Ухвала від 07.07.2012 по справі 2а-3656/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

07 липня 2012 р. Справа № 2а-3656/12/1470

м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Птичкіна В.В., розглянувши матеріали за

позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 56401

доДоманівської районної державної адміністрації Миколаївської області, вул. Леніна, 18, смт. Доманівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56401

проскасування розпорядження Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області від 25.09.2002 № 313; визнання недійсним державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК № 008711, виданого Доманівською районною державною адміністрацією Миколаївської області 03.03.2003 на ім'я ОСОБА_2,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про:

- скасування розпорядження Доманівської районної державної адміністрації Миколаївської області від 25.09.2002 № 313;

- визнання недійсним державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-МК № 008711, виданого Доманівською районною державною адміністрацією Миколаївської області 03.03.2003 на ім'я ОСОБА_2.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Однією з ознак рішень, діянь суб'єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб'єктів відповідних правовідносин і носять обов'язковий характер, а тому можуть порушувати права, свободи та інтереси відповідної особи.

Виходячи зі змісту статті 126 Земельного кодексу України державний акт на право власності на земельну ділянку є правопосвідчувальним документом, а не рішенням суб'єкта владних повноважень, тому вимога щодо визнання такого державного акта недійсним не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Як встановлено у пункті 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 3, 17, 109, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі в частині заявлених позовних вимог про визнання недійсним державного акта на право приватної власності на землю.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі надіслати позивачу.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.В. Птичкіна