Постанова від 19.07.2012 по справі 2а-0770/1742/12

Cправа № 2a-0770/1742/12

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 03

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Куля Т.Т. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області ДПС, представник -Подойма Н.В.;

відповідача: Радгосп-завод "Ужгородський", представник -не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області ДПС до Радгосп-заводу "Ужгородський" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області ДПС (далі - позивач) звернулася до Радгосп-заводу "Ужгородський" (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 36036,77 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив зодовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. 04.04.1997 року відповідач був зареєстрований Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, як юридична особа. 10.04.1997 року відповідач був узятий на облік позивачем, як платник податків. За відповідачем рахується несплачений податковий борг у розмірі 36036,77 грн., в тому числі пені у розмірі 66,33 грн.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04.04.1997 року відповідач був зареєстрований Ужгородською районною державною адміністрацією Закарпатської області, як юридична особа, відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 12).

10.04.1997 року за № 55 відповідач був узятий на облік позивачем, як платник податків, відповідно до наданої Довідки від 05.11.2004 року за № 395 (а.с. 13).

Заборгованість у відповідача виникла на підставі самостійно поданих ним декларацій (а.с. 69 - 104), а саме: податкової декларації з податку на додану вартість № 2000 від 18.02.2010 р., відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 474,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №4090 від 22.03.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 483,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №14056 від 19.05.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 483,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №15895 від 18.06.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 465,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №21763 від 20.07.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 483,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №26761 від 18.08.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 217,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №39162 від 18.11.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 483,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №39408 від 15.11.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 748,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №39161 від 18.11.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 1655,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №40132 від 06.12.2010 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 18489,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №45833 від 18.01.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 482,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №3120 від 17.02.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 436,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №9001387633 від 19.03.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 436,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №9002087525 від 18.04.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати з бюджет та становить 436,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №9003309149 від 18.05.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 436,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №9004022731 від 17.06.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 436,00 грн., податкової декларації з податку на додану вартість №9004739133 від 15.07.2011 р. відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет та становить 436,00 грн.

Також, позивачем 11.02.2010 року було проведено документальну невиїзну перевірку відповідача, щодо дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість. Під час перевірки було встановлено порушення пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на час проведення перевірки), а саме, несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009 року, а саме - 22 січня 2010 року, а не 20 січня 2010 року.

За результатами проведеної перевірки позивачем було складено Акт №7/1502 від 11.02.2010 року (а.с. 68), на підставі якого було прийнято податкове повідомлення -рішення № 0000281502/0 від 19.02.2010 року (а.с. 67), загальна сума податкового зобов'язання відповідно до якого складає 170,00 грн. Дана сума відповідачем була сплачена в повному обсязі, однак невчасно, у зв'язку з чим за відповідачем по обліковій картці рахується пеня у розмірі 66,33 грн.

Крім цього, 22 листопада 2010 року позивачем було проведено документальну невиїзну перевірку, щодо дотримання відповідачем встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено порушення пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на час проведення перевірки), а саме, несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень, вересень 2010 року, а саме за серпень - 19 листопада 2010 року, за вересень - 18 листопада 2010 року, хоча строк подання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2010 року становить 20 вересня 2010 року, за вересень 2010 року - 20 жовтня 2010 року.

За результатами проведеної перевірки позивачем було складено Акт № 65/1502 від 22.11.2010 року (а.с. 55), на підставі якого було прийнято податкове повідомлення -рішення № 0080041502/0 від 06.12.2010 року (а.с. 53), загальна сума податкового зобов'язання відповідно до якого складає 340,00 грн., дане податкове повідомлення - рішення згідно повідомлення про вручення поштового відправлення було отримане відповідачем 14.12.2010 року (а.с. 53). 22.11.2010 року позивачем було складено акт № 6/15-02 про неявку відповідача для підпису акту № 65/1502 (а.с. 54).

Позивачем було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності з податку на додану вартість. В ході перевірки було встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на час проведення перевірки), а саме, відповідачем сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання в розмірі 2892,42 грн. із запізненням на 92 календарні дні. За результатами даної перевірки було складено Акт № 46/1502 від 14.12.2010 року (а.с. 58), на підставі якого позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000091502 (а.с. 58), загальна сума податкового зобов'язання відповідно до якого складає 34,00 грн.

У відповідності до проведеної позивачем камеральної перевірки даних, задекларованих відповідачем у податковій звітності з податку на додану вартість, було встановлено порушення вимог пп. 49.18.1 (49.18.2) п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України (далі - ПК України), а саме неподання податкової звітності з податку на додану вартість. За результатами перевірки було складено Акт № 1384/1502/00413802 (а.с. 61), на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0120221502 (а.с. 60), загальна сума податкового зобов'язання відповідно до якого складає 170,00 грн.

Також, на підставі самостійно поданого податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку № 511, відповідачем було самостійно задекларовано податкове зобов'язання по даному платежу у розмірі 385,31 грн. (а.с 32-33). А, на підставі самостійно поданого податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку № 513, відповідачем було самостійно задекларовано податкове зобов'язання по даному платежу у розмірі 370,48 грн. (а.с. 34-35).

Відповідачем до позивача було подано: податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 46254 від 19.01.2012 року, відповідно до якої відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 494,10 грн. (а.с. 36-37), податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 894 відповідно до якої Відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 813,66 грн.(помісячно - 67,80грн.) (а.с. 38-39).

Крім того, позивачем було проведено камеральну перевірку податкової звітності. В ході перевірки було виявлено порушення пп. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПК України та складено Акт №74/15-03/00413802 від 03.02.2012 року (а.с. 51-52). На підставі вищевказаного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.02.2012 року, загальна сума до сплати відповідно до якого складає 1020,00 грн. (а.с. 50).

Відповідачем було подано до позивача: податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 46249 від 19.01.2012 року (а.с. 40-41), відповідно до якої відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 790,36 грн., податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 896 від 16.02.2012 року (а.с. 42-43), відповідно до якої відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 1356,88 грн.(помісячно -113,08грн.)

Також, позивачем було проведено камеральну перевірку податкової звітності, в ході перевірки було виявлено порушення підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 ПК України та складено Акт № 74/15-03/00413802 від 03.02.2012 року (а.с. 51-52). На підставі вищевказаного акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0000171503 (а.с. 48), загальна сума до сплати відповідно до якого складає 1020,00 грн.

Відповідач подав до позивача: одаткову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 46251 від 19.01.2012 року (а.с. 44-45), відповідно до якої відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 615,51 грн., податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та (або) орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 901 від 16.02.2012 року (а.с. 46-47), відповідно до якої відповідач визначив суму грошового зобов'язання у розмірі 691,28 грн.(помісячно - 57,61 грн.).

Позивачем було проведено камеральну перевірку податкової звітності, в ході якої було виявлено порушення підпункту 54.3.1 пункту 54.3 статті 54 розділу І Податкового кодексу України. За результатами перевірки складено Акт № 74/15-03/00413802 від 03.02.2012 року (а.с. 51-52). На підставі вищевказаного акту прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000151503 (а.с. 49), загальна сума до сплати відповідно до якого складає 1020,00 грн.

Жодне із вищезазначених податкових повідомлень - рішень відповідачем не оскаржувалося.

Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 49 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазнана у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пп. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 56.11. ст. 56 ПК України зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно із п. 57.3 ст. 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

У відповідності до ст. 87.9 ПК України від 02.12.2010 року №2755-УІ, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У відповідача податковий борг не переривався, що підтверджується виставленими щодо нього податковими вимогами у 2008-2009 роках (а.с. 105).

Так, на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент виникнення податкового боргу), направлялися на адресу Відповідача податкові вимоги від 24.06.2008 р. № 1/160 та від 25.11.2009 р. № 2/346.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 ПК України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 14.1.162 ст. 14 ПК України визначено, що пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Приписами ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Згідно п. 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, на час розгляду справи за відповідачем рахується непогашена заборгованість у сумі 36036,77 грн., в тому числі пені у розмірі 66,33 грн., відповідно до розрахунку податкового боргу (а.с. 9-11) та облікової картки (а.с. 14-31).

На підставі вище вказаного суд приходить до висновку, що позов підглягає задоволенню, позовні вимоги підтверджено належними та допустимими доказами.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області ДПС до Радгосп-заводу "Ужгородський" - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Радгосп-заводу "Ужгородський" (88000, вул. Собранецька, буд. 138, м. Ужгород, Закарпатська область, ЄДРПОУ 00413802) податковий борг до загального та спеціалтного фонду Державного бюджету України та до місцевого бюджету у розмірі 36036,77 (тридцять шість тисяч тридцять шість гривень сімдесят сім копійок) грн., в тому числі пені у розмірі 66,33 (шістдесят шість гривень тридцять три копійки) грн. по наступних платежах:

платіж 50 13050233 "податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 29605,54 (двадцять дев'ять тисяч шістсот п'ять гривень п'ятдесят чотири копійки) грн., в тому числі пеня 66,33 (шістдесят шість гривень тридцять три копійки) грн.;

платіж 50 16040109 "фіксований сільськогосподарський податок, нарахований після 1 січня 2001 року" у розмірі 385,31 (триста вісімдесят п'ять гривень тридцять одну копійку) грн.;

платіж 50 16040115 "фіксований сільськогосподарський податок, нарахований після 1 січня 2001 року" у розмірі 370,48 (триста сімдесят гривень сорок вісім копійок) грн.;

платіж 50 16040116 " земельний податок з юридичних осіб " у розмірі 1717,50 (одна тисяча сімсот сімнадцять гривень п'ятдесят копійок) грн.;

платіж 50 13050115 "земельний податок з юридичних осіб" у розмірі у розмірі 2149,60 (дві тисячі сто сорок дев'ять гривень шістдесят копійок) грн.;

платіж 50 13050109 "земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 1808,34 (одна тисяча вісімсот вісім гривень тридцять чотири копійки) грн.

3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Шешеня О.М.

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 19 липня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 липня 2012 року.