Ухвала від 05.07.2012 по справі К-18645/09-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" липня 2012 р. м. Київ К-18645/09

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого: Маринчак Н.Є.

Суддів: Костенка М.І., Федорова М.О.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал»

на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2009р.

у справі №3/166А

за позовом Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» (надалі -ЛМКП «Львівводоканал»)

до Державної податкової інспекції у м. Львові (надалі -ДПІ у м. Львові)

про скасування податкових повідомлень-рішень, -

встановив:

У червні 2008р. позивач звернувся до господарського суду Львівської області з адміністративним позовом, в якому поставлено питання про скасування податкових повідомлень-рішень ДПІ у м. Львові №0000501531/0/19116 від 22.10.2007р., №0000501/2/4192 від 29.02.2008р., №0000501531/3/9356 від 21.05.2008р.

Постановою господарського суду Львівської області від 01 липня 2008р. позов було задоволено повністю та скасовано податкові повідомлення-ішення ДПІ у м. Львові №0000501531/0/19116 від 22.10.2007р., №0000501/2/4192 від 29.02.2008р., №0000501531/3/9356 від 21.05.2008р.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2009р. рішення суду першої інстанції було скасовано та прийнято у справі нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ЛМКП «Львівводоканал».

Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, позивач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду апеляційної інстанції та залишення в силі постанови господарського суду Львівської області від 01 липня 2008р.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Матеріали справи свідчать, що 19.10.2005р. до ДПІ у м.Львові подано розрахунок збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за 9 місяців 2005р.

Сума, визначена в Розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики не оспорюється.

В подальшому, як встановлено попередніми судовим інстанціями, 19.10.2007р. ДПІ у м. Львові складено акт №34/15-3 про порушення ЛМКП «Львівводоканал»податкового законодавства, а саме, встановлено, що в порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»підприємством не дотримано граничні строки сплати узгодженого податкового зобов'язання зі збору за спеціальне використання водних ресурсів.

На підставі зазначених висновків 22.10.2007р. контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №000501531/0/19116, яким за порушення на 221 день календарного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання із збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 210155,18грн. до ЛМКП «Львівводоканал»застосовано штрафні санкції в розмірі 105077,63грн. (50%).

В порядку процедури апеляційного узгодження скарги платника податку залишені без задоволення та прийнято податкові повідомлення-рішення №0000501/2/4192 від 29.02.2008р., №0000501531/3/9356 від 21.05.2008р., в яких сума зобов'язання залишена без змін.

Так, згідно ст. 39 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»до природних ресурсів загальнодержавного значення, серед інших, належать: підземні води; поверхневі води, що знаходяться або використовуються на території більш як однієї області.

Пунктом 13 ст. 14 Закону «Про систему оподаткування»обумовлено, що серед інших, до загальнообов'язкових державних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить збір за спеціальне використання природних ресурсів.

В пункті 3 ч. 1 ст. 9 цього Закону вказано, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни.

Пунктом 1.1. Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води, затвердженої спільним наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999р., №231/539/118/219 встановлено, що вона розроблена, серед інших, на основі Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Розділом 7 цієї Інструкції, яка визначає порядок подання розрахунків та сплати до бюджетів збору за водокористування в частині використання води встановлено, що платники складають та подають до органів державної податкової служби податкові розрахунки зборів за спеціальне водокористування в частині використання води за формами, встановленими Державною податковою адміністрацією України, відповідно до підпункту "ї" підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Крім того, п. 9.2 вказаної вище Інструкції передбачено, що штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Згідно абз. 2 п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 зазначеного Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у відповідних розмірах.

За таких обставин, судова колегія касаційної інстанції погоджується із висновками судів апеляційної інстанції, що оскільки збір за спеціальне використання водних ресурсів визнаний у Законі України «Про систему оподаткування»загальнообов'язковим збором, позивач зобов'язаний сплачувати належні суми цього збору у встановлений законодавством термін, а відтак, до нього може бути застосовано штраф у порядку, визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Зі змісту ч.1 ст.11 КАС України вбачається, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частина 1 статті 71 цього Кодексу встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.

За таких обставин, судом апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Касаційну скаргу Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» -залишити без задоволення.

Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 07 квітня 2009 року -залишити без змін.

Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.

Головуючий: ___________________ Н.Є. Маринчак

Судді: ___________________ М.І. Костенко

___________________ М.О. Федоров

Суддя Н.Є. Маринчак