Cправа № 2a-0770/469/12
Рядок статзвіту № 5.1.1
Код - 11
29 травня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Луцанич А.М. та сторін, які беруть участь у справі:
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився;
представників третіх осіб: не з'вилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Док Лісний", треті особи: державний реєстратор Виконавчого комітету Дергачівської районної ради Харківської області, державний реєстратор Виконавчого комітету Ужгородської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів, -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 29 травня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 05 червня 2012 року.
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Док Лісний", треті особи: державний реєстратор Виконавчого комітету Дергачівської районної ради Харківської області, державний реєстратор Виконавчого комітету Ужгородської міської ради в якій просить суд скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів стосовно зміни місця знаходження товариства з обмеженою відповідальністю «Док Лісний»з Харківської області, Дергачівського району, смт. Пересічної, вул. Леніна 1Е на АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач змінив своє місцезнаходження з Харківської області, Дергачівського району, смт. Пересічної, вул. Леніна 1Е на АДРЕСА_1. Працівниками позивача було здійснено виїзд за юридичною адресою ТОВ «Док Лісний»(АДРЕСА_1) та встановлено відсутність товариства за місцезнаходженням, в результаті чого складено акт незнаходження товариства за юридичною адресою. Згідно листа КП «БТІ м. Ужгорода»приміщення, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1 зареєстровано за гр. ОСОБА_1 За вказаною адресою знаходиться трьох-поверхова будівля, яка здається в оренду під торгово-офісні приміщення, однак ОСОБА_1 не укладала договорів оренди з ТОВ «Док Лісний». Таким чином, недостовірність відомостей про місцезнаходження відповідача унеможливлює здійснення ДПІ у м. Ужгороді функцій щодо контролю за повнотою, достовірністю та своєчасністю сплати відповідачем податкових платежів до бюджету, проведення перевірок, заходів із стягнення боргу, інших владних управлінських функцій визначених законодавством.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового розгляду.
Представник відповідача заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Док Лісний", згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, змінило місцезнаходження з Харківської області, Дергачівського району, смт. Пересічної, вул. Леніна 1Е на АДРЕСА_1.
Працівниками Ужгородського МВПМ ДПІ у м. Ужгороді 12.07.2011р. було здійснено виїзд за юридичною адресою ТОВ „Док Лісний"" (юридична адреса: АДРЕСА_1) та встановлено відсутність товариства за місцезнаходженням, в результаті чого складено акт незнаходження товариства за юридичною адресою.
Згідно листа Комунального підприємства „БТІ м. Ужгорода" приміщення, яке знаходиться за адресою АДРЕСА_1 (нова адреса реєстрації ТОВ «Док Лісний") зареєстровано за гр. ОСОБА_1, згідно Свідоцтва про право власності виданого на підставі рішення виконкому Ужгородської міської ради №339 від 24.12.2003р. За вказаною адресою знаходиться трьох-поверхова будівля, яка здається в оренду під торгово-офісні приміщення, однак ОСОБА_1 не укладала договорів оренди з ТОВ «Док Лісний».
Згідно з статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»№755 від 15.05.2003р. (далі -Закон №755) відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Відповідно до Закону №755 державна реєстрація - це вчинення реєстраційних дій, які передбачені законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, на підставі поданих документів.
Перелік повноважень, які покладені на державного реєстратора, зазначений в пункті 1 статті 6 Закону. Зазначеним вичерпним переліком не передбачено перевірку адресів, зазначених в установчих документах, на достовірність з метою виявлення фіктивної реєстрації.
Зокрема частиною 3 статті 8 Закону №755 передбачено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
При проведенні всіх реєстраційних дій, зокрема, пов'язаних із зміною місцезнаходження юридичної особи, державний реєстратор керується діючим законодавством. Перелік обов'язкових документів, перелік підстав залишення документів без розгляду та перелік підстав для відмови в проведенні реєстраційної дії чітко визначені в Законі про реєстрацію. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи при наявності обмежень, які надано законодавцем.
Стаття 14 Закону №755 регламентує порядок передачі реєстраційних справ при зміні місцезнаходження, який не передбачає відмови у постановці реєстраційної справи на облік.
Постановка на облік відділом реєстрації, до якого надійшла реєстраційна справа за новим місцезнаходженням, це лише фіксація отримання її в рамках передбаченого законом та не є реєстраційною дією.
Окрім цього керуючись нормами ст. 29 та ст. 19 Закону, державний реєстратор проводить дії, які пов'язані зі зміною місцезнаходження, яка супроводжується двома реєстраційними діями, а саме державною реєстрацією змін до установчих документів юридичної особи та внесенням змін до відомостей про юридичну особу, та є невід'ємними одна від одної та супроводжується заміною свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та завіренням відповідною відміткою статутів (або змін до них) після проведення зазначених дій.
Законом №755, а саме ст. 31, передбачено скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи лише у разі постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи.
Враховуючи вище наведе, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а тому у їх задоволенні слід відмовити.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Док Лісний", треті особи: державний реєстратор Виконавчого комітету Дергачівської районної ради Харківської області, державний реєстратор Виконавчого комітету Ужгородської міської ради про скасування державної реєстрації змін до установчих документів - відмовити.
2. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.