73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
про відкриття провадження в адміністративній справі
25 липня 2012 р. Справа № 2а-3125/12/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Українські рисові системи" до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області про скасування акту перевірки та податкового повідомлення-рішення,
встановила:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Українські рисові системи" звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Чаплинської міжрайонної державної інспекції Херсонської області, у якому просить скасувати акт перевірки № 01/2310/33124219 від 06.02.2012 року та видане на підставі нього податкове повідомлення-рішення №0000012310 від 17.02.2012 року.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України, суддя при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі, зокрема, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Справа в адміністративному суді може бути порушена за наявності між сторонами публічно-правового спору, оскільки у розумінні статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод (ст. 2, ч. 1 ст. 17 КАС України).
Як вбачається із тексту позовної заяви, однією із вимог позивача є скасування акту перевірки № 01/2310/33124219 від 06.02.2012 року.
Акт перевірки не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, яке в силу п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства, оскільки, по-перше, акт перевірки це фактично службовий документ, який стверджує факт проведення перевірки додержання вимог податкового законодавства і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства зазначеним суб'єктом, по-друге, акт перевірки лише фіксує обставини встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій.
Згідно приписів статті 56 Податкового кодексу України тільки рішення контролюючого органу, прийняті при здійсненні повноважень щодо справляння податкових платежів, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
За таких обставин суд вважає, що законодавством не передбачено можливості для оскарження в порядку адміністративного судочинства актів перевірок щодо дотримання податкового законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України суд приходить до висновку про відмову у відкриті провадження в частині позовних вимог щодо скасування акту перевірки № 01/2310/33124219 від 06.02.2012 року.
Позовні вимоги щодо скасування податкового повідомлення-рішення № 0000012310 від 17.02.2012 року про визначення грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 36305,21 грн., у тому числі за основним платежем у сумі 29044,17 грн. та за штрафними санкціями у сумі 7261,04 грн., згідно зі ст. 17 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 107, 109 КАС України,
ухвалила:
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Українські рисові системи" до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області в частині позовних вимог про скасування податкового повідомлення-рішення.
В частині позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Українські рисові системи" до Чаплинської міжрайонно державної податкової інспекції Херсонської області про скасування акту перевірки № 01/2310/33124219 від 06.02.2012 року відмовити у відкриті провадження.
Справа буде розглядатися судом у складі судді Дубровної В.А. в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м.Херсон, вул. Робоча, 66 (вхід з вул. Філатова).
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копію ухвали про відкриття провадження та інформацію про їхні процесуальні права та обов'язки, про дату та час слухання справи повідомити окремо.
Відповідачу надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами та запропонувати надати суду не пізніше як за три дні до судового засідання письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обгрунтовуються.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Дубровна В.А.
Інформація про процесуальні права осіб, які приймають участь у справі
Ст. 49 КАС України, права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права та обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належним їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3.Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1)знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2)знайомитися з матеріалами справи;
3)заявляти клопотання і відводи;
4)давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5)подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6)висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7)подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8)знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9)робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10)оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11)користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4.Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Ст. 51 КАС України, права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідного апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 КАС України, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.