Постанова від 23.03.2012 по справі 2а-16517/10/0470

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2011 р. Справа № 2а-16517/10/0470

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Потолова Г.В. розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська до Закритого акціонерного товариства «Юнайтед Моторс»про стягнення штрафних санкцій за рахунок активів,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Кіровському районі м.Дніпропетровська звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Юнайтед Моторс»про стягнення за рахунок активів в рахунок погашення штрафних (фінансових) санкцій 3840грн. 00коп.

Ухвалою суду від 04.02.2011р. відкрито скорочене провадження по даній справі.

Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення 13.05.2011р. ухвали про відкриття скороченого провадження, яка міститься в матеріалах справи.

На адресу відповідача надіслано ухвалу про відкриття скороченого провадження, однак, до справи надійшов конверт-повернення з позначкою, за адресою не знаходиться. Враховуючи, що адреса відповідача зазначена у позовній заяві, співпадає зі зазначеною в довідці з ЄДР, відповідач вважається належним чином повідомлений про розгляд справи у скороченому провадженні, відповідно до ст. 35 КАС України. Заперечення відповідача проти позову до суду не надходили.

Згідно приписів ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається у скороченому провадженні.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності суд вважає необхідним задовольнити даний позов у повному обсязі з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Закрите акціонерне товариство «Юнайтед Моторс»(далі -відповідач, ЗАТ «Юнайтед Моторс») зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 13.06.1997р.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків, позивач зареєстрований як платник податків та знаходиться на обліку у державні податковій інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська.

Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як суб'єкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.

Станом на час розгляду спору ЗАТ «Юнайтед Моторс»має борг зі сплати застосованих штрафних санкцій у сумі 3840грн.00коп.

Фахівцями податкового органу з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій проведена планова перевірка проведена перевірка господарської одиниці: СТО, що розташоване за адресою: вул.Холодильна,62 м.Дніпропетровськ, в якому здійснює діяльність ЗАТ «Юнайтед Моторс».

За результатами перевірки складено акт від 19.07.2010р. №250/04/65/23/34984308 перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (а.с.6-7), в якому зафіксовано порушення:

- вимог п.13 ст.3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в частині невідповідності суми готівкових коштів на місцях проведення розрахунків сумам коштів, які зазначені в денних Х звітах РРО на суму 700грн.00коп.;

- вимог п.2.8 Порядку реєстрації опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари та послуги, а саме: реєстратор розрахункових операцій не поставлено на облік за місцем знаходження господарської одиниці.

Відповідальність за вищезазначені порушення передбачена ст.ст.17, 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», а саме: у п'ятикратному розмірі від суми, на яку виявлено невідповідність (5х700,00=3500,00); двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі незареєстрованого належним чином РРО (20х17,00=340,00).

На підставі акту перевірки від 19.07.2010р. №250/04/65/23/34984308 прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «с»№0002012303 від 22.07.2010р. на суму 3840грн.70коп (а.с.11).

Зазначене рішення про застосування фінансових санкцій отримане директором МищенкоС.А. 11.08.2010року, що підтверджується його підписом (а.с.11).

Так, в десятиденний термін з моменту отримання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідач не звертався з відповідною скаргою до податкового органу або до суду з позовом про скасування зазначеного рішення та не сплатив суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями.

Таким чином, на момент звернення до суду загальна сума штрафних санкцій Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі Ост»склала 3840грн. 00коп., які відповідач у встановлені терміни та в повному обсязі не сплатив.

Дослідивши матеріали справи та надані у судовому засіданні докази, суд виходить з наступного.

У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Згідно ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформлюється наказом.

Згідно з п.6 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

У відповідності п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пунктом 2.2. «Порядку реєстрації опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари та послуги» реєстрація РРО здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) СПД, а якщо СПД обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків, - то за місцем податкового обліку. У разі використання РРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці його необхідно до початку використання взяти на облік в органі ДПС за місцем використання, крім РРО, що застосовуються на об'єктах виїзної торгівлі (надання послуг), та резервних РРО. Реєстрація та взяття на облік здійснюються безоплатно, реєстрація - не пізніше двох робочих днів з моменту подання, а взяття на облік - у день подання СПД усіх необхідних документів

Пунктом 2.8 «Порядку реєстрації опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари та послуги»узяття РРО на облік в органі ДПС за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні СПД реєстраційного посвідчення на РРО. Посадова особа органу ДПС здійснює запис у відповідному розділі Книги реєстраторів розрахункових операцій, а також робить відмітку в реєстраційному посвідченні.

Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська до Закритого акціонерного товариства «Юнайтед Моторс» про стягнення штрафних санкцій за рахунок активів -задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Юнайтед Моторс»(49061, м.Дніпропетровськ, вул.Г.Сталінграда, 24-Б, код ЄДРПОУ 34984308) на користь державного бюджету (р/р 31115104700007, одержувач відділення УДК у Кіровському району м.Дніпропетровська, МФО 805012, код ЄДРПОУ 24232360, код платежу 21080900, банк одержувача -Головне Управління державного казначейства України в Дніпропетровській області) за рахунок активів, штрафних санкцій у сумі 3840грн.00коп. (три тисячі вісімсот сорок грн.00коп.).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Г. В. Потолова