Справа № 1570/4818/2012
10.08.12
суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі, виконавчому комітету Чорноморської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії ,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі, викон комітету Чорноморської селищної ради, в якому позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність Головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі: зобов'язати Головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі призначити та здійснити позапланові обстеження та перевірки за його зверненнями;
визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області;
зобов'язати Виконавчий комітет Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області розглянути адміністративний протокол від 30.07.2012р. та винести на його підставі відповідну постанову;
зобов'язати Виконавчий комітет Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області вжити заходів щодо приведення придомової території по вул. Перемоги, 3 у відповідність до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Відповідно до ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, відповідає вона вимогам встановленим ст.106 КАС України, належить розглядати заяву в порядку адміністративного судочинства, не має інших підстав повернення позовної заяви.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; а також усі адміністративні справи з приводу рішень,дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування. Здійснюють функції і повноваження місцевого самоврядування, які визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Позивач зазначив, що він звертався до відповідачів з відповідними заявами щодо прийняття ними заходів в межах їх компетенції до сусідів щодо порушення ними санітарних норм та норм по благоустрою населених пунктів.
Позивач з посиланням на ч.1 ст.21 КАС України зазначає, що якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги -місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд. Але таке положення стосується вимог, які пов'язані між собою, про що зазначено в абз.1 та 2 ч.1 ст.21 КАС України.
Проте вимоги позивача не є пов'язаними між собою, до кожного відповідача пред'явлені вимоги щодо виконання ними своїх повноважень в межах їх компетенції.
При таких обставинах адміністративний позов ОСОБА_1 щодо вимог до виконавчого комітету Чорноморської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності відповідача, зобов'язання його розглянути адміністративний протокол від 30.07.2012р. та винести на його підставі відповідну постанову, зобов'язання вжити заходів щодо приведення прибудинкової території по вул. Перемоги, 3 у відповідність до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів»підлягає поверненню позивачу.
Крім того, відповідно до вимог статей 105, 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог згідно з ч.4,5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості -зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
Позивач зазначає, що він з дружиною проживає в належному їм домоволодінні за адресою АДРЕСА_3, проте доказів цих обставин позивача не зазначає та не надає, а саме на підставі яких документів, вони є власниками домоволодіння, а також земельної ділянки або її користувачами, враховуючи що в позові позивач зазначає як свої місце проживання -АДРЕСА_1.
Позивач також зазначив в позові, що сім'я ОСОБА_2, яка проживає по АДРЕСА_2, утримують свиней,корів та свійських птахів з недодержанням санітарно-епідеміологичними нормами, у зв'язку з чим він звернувся до головного санітарного лікаря з проханням провести перевірку. Проте відповідач не здійснив перевірку, не оформив акт перевірки, а отримана відповідь свідчить про встановлення відповідачем обставин, які не стосуються санітарного контролю. Його повторні звернення до уваги не прийняти.
Позивачу необхідно зазначити коли саме він звертався до відповідача з первинною заявою, та вдруге, при наявності надати копії заяв.
Враховуючи, що вимоги позивача стосуються прав та інтересів сім'ї Нестеренко, позивачу необхідно визначити їх процесуальний статус як 3-ї особи, зазначити адресу, надати копію позову та доданих до неї документів для відповідача та третіх осіб.
Крім того, відповідно до ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Враховуючи викладене, а також, що головний санітарний лікар Комінтернівського району є посадовою особою, яка очолює Комінтернівську районну санітарно-епідеміологичну станію Одеською області -територіальний орган державної санітарно-епідеміологичної служби України, позивачу необхідно чітко визначити щодо якого саме суб'єкту владних повноважень він пред'являє свої вимоги до органу або конкретної посадової особи, у разі їх пред'явлення до посадової особи необхідно зазначити її прізвище.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову та надання документів.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі, виконавчому комітету Чорноморської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог до виконавчого комітету Чорноморської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області; зобов'язання Виконкому Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області розглянути адміністративний протокол від 30.07.2012р. та винести на його підставі відповідну постанову; зобов'язання Виконкому Чорноморської селищної ради Комінтернівського району Одеської області вжити заходів щодо приведення придомової території по вул. Перемоги, 3 у відповідність до вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів»повернути позивачу та роз'яснити йому що з вказаними позовними вимогами він має право звернутися до Комінтернівського районного суду як адміністративного суду.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі, виконавчому комітету Чорноморської селищної ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог до головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі про визнання протиправною бездіяльності Головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі; зобов'язання Головного санітарного лікаря у Комінтернівському районі призначити та здійснити позапланові обстеження та перевірки за його зверненнями - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в строк до 27 серпня 2012 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачам.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Катаєва Е.В.
27.08.12