Ічнянський районний суд Чернігівської області
2507/1897/2012
2-о/2507/48/2012
02.07.2012
м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді Овчарика В.М.,
при секретарі Омельченку І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ічня цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
встановив:
Заявник звернувся до суду із зазначеною заявою, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер його батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на земельні ділянки, виражені державними актами на право приватної власності на землю серії ІV-ЧН № 021850 та серії ІV-ЧН № 042240, які останній 15 березня 2005 року йому заповів. Він як спадкоємець по заповіту має право на зазначене майно, але не може реалізувати його, оскільки у свідоцтві про його народження по-батькові батька записано як "ОСОБА_2", а в свідоцтві про смерть та у заповіті по-батькові останнього значиться як "ОСОБА_2". Через зазначені помилки він не може довести родинні відносини зі своїм батьком.
Заявник у судове засідання не з»явився, надавши письмову заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності.
Представник заінтересованої особи -Іваницької сільської ради у судове засідання не з»явився, надавши заяву про розгляд справи за відсутності, в якій не заперечує проти задоволення заяви.
Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст.197 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява обгрунтована і підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Як встановлено судом, ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_2 (а.с. 7).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належні останньому земельні ділянки, виражені державними актами на право приватної власності на землю серії ІV-ЧН № 021850 та серії ІV-ЧН № 042240 (.с.8, 9).
15 березня 2005 року ОСОБА_2 склав заповіт, в якому заповів все своє майно сину ОСОБА_1 (а.с. 6) .
Як видно з копії свідоцтва народження заявника, батьком останнього у ньому зазначений ОСОБА_2 (а.с. 5).
ОСОБА_1 як спадкоємець за заповітом має право на спадщину, але не може реалізувати свої права на неї, оскільки у свідоцтві про його народження по-батькові батька зазначено як "ОСОБА_2" (а.с. 9), а в свідоцтві про його смерть та заповіті зазначено "ОСОБА_2".
На підставі досліджених доказів, суд вважає підтвердженим факт родинних відносин між заявником та його батьком, який встановити іншим шляхом неможливо.
Керуючись ст.ст. 256-259 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с. Іваниця Ічнянського району Чернігівської області, доводиться рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернігівської області через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СуддяВ. М. Овчарик