Справа № 1231/4354/2012
Провадження №2-а/1231/333/2012
про залишення позовної заяви без руху
03 серпня 2012 р.
Суддя Стахановського міського суду Луганської області ШАРГАРОВСЬКА В.І.,
розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ІАП Перевальського взводу ДПС з ОСП № 3 УДАІ УМВС України в Луганській області Корчагіна Дмитра Павловича про скасування постанови серії АТ1 № 061772 від 21.07.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення ,-
Позивач звернувся до Стахановського міського суду Луганської області, який діє як адміністративний суд, із адміністративним позовом про скасування постанови АТ1 № 061772 від 21.07.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов подано без дотримання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАСУ).
Згідно з вимогами ч.3 ст. 106 КАСУ до позовної заяви додаються документи про сплату судового збору.
Позивач звертається до суду з вимогою про скасування рішення відповідача, тобто з вимогою немайнового характеру.
Документ, що підтверджує сплату ним судового збору, чи підстави звільнення позивача від сплати судового збору, не надає.
Згідно з вимогами ч.1 ст. 108 КАСУ суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Пункт 1 частини 3 зазначеної вище статті передбачає, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Доводи позивача з приводу застосування до нього положень ч.5 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки 31.11.2011 р. набрав сили Закон України «Про судовий збір»(далі Закон), який регулює права та обов'язки громадян України в частині сплати судового збору.
Частина 1 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір -це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частина 5 статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільняє осіб, які оскаржують постанови у справі про адміністративне правопорушення від сплати державного мита, але не судового збору.
Зазначені поняття не тотожні, оскільки Закон, який відповідно до преамбули визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, не містить посилання на це.
Керуючись Законом України «Про судовий збір»;ст.ст. 106 ч.3, 108 ч.1, ч.3 п.1, ч.5 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ІАП Перевальського взводу ДПС з ОСП № 3 УДАІ УМВС України в Луганській області Корчагіна Дмитра Павловича про скасування постанови серії АТ1 № 061772 від 21.07.2012 р. по справі про адміністративне правопорушення залишити без руху, надавши позивачу строк, тривалістю не більше 5 днів, з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків по позову.
Для усунення недоліків по позову, слід сплатити судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, яка дорівнює 1 073 грн. і документ, який підтверджує сплату судового збору, подати до Стахановського міського суду в термін, зазначений вище чи надати суду документ, що підтверджує право позивача на звільнення від сплати судового збору.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, зазначених в ухвали до строку, встановленому судом, позовна заява буде повернута позивачу з усіма документами, доданими до неї.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів, з дня отримання її копії, шляхом подання апеляційного скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Стахановський міський суд Луганської області..
Суддя Шаргаровська В.І.