Категорія №10.1
Іменем України
17 липня 2012 року Справа № 2а/1270/5127/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Прудника С.В.
при секретарі: Шматковій Д.О.
за участю сторін:
прокурора Сайтарли І.М.
представник позивача не з'явився
представник відповідач не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» про стягнення єдиного внеску , -
03 липня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» про стягнення єдиного внеску у розмірі 5361,47 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив наступне.
Відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» зареєстрований як платник єдиного внеску в УПФУ в Попаснянському районі Луганської області.
Станом на 18.06.2012 підприємство має заборгованість перед УПФУ в Попаснянському районі через несплату єдиного внеску за період з 01.03.2012 по 01.04.2012 у розмірі 5361,47 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі відповідачу була направлена вимога про сплату боргу № Ю - 45/5 від 05.06.2012. У зв'язку із несплатою відповідачем вищевказаної заборгованості позивач звернувся із позовом до суду.
Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, просив стягнути з відповідача заборгованість в сумі 5361,47 грн.
Представник позивача в судове засіданні не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Тому суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача.
Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що товариство з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» зареєстрований як платник єдиного внеску в УПФУ в Попаснянському районі Луганської області (а.с.9).
Згідно із карткою особового рахунку платника за період з 01.03.2012 по 01.04.2012 на підприємстві утворилася заборгованість через несплату єдиного внеску у розмірі 5361,47 грн. (а.с.1013).
У відповідності до ч.4 ст.25 Закону №2462 УПФУ в Попаснянському районі відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу № Ю - 45/5 від 05.06.2012 на суму 5361,47 грн.(а.с.15).
Актом звірення взаємних розрахунків від 18.06.2012, підписаним представниками сторін та скріпленим печатками обох установ, встановлено заборгованість відповідача за період з 01.03.2012 по 01.04.2012 у розмірі 5361,47 грн. (а.с.16).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідно до облікових даних з картки особового рахунку, відповідач має заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
За результатами аналізу всіх наведених обставин у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов прокурора Попаснянського району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» про стягнення єдиного внеску у розмірі 5361,47 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ПСЗ» користь Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області заборгованість по сплаті єдиного внеску у розмірі 5361,47 грн. (п'ять тисяч триста шістдесят одна гривня 47 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 23 липня 2012 року.
СуддяС.В. Прудник