Постанова від 30.07.2012 по справі 1010/1344/2012

Справа № 1010/1344/2012

Провадження № 2-а/1010/32/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.07.2012 року, Володарський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Моргун Г. Л.,

при секретарі Волівач В. В.,

розглянувши справу у відкритому судовому засіданні , в смт Володарка , за адміністративним позовом прокурора Володарського району в інтересах ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації

про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Володарського району у липні 2012 року звернувся до суду з названим адміністративним позовом в інтересах ОСОБА_1, в якому посилавсь на те, що 20 квітня 2012 року Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації видало громадянці ОСОБА_1 довідку № 01-04/617/11 про те, що вона в період з 06 по 08 серпня 1986 року була залучена до виконання робіт по евакуації товарно-матеріальних цінностей з торгових точок споживчої кооперації, які опинилися в 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС, захоронення непридатних товарів у складі формувань цивільної оборони Володарського РТС. ОСОБА_1 має посвідчення громадянина, що постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та є інвалідом третьої групи у зв'язку з профзахворюванням пов'язаним з роботою по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації з проханням встановлення їй статус „інваліда війни", на що 26.04.2012 року отримала відмову.

Прокурор Володарського району просить суд : визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області , щодо встановлення ОСОБА_1 статусу „інвалід війни" - неправомірною. Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області вирішити питання щодо встановлення статусу „інвалід війни" ОСОБА_1 .

Прокурор Володарського району Київської області підтримав вимоги викладені у позовній заяві та просив позов задоволити.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася подала до суду заяву якою просить суд провести розгляд справи без її участі та позов задоволити.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Володарської РДА позовні вимоги не визнала , посилаючись на викладені у запереченнях обставини , які було приєднано до матеріалів справи ( а.с.31).

Заслухавши пояснення прокурора Володарського району Київської області , представника Управління праці та соціального захисту населення Володарського району Київської області , взявши до уваги позицію ОСОБА_1 викладену у її письмовій заяві, вивчивши матеріали справи суд прийшов до переконання , що позов підлягає до задоволення.

Так, по справі встановлено , що ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.19), має посвідчення особи , яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, НОМЕР_1 (а.с. 17) та є інвалідом третьої групи у зв'язку з профзахворюванням пов'язаним з роботою по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (а.с. 11-12).

20 квітня 2012 року Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації видало ОСОБА_1 довідку № 01-04/617/111 про те, що вона в період з 06 по 08 серпня 1986 року була залучена до виконання робіт по евакуації товарно-матеріальних цінностей з торгових точок споживчої кооперації, які опинилися в 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС, захоронення непридатних товарів у складі формувань цивільної оборони Володарського РТС (а.с.10). Участь ОСОБА_1 в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованого формування Цивільної оборони стверджено :

- розпорядженням правління Київського облпотребсоюзу № 555 від 12 травня 1986 року ( а.с.7);

- наказом начальника цивільної оборони потребкооперації Київської області № 01 від 01 травня 1986 року та маршрутним листом на ім'я ОСОБА_1 ( а.с.14-15);

- протоколом № 4/2012 засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян щодо пітвердження їм участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони від 20 квітня 2012 року ( а.с.8-9).

ОСОБА_1 зверталася до управління праці та соціального захисту населення Володарської РДА з вимогою про встановлення їй статусу - інвалід війни , однак їй було відмовлено листом № 413 від 26.04.2012 року ( а.с.16).

Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації надало суду заперечення , в яких посилається на те, що практика реалізації пункту 9 статті 7 Закону України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" виявила складність застосування цієї норми щодо працівників , які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі невоєзованих формувань Цивільної оборони , або були прикомандировані до воєнізованих формувань ЦО , у зв'язку з тим , що не всі роботи, до виконання яких залучалися зазначені особи , можуть бути віднесені до завдань формувань Цивільної оборони. Враховуючи , що на теперішній час механізм реалізації положень пункту 9 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» чітко визначений , для врегулювання зазначеного питання у Міністерстві праці та соціального політики України створено робочу групу у складі всіх зацікавлених міністерств і відомств, яка опрацьовує пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства. Просять відмовити в задоволенні позовних вимог та закрити провадження у справі за відсутністю протиправних дій з боку Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації.

Але , з цими запереченнями відповідача суд не може погодитися з наступних підстав.

Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни належать особи залучені до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією насідків Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 9 ст. 7 вищевказаного Закону України, не передбачено до яких саме формувань Цивільної оборони повинні були залучатись особи, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, зміни до вказаного пункту Закону не вносились та його дія не зупинялась. Тому до таких формувань слід відносити осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України , суд при вирішенні справи керується принципом законності , відповідно до якого органи державної влади , органи місцевого самоврядування , їхні посадові та службові особи зобов'язанні діяти лише на підставах , в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчиненні вони на підставі , у межах повноважень та у спосіб , визначений Конституцією і Законами України .

Таким чином, у суда є всі правові підстави для визнання відмови Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації , щодо встановлення ОСОБА_1 вірі Михайлівні статусу -„ інвалід війни" - протиправною .

Ст.162 ч.2 КАС України передбачає , що у разі задоволення адміністративного позову , суд може визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень та зобов'язання його вчинити певні дії щодо усунення порушень або прийняти іншу постанову , яка б гарантувала дотримання і захист прав суб'єктів у сфері публічно-правових відносин.

Враховуючи вище викладене, суд вважає вимоги прокурора Володарського району в інтересах ОСОБА_1 обґрунтованими та такими , що ґрунтується на вимогах Закону і підлягають до задоволення.

Позивач та відповідач звільнені від сплати судового збору .

Керуючись п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. ст. 3, 6, 7, 8, 9, 10, 41, 128, 158, 159, 160, 161 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Володарського району Київської області в інтересах ОСОБА_1 про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії - задоволити.

Визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області , щодо встановлення ОСОБА_1 статусу - „інвалід війни" - протиправною.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Володарської районної державної адміністрації Київської області , відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вирішити питання щодо встановлення ОСОБА_1 статусу - „інвалід війни" .

Надіслати копії постанови учасникам процесу.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення . У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу , а також прийняття постанови у письмову провадженні апеляційної скарги подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .

Суддя: Г. Л. Моргун 30.07.2012