Постанова від 01.08.2012 по справі 2а-1870/5921/12

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2012 р. справа № 2a-1870/5921/12

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом регіональне управління Департаменту САТ ДПС України в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області (далі по тексту -позивач, Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 4000 грн. Свої вимоги мотивує тим, що під час перевірки магазину, який належить відповідачу, встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, чим порушено вимоги постанови КМУ від 30.10.2008 р. №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва". За вказане порушення до відповідача рішенням №180141-1500-21 від 25.05.2012р. застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн. Часткова сплата складає 1000грн. В добровільному порядку відповідачем сума штрафної санкції в повному обсязі не сплачена, тому позивач просить стягнути з відповідача в судовому порядку заборгованість по фінансовим санкціям в розмірі 4000 грн.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав 20.07.2012року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення /а.с.20/, але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що посадовими особами Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області, на підставі направлення на проведення фактичної перевірки №11 та №12 від 15.05.2012року /а.с.13/, проведено перевірку магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_2, в якому господарську діяльність здійснює суб'єкт господарювання фізична особа-підприємець ОСОБА_1

За результатами перевірки складений акт НОМЕР_2 від 16.05.2012р./а.с.6-9/.

На підставі акту перевірки 25.05.2012р. позивачем прийнято рішення №180141-1500-21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін /а.с.14/.

Суд вважає, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідає вимогам чинного законодавства, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що перевіркою встановлений факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, а саме: реалізоване шампанське «Київ», 0,75л. по ціні 23грн., що підтверджено фіскальним чеком №7730 від 07.09.2011року; горілка «Статус» 0,7л, 40% по ціні 28,80 грн. за пляшку, що підтверджено фіскальним чеком від 06.11.2011р. № 8130; вино «Кадарка» 0,7л по ціні 17грн., що підтверджено фіскальним чеком від 12.11.11р. N8171; горілка «Горілочка» 1,0л, 40% по ціні 52грн. за пляшку, в кількості 2 пляшки, що підтверджено фіскальним чеком від 21.04.2012р. №9296; вино «Лідія» 0,7л. по ціні 12,20грн. в кількості 2 пляшки, що підтверджено фіскальним чеком від 05.05.12р. №9399 /а.с.10-12/.

Вказаними діями порушено вимоги постанови КМУ від 30.10.2008р. №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" зі змінами внесеними постановою КМУ від 23.09.2009р. №1055, згідно яких мінімальна роздрібна ціна під час реалізації вина у скляній тарі місткістю 0,7л має становити не менше 18 грн.; мінімальна роздрібна ціна під час реалізації горілки визначається як добуток відповідної затвердженої мінімальної ціни, міцності за об'ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), розділений на 100 відсотків. Відповідно до цього мінімальна роздрібна ціна на 1пляшку горілки міцністю 40%, місткістю 1,0л. повинна становити 52,20грн.; мінімальна роздрібна ціна на 1 пляшку горілки міцністю 40%, місткістю 0,7л. повинна становити 36,54грн.; мінімальна роздрібна ціна під час реалізації шампанського місткістю 0,75л має становити не менше 26 грн.

Відповідальність за вказане порушення передбачено абз.13 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" де зазначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"та п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Вищевказане рішення, разом із супровідним листом щодо роз'яснення прав, отримане відповідачем 29.05.2012року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення /а.с.15/, проте сума фінансових санкцій в повному розмірі в добровільному порядку не сплачена. Оскарження зазначеного рішення в установленому законом порядку відповідачем не проводилося. Часткова сплата складає 1000грн. /а.с.21/.

Отже, як вбачається з вищевикладеного, сума фінансових санкцій, яка підлягає стягненню з відповідача становить 4000 грн.

Таким чином, з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України необхідно стягнути штраф в розмірі 4000грн.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов регіонального управління Департаменту САТ ДПС України в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій -задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 4000грн. /чотири тисячі грн./ до Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Сумського району №31112106700355, ОКПО 37970621, ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар