часткового задоволення адміністративного позову та відповідно до положень ст. 11 та ст. 162 КАС України, вважає за необхідне зобов'язати Сімферопольський центр зайнятості внести зміни до реєстрації позивача як такої, що шукає роботу та надати клопотання про достроковий вихід на пенсію для подання в місцеві органи Пенсійного фонду України з 08.06.2011р.

Крім того, враховуючі скасування підстав звільнення позивача з останнього місця роботи за ст. 36 КЗпП України, суд вважає за необхідне, виходячи за межі позовних вимог скасувати наказ про прийняття рішення по особі ОСОБА_1 ПК НОМЕР_3 від 23.05.2012р. "Про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування випадок безробіття" та нормативними актами щодо їх застосування", відповідно до якого позивачеві було надано статус безробітного з 08.08.2011р.

Отже, за такими обставинами, позовні вимоги, заявлені позивачем, підлягають частковому задоволенню.

Під час судового засідання, яке відбулось 03.07.2012 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 09.07.2012 року.

Керуючись ст. ст.94,160-163,167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Скасувати наказ про прийняття рішення по особі ОСОБА_1 ПК НОМЕР_3 від 23.05.2012р. "Про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування випадок безробіття" та нормативними актами щодо їх застосування"

3. Зобов'язати Сімферопольський центр зайнятості внести зміни до реєстрації ОСОБА_1 (НОМЕР_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1), як такої, що шукає роботу

4. Зобов'язати Сімферопольський міський центр зайнятості надати ОСОБА_1 (НОМЕР_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) клопотання про достроковий вихід на пенсію з 08.06.2011р. для подання в місцеві органи Пенсійного фонду України.

5.В решті позовних вимог відмовити.

6. Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1) 32,19 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кузнякова С.Ю.