Ухвала від 10.08.2012 по справі 2а-3823/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

10 серпня 2012 року 2а-3823/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 з позовом до Управління Держкомзему в Ставищенському районі Київської області про скасування державної реєстрації державного акту на землю та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління Держкомзему в Ставищенському районі Київської області про скасування державної реєстрації державного акта серії ЯА № 258886 на право приватної власності на земельну ділянку прощею 2,771 га, видану ОСОБА_2 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, зобов'язання Управління Держкомзему в Ставищенському районі Київської області видати новий державний акт на право власності на землю замість акта серії ЯА № 258886 на ім'я позивача.

В обгрунування позовних вимог позивач зазначив, що під час оформлення спадщини щодо земельної ділянки, яка належала померлому ОСОБА_2, нотаріус з'ясував, що державний акт серії ЯА № 258886, який підтверджує право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку, містить помилку в кадастровому номері земельної ділянки. Позивач, не погоджуючись з пропозицією органу земельних ресурсів одержати відповідні довідки про наявність помилки в державному акті, правильний кадастровий номер земельної ділянки та оформити спадщину в установленому порядку, пред'явив позов, в якому заявив вимогу про реєстрацію права власності на спадкове майно за ним.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як встановлено судом, позивач, пред'явивши позов у порядку адміністративного судочинства, в дійсності, намагається набути права власності на земельну ділянку, що належала померлій особі, обминаючи встановлений законом порядок спадкування, що суперечить існуючому в Україні правовому порядку.

Суд зазначає, що відносини щодо спадщини, спадкоємці, спадкове майно, порядок спадкування та набуття спадкоємцями права власності на спадкове майно належать до цивільно-правових відносин і визначаються положеннями Цивільного кодексу України.

Це означає, що даний позов не підлягає розгляду в адміністративному суді в порядку адміністративного судочинства.

Справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних відносин, у тому числі й щодо спадкування, відповідно до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, розглядаються судами в порядку цивільного судочинства.

Суд звертає увагу на те, що аналогічне роз'яснення позивач отримав від органу земельних ресурсів та нотаріуса.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви, відмови у відкритті провадження у справі, залишення заяви або скарги без розгляду або закриття провадження у справі.

Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. У відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Управління Держкомзему в Ставищенському районі Київської області про скасування державної реєстрації державного акта на право приватної власності на земельну ділянку та зобов'язання видати новий державний акт на право приватної власності на земельну ділянку на ім'я позивача, - відмовити.

2. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї документами, - надіслати позивачу.

3. Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 32 (тридцять дві) гривень 19 коп.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Волков А.С.