ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 серпня 2012 р.р. 2а-7047/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління соціального захисту населення ЛОДА до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути автомобіль, -
09 серпня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління соціального захисту населення ЛОДА до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути автомобіль марки «AUDI A6», 1998 року випуску, об'єм двигуна 1781 см. Куб., кузов № НОМЕР_1.
Позивач зазначає, що відповідач після смерті інваліда в добровільному порядку відмовляється повернути автомобіль, чим порушує п. 16 Постанови Кабінету Міністрів України № 999 від 19 липня 2006 року "Про затвердження порядку забезпечення інвалідів автомобілями".
Згідно ч.2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Статтею 15 ЦПК України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин, а позов, крім вимог про повернення автомобіля, які належить розглядати в порядку цивільного судочинства, не містить вимог щодо вирішення публічно - правового спору. Тобто між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.
Аналогічна позиція висвітлена в Ухвалі Вищого спеціалізованого суду України від 28.12.2011 року.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Керуючись ст.ст. 1, 3, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом Головного управління соціального захисту населення ЛОДА до ОСОБА_1 про зобов'язання повернути автомобіль.
Роз'яснити, що даний спір повинен розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Копію ухвали разом з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя Брильовський Р.М.