Ухвала від 28.05.2012 по справі 2а/1770/2122/2012

УХВАЛА

Справа № 2а/1770/2122/2012

28 травня 2012 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Ткачук Н.С., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1, в інтересах дитини ОСОБА_2

додержавного виконавця Державної виконавчої служби Рівненського міського Управління юстиції - Могильницької Наталії Володимирівни

про визнання дій незаконними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, в інтересах дитини ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до державного виконавця Державної виконавчої служби Рівненського міського Управління юстиції - Могильницької Наталії Володимирівни про визнання незаконними дій державного виконавця Могильницької Наталії Володимирівни щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2012 року (ВП №30730812) та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2012 року (ВП №30730812).

Частиною 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1, в інтересах дитини ОСОБА_2 слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з огляду на наступне.

З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує дії державного виконавця Могильницької Наталії Володимирівни щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2012 року (ВП №30730812) та просить скасувати дану постанову.

З доданих до позовної заяви матеріалів вбачається, що постанову про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2012 року (ВП №30730812) державним виконавцем Могильницькою Наталією Володимирівною винесено на підставі виконавчого листа №2-7390 від 28.02.2011 р., виданого Рівненським міським судом, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ "Універсал Банк" заборгованості в розмірі 396303,72 грн. за кредитним договором №07-121-КФ-2007 від 13.03.2007 року.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно зі ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21 квітня 1999 року встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

З системного аналізу даних правових норм вбачається, що спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби, вчинених під час виконання рішень, ухвалених загальними судами за правилами Цивільного процесуального кодексу України належать до цивільної юрисдикції.

Оскільки законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, то цей спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, в інтересах дитини ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі за її позовом до Державного виконавця Державної виконавчої служби Рівненського міського Управління юстиції - Могильницької Наталії Володимирівни про визнання дій незаконними та скасування постанови слід відмовити, оскільки розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1, в інтересах дитини ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до державного виконавця Державної виконавчої служби Рівненського міського Управління юстиції - Могильницької Наталії Володимирівни про визнання дій незаконними та скасування постанови.

Роз'яснити особі, яка подала позовну заяву, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого загального суду.

Повторне звернення з тією самою позовною заявою до Рівненського окружного адміністративного суду не допускається.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу невідкладно.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Ткачук Н.С.