ф
09 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/7351/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Потолова Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Науково-виробничого об'єднання «Созидатель»до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про визнання нечинним пункти рішення,
Приватне акціонерне товариство «Науково-виробниче об'єднання «Созидатель»звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про визнання нечинним п.2 п.5 Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 16.05.2012р. №467.
Дослідивши матеріали позову з урахуванням норм чинного законодавства, суд приходить до висновку про повернення позовної заяви позивачу з огляду на наступне.
Справою адміністративної юрисдикції, відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до приписів зазначених норм до юрисдикції адміністративних судів відносяться публічно-правові спори.
Згідно з вимогами ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У відповідності до п.7 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
На території України діють адміністративні суди -місцеві загальні суди, як адміністративні суди та окружні адміністративні суди, предметна підсудність адміністративних справ яких встановлена Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, статтею 18.
У відповідності до п.1 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Положеннями статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування»визначено систему місцевого самоврядування, яка включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Як вбачається зі змісту позовної заяви ПАТ «НВО «Созидатель»просить визнати нечинним п.2 п.5 Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 16.05.2012р. №467 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибуткових територій ПАТ «НВО «Созидатель».
Тобто, позивачем оскаржується рішення, яке прийнято органом місцевого самоврядування.
Отже, виходячи з вищевикладеного відповідно до норм чинного законодавства України, зазначена категорія спорів підсудна місцевим загальним судам, як адміністративним судам.
Згідно із положеннями п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,3,17,18,89,106,108,165,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Науково-виробничого об'єднання «Созидатель»до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про визнання нечинним пункти рішення - повернути позивачу.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими матеріалами надіслати позивачу за зазначеною у позовній заяві адресою.
Роз'яснити позивачу, що згідно ч.6 ст.108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Г. В. Потолова