Ухвала від 03.08.2012 по справі 2а/0470/6102/12

копія

УХВАЛА

03 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/6102/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М.

при секретаріЛоба Е.Г.

за участю:

представника позивача Рідковець О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю агропідприємство "Покровка" до Криничанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

31 травня 2012 року до суду надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю агропідприємство «Покровка» до Криничанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, в якому позивач просить встановити, що дії Криничанської районної державної адміністрації по вилученню земель, переданих КСП «Маяк» Криничанського району на право колективної власності, передача їх та земель, переданих КСП «Маяк» на право постійного користування, у іншу власність чи користування без письмової згоди КСП «Маяк» чи його правонаступника ТОВ «Покровка» є незаконними; зобов'язати відповідача надати ТОВ «Покровка» всі матеріали по передачі нею земель у іншу власність чи користування, на які КСП «Маяк» Криничанського району мало право колективної власності чи право постійного користування.

Ухвалою суду від 01 червня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання.

В судовому засіданні відповідно до пояснень представника позивача, письмових заперечень відповідача та наданих сторонами копій документів судом встановлено, що правовідносини, щодо яких виник спір, мали місце в 1995-2000 роках.

Відповідно до ст.ст. 99, 100 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Враховуючи те, що про виникнення між сторонами спірних правовідносин позивачу відомо більше 10 років, а також те, що суд на вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд приходить до висновку про залишення адміністративного позову без розгляду.

На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 99,100,160 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю агропідприємство «Покровка» до Криничанської районної державної адміністрації Дніпропетровської області - залишити без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Ухвала не набрала законної сили 03 серпня 2012 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник