Постанова від 22.05.2012 по справі 2а-6514/10/0170/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 травня 2012 р. 15:05 Справа №2а-6514/10/0170/14

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :

Головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря судового засідання Бордуленко М.Ю. за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Керчі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби,

до відповідача Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1,

про стягнення заборгованості в сумі 12 987,50 грн.

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Керчі АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 12 987,50 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, що застосовані за порушення п. 1,2,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду АР Крим Латиніним Ю.А. від 21.05.2010р. провадження по справі № 2а-6514/10/6/0170 було відкрито, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Відповідно до розпорядження Окружного адміністративного суду за № 462 від 19.09.11р. щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ, у зв'язку з закінченням повноважень судді Латиніна Ю.А. призначений інший склад суду. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.09.2011 року суддею Кірєєвим Д.В. прийнято до провадження адміністративну справу з присвоєнням номеру справи 2а-6514/10/0170/14.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим суду від 17.10.2011 р. зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим № 2а-7511/10/6/0170.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим суду від 17.04.2012 р. поновлено провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим суду від 17.04.2012 р. замінено первісного позивача - Державну податкову інспекцію в м. Керчі АР Крим на його правонаступника Державну податкову інспекцію в м. Керчі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби.

Представник позивача в судове засідання 22.05.2012 року не з'явився, направив письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання 22.05.2012 не з'явився, явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд керуючись частинами 2, 4 ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, зареєстрована Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 21.02.2007 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.30).

Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ м. Керчі АР Крим.

Державною податковою інспекцією у м. Керч АР Крим 27.02.2010 року проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - кіоску, розташованого за адресою: АДРЕСА_2

В ході перевірки виявлені порушення п.п. 1,2,13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видача особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечення відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Результати перевірки зафіксовані в акті № 0071/01/06/23/НОМЕР_1 від 27.02.2010 р. (бланк № 000489).(а.с.7-8)

Перевірку було проведено в присутності працівника відповідача, з актом перевірки він ознайомлений, акт ним підписаний без зауважень, один примірник акту отриманий.

За порушення норм діючого законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, 03.03.2010 року відносно відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000802303 на суму 12 87,50 грн.

Вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 01.04.2010 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 02384674.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

На підставі статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно з п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До теперішнього часу загальна сума заборгованості, що була визначена у рішенні про застосування фінансових санкцій у загальній сумі 12 987,50 грн. відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості.

Згідно з п. 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

При таких обставинах суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню шляхом стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 податкового боргу перед бюджетом у розмірі 12 987,50 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям у сумі 12 987,50 грн. у дохід Державного бюджету: РРО- на р/р № 31118104700019, код платежу 21080900 УГК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740946.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.