Справа № 3/0124/1440/2012
0124/6391/2012
27 липня 2012 року
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Кулєшова О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 000161 від 27 червня 2012 року ОСОБА_1 27 червня 2012 року о 15 годин 00 хвилин в м. Алупка на території парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Алупкинський» здійснював торгівельну діяльність, встановивши торгівельну точку з продажу чайних напоїв та сувенірів на загальній площі 36,63 м. кв. без дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у границях територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, чим порушив ст. ст. 9, 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд».
ОСОБА_1 в суд з'явився, надав суду свої заперечення та документи в їх підтвердження.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження по справі необхідно закрити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а почате підлягає закриттю у разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складено за адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 91 КУпАП.
Стаття 91 КУпАП, передбачає притягнення до адміністративної відповідальності за здійснення в межах території та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території парків-пам'яток садово-паркового мистецтва забороняється будь-яка діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню.
Утримання та реконструкція парків-пам'яток садово-паркового мистецтва проводиться за проектами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджуються органами, у підпорядкуванні яких перебувають ці парки, за погодженням з: - центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища - щодо парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення;
Як вбачається з фабули протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, 27 червня 2012 року о 15 годин 00 хвилин в м. Ялта на території парку-пам'ятника садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Алупкинський» здійснював торгівельну діяльність, встановивши торгівельну точку з продажу чайних напоїв та сувенірів на загальній площі 36,63 м. кв. без дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у границях територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Однак, суду не надано жодного доказу на підтвердження обставин, які зазначені у протоколі. Крім того, у протоколі не зазначено в якому саме місті парку-пам'ятника була здійснення торгівля. З зазначеної фабули неможливо ідентифікувати місто торгівлі. Крім того, матеріали справи про адміністративне правопорушення містять лише протокол про адміністративне правопорушення, який сам по собі не є доказом вчинення адміністративного правопорушення, а повинен лише фіксувати факт правопорушення.
ОСОБА_1 свою вину не визнає, та категорично заперечує проти наявності в його діях складу правопорушення, оскільки торгова точка на протязі 17 років знаходиться на території домоволодіння, яка належить йому на праві приватної власності.
Таким чином, з наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення не убачається склад правопорушення, що ставиться ОСОБА_1.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд АРК в порядку та строки передбачені ст.ст. 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя: