15 червня 2010 р. Справа № 2а-2753/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіРищенко А. Ю.
при секретаріОрлові О.В.,
за участю: представників позивача - Магаленець В.В., Карагодіна С.М.,
представників відповідача - Аслянян З.С., Панченко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Овен" до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, -
24.02.2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що Новомосковською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області незаконно були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000032350/0 від 21.08.2009 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 1 338 398, 00 грн. та № 0000042350/0 від 21.08.2009 року, яким визначено суму податкового зобов'язання з урахуванням штрафних санкцій в розмірі 66 843, 00 грн. Адже позивач не погоджується з доводами Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області та вважає, що ним не було завищено суму бюджетного відшкодування та правомірно розподілено суми податкового кредиту з податку на додану вартість між загальною та спеціальною декларацією. Також позивач безпосередньо посилається на ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» та вважає, що має право на відшкодування сум податку на додану вартість, сплачених під час ввезення майна на митну територію України.
Просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000032350/0 від 21.08.2009 року; скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000042350/0 від 21.08.2009 року; стягнути з Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області витрати по сплаті державного мита у розмірі 6, 80 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та пояснив обставини справи таким чином, як вони викладені вище.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав у повному обсязі, та пояснив, що під час проведення перевірки були встановлені порушення позивачем вимог чинного законодавства, яке виразилось у неправомірному проведенні розподілу сум податкового кредиту з податку на додану вартість між загальною та спеціальною деклараціями та відповідно занижено податкове зобов'язання у сумі 1 387 149, 08 грн., завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість на суму 1 352 482, 00 грн., занижене позитивне значення на суму 34 667, 00 грн. за квітень 2009 року, по декларації за травень 2009 року підприємством занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість на 14 080, 00 грн.
09.04.2010 року до суду надійшло повідомлення Прокуратури Дніпропетровської області за вих. № 05/2-1010 вих. 10 про вступ прокурора у дану адміністративну справу на підставі ст. 60 КАС України, ст. 121 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про прокуратуру».
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним у задоволенні позову відмовити повністю з наступних підстав.
06.02.1998 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен» було зареєстроване Магдалинівською районною державною адміністрацією, код ЄДРПОУ - 25522107.
Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 09.04.1998 року за № 03693712, виданого Магдалинівським відділенням Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції, індивідуальний податковий номер - 255221004207, позивач був зареєстрований платником податку на додану вартість з 09.04.1998 року, відповідно до Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість № 100203283, був зареєстрований платником спеціального режиму від 01.01.2009 року.
Судом встановлено, що у період з 28.07.2009 року по 10.08.2009 року Новомосковською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області була проведена позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен» (далі - ТОВ «Агро-Овен») з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, заявленого на розрахунковий рахунок за травень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось в квітні 2009 року. Термін перевірки було продовжено з 11.08.2009 року по 17.08.2009 року відповідно до наказу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області від 10.08.2009 року № 305.
За результатами проведеної перевірки відповідачем був складений Акт від 21.08.2009 року № 208/235/25522107, відповідно до висновків якого позивачем були допущені порушення вимог чинного законодавства, а саме: на порушення п. 1.8 ст. 1, пп.7.4.1 п. 7.4 ст. 7, пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7, п. 81 .1, п. 81 .3, п. 81 .15.1 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, ТОВ «Агро-Овен» завищено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню за травень 2009 року на суму 1 338 398, 00 грн. та занижено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет на 48 751, 00 грн., в тому числі по декларації за квітень 2009 року на 34 667, 00 грн., по декларації за травень 2009 року на 14 084, 00 грн.
Як зазначає відповідач, причиною виникнення від'ємного значення в травні 2009 року є сплата податку на додану вартість на митниці при закупівлі імпортного обладнання для птахівництва: інкубаційні шафи з вбудованою системою обігрівання/охолодження та вентиляції, обладнання для лінії по переробці комбікорму, в лютому 2009 року.
Судом було встановлено, що ТОВ «Агро-Овен» користується спеціальним режимом оподаткування з податку на додану вартість у сфері сільського господарства, встановленого ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР та подало до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області: декларацію з податку на додану вартість за скороченою формою, за якою не здійснюються розрахунки з бюджетом по операціях відповідно до спеціального режиму (декларації за квітень 2009 року від 20.05.2009 року, за травень 2009 року від 22.06.2009 року); декларацію з податку на додану вартість за загальною формою, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом по операціях з поставки продукції не власного виробництва (декларації за квітень 2009 року від 20.05.2009 року, за травень 2009 року від 22.06.2009 року).
Відповідно до ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів (послуг), не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається у розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з поданою ТОВ «Агро-Овен» до Магдалинівського відділення Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції загальною податковою декларацією з податку на додану вартість за травень 2009 року та розрахунком суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню, заявленого на розрахунковий рахунок складає 1 352 478, 00 грн., що підтверджується відповідними копіями декларації, уточнюючого розрахунку та акту перевірки.
На підставі поданих ТОВ «Агро-Овен» уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок № 5982 від 30.06.2009 року та розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість № 5983 від 30.06.2009 року було зменшено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку на 14 080, 00 грн.
Згідно з даними розрахунку суми бюджетного відшкодування: залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду, становить 1 338 398, 00 грн., частина залишку від'ємного значення, фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг) становить 1 338 398, 00 грн.; сума, що підлягає відшкодуванню становить 1 338 398, 00 грн.
ТОВ «Агро-Овен» по декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом по операціях з поставки продукції не власного виробництва за квітень 2009 року від 20.05.2009 року, проведено коригування податкового кредиту за попередні звітні періоди, сума без податку на додану вартість складає - 6 759 440, 00 грн., сума податку на додану вартість - 1 351 888, 00 грн.
Згідно розрахунку коригування сум податку на додану вартість від 20.05.2009 року до податкової декларації підприємством було проведено коригування податкового кредиту на суму 6 759 440, 00 грн., сума податку на додану вартість 1 351 888, 00 грн. по деклараціям: по скороченій декларації за лютий 2009 року № 1897 від 20.03.2009 року, згідно розрахунку коригування сум податку на додану вартість № 5248 від 20.05.2009 року, суму податку на додану вартість по податковому кредиту було зменшено на 1 387 149, 08 грн. та відповідно по загальній декларації суму податку на додану вартість було збільшено на 1 387 149, 08 грн.; по декларації за квітень 2009 року суму податку на додану вартість по податковому кредиту було зменшено на 35 261, 08 грн. По скороченій декларації за лютий 2009 року № 1897 від 20.03.2009 року з податку на додану вартість, сума, сплачена митним органам при придбанні імпортного обладнання для птахівництва складає 12 151 541, 00 грн., сума податку на додану вартість - 2 430 308, 00 грн.
Позивачем було укладено низку контрактів на поставку обладнання та купівлі-продажу. Зокрема, на виконання умов контрактів № 07072008 від 07.07.2008 року, № 22082008 від 22.08.2008 року, укладених ТОВ «Агро-Овен» з Фірмою ПАС РЕФОРМ Б.В. (Firma PAS REFORM BV., Бовендорпстрассе 11,7038 ЗГ Зеддам, Голландія), було проведено поставку ТОВ «Агро-Овен» для виробничих потреб птахівництва обладнання для інкубаційних яєць:
інкубаційні шафи з вбудованою системою обігрівання/охолодження та вентиляції марки: SmartSet, тип ІНС на 115 200 яєць - 5 шт., SmartSet, тип ІНС на 38 400 яєць (розширення шафи від 76 800 до 115 200 яєць) - 1 шт.;
інкубаційні вивідні шафи марки: SmartSet, тип 19 200 яєць - 12 шт., на загальну суму 5 228 361, 70 грн., сума податку на додану вартість - 1 045 672, 33 грн. по наступним вантажно-митним деклараціям: № 110040000/9/000238 від 18.02.2009 року загальною вартістю - 1 116 726, 97 грн., в кількості 3 шт./10 863 кг, сума податку на додану вартість - 223 345, 39 грн.; № 110040000/9/000239 від 18.02.2009 року загальною вартістю - 1 164 726, 97 грн., в кількості 3 шт./8 672 кг, сума податку на додану вартість - 232 886, 98 грн.; № 110040000/9/000239 від 18.02.2009 року загальною вартістю 1 370 544, 91 грн., в кількості 5 шт./10 861 кг, сума податку на додану вартість - 274 108, 98 грн.; № 110040000/9/000240 від 18.02.2009 року загальною вартістю 1 576 655, 86 грн., в кількості 7 шт./10 316 кг, сума податку на додану вартість - 315 331, 17 грн.
Відповідно до умов вищевказаних контрактів, транспортування проводилось вантажним автомобільним транспортом продавця - Фірми ПАС РЕФОРМ Б.В., умови поставки обладнання - CIP-UA м. Дніпропетровськ, Україна (Фірма ПАС РЕФОРМ Б.В. здійснює митне відвантаження товару, укладає договір страхування та оплачує фрахт за перевезення). Обладнання використано підприємством для власних виробничих потреб птахівництва. Загальна сума контракту № 07072008 від 07.07.2008 року складає 60 494, 00 євро, № 22082008 від 22.08.2008 року - 1 086 000, 00 євро. Відповідно до платіжних доручень позивачем було проведено розрахунок з Фірмою ПАС РЕФОРМ Б.В. на загальну суму 117 400, 00 євро (1 183 445, 40 грн.) по платіжним дорученням: № 4980253 від 27.01.2009 року на суму 58 700, 00 євро (587 135, 01 грн.); № 5325666 від 31.03.2009 року на суму 58 700, 00 євро (596 310, 41 грн.).
Крім того, між ЗАТ «МК «ТЕХНЕКС» та позивачем був укладений контракт № 407-К від 25.08.2008 року на поставку обладнання, відповідно до умов якого ТОВ «Агро-Овен» згідно вантажно-митної декларації № 110040000/9/000286 від 24.02.2009 року було придбано комплект обладнання для лінії по виробництву комбікорму (кормових сумішей для тварин) - гранулятор, на загальну суму 1 691 616, 60 грн., сума податку на додану вартість - 341 476, 75 грн.
Відповідно до платіжних доручень № 448 від 12.02.2009 року на суму 161 660, 00 євро в гривневому еквіваленті - 1 610 498, 95 грн., № 11 від 23.04.2009 року - 7 475, 00 євро (74 519, 70 грн.), № 479 від 11.03.2009 року - 7 475, 00 євро (73 575, 75 грн.) сплата за товар згідно умов вищевказаного контракту проводилась по передоплаті на загальну суму 176 610, 00 євро (1 758 594, 40 грн.).
Згідно п. 81.6 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість», сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Ця норма діє з урахуванням того, що:
а) для новоствореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність менше дванадцяти календарних місяців, така питома вага сільськогосподарських товарів (послуг) розраховується за наслідками кожного звітного податкового періоду;
б) з метою розрахунку такої питомої ваги до складу основної діяльності сільськогосподарського підприємства не включаються оподатковувані операції з поставки капітальних активів, що перебували у складі його основних фондів не менше дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі поставки не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності.
Відповідно до Акту перевірки, діяльність ТОВ «Агро-Овен» передбачає: виробництво, переробка та реалізація продукції рослинництва та тваринництва; розведення та реалізація племінного поголів'я свиней української м'ясної породи; вирощування та забій курей-бройлерів; вирощування та реалізація картоплі.
Відповідно до умов вищевказаних контрактів ТОВ «Агро-Овен» з Фірмою ПАС РЕФОРМ Б.В. було проведено поставку ТОВ «Агро-Овен» обладнання для інкубаційних яєць на загальну суму 5 228 361, 70 грн., сума податку на додану вартість - 1 045 672, 33 грн. - для виробничих потреб птахівництва. Як вбачається з матеріалів справи, придбане обладнання обліковується по бухгалтерському обліку на рахунку 151 «Капітальні вкладення» та було придбане позивачем для виробничого оснащення структурного підрозділу ТОВ «Агро-Овен» - «Птахокомплекса «Мар'янівський».
Відповідно до контракту щодо поставки обладнання № 407-К від 25.08.2008 року з ЗАТ «МК «ТЕХНІКС» ТОВ «Агро-Овен» було придбано згідно вантажно-митної декларації № 110040000/9/000286 від 24.02.2009 року один комплект обладнання для лінії по виробництву комбікорму (кормових сумішей для тварин) - гранулятор на загальну суму 1 691 616, 60 грн., сума податку на додану вартість - 341 476, 75 грн. Як вбачається з матеріалів справи, придбане обладнання обліковується по бухгалтерському обліку на рахунку 102 «Машини та обладнання», на момент перевірки введене в експлуатацію згідно акту приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 10.04.2009 року. Також було встановлено, що гранулятор було придбано для виробничого оснащення структурного підрозділу ТОВ «Агро-Овен» - Губинівський комбікормовий завод.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням ознак сільськогосподарського підприємства, визначених п. 81.6 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість», суд приходить до висновку, що ТОВ «Агро-Овен» не підпадає під дію ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість», адже відповідно до умов вищевказаних контрактів ТОВ «Агро-Овен» було поставлено обладнання з метою використання у власній господарській діяльності, а саме: для вирощування птиці та виробництва кормових сумішей для свійських тварин.
Отже, відповідно до ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 року № 729 «Про заходи щодо активізації роботи з розвитку тваринництва», державну податкову адміністрацію зобов'язано забезпечити протягом п'яти робочих днів з моменту подання податкової декларації відшкодування податку на додану вартість у передбаченому законом порядку підприємствам, які відповідають умовам, визначеним пп. 6.2.6 п.6.2 ст. 6, пунктами 11.21. та 11.29 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість», у межах сум податку на додану вартість, сплачених під час ввезення на митну територію України технологічного обладнання, збірних будівель та складної сільськогосподарської техніки, вантажних автомобілів.
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 31.10.2008 року № 639-VI до Закону України «Про податок на додану вартість» було внесено зміни та виключено пп. 6.2.6 п. 6.2 ст. 6, пункти 11.21 та 11.29 ст. 11.
Відповідно до пунктів 81.3, пп.81 .15.1 п.81.15 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість», якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів, перевищує суму податку, нараховану по операціях з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню.
Виробничі фактори:
а) товари (послуги), які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.
У разі якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг), то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях;
б) послуги, супутні поставці сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
пакування та підготовка до продажу, в тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції;
зберігання сільськогосподарської продукції;
вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам з використання сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг);
надання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління;
знищення бур'яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;
експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ та сільськогосподарських угідь;
розділ м'яса для товарної кондиції.
Отже, в даному випадку вбачається дія пункту 81.3 Закону України «Про податок на додану вартість».
Крім того, аналіз Наказу Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 року № 166 «Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення і подання» показує, що скорочена податкова декларація з податку на додану вартість є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період та подається за наявності залишку сум податку, сплачених (нарахованих) постачальникам на вартість виробничих факторів. Для платників, які зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації (скороченій) відображаються лише операції, пов'язані із сільськогосподарським виробництвом, інші операції - у податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, відповідно до пп.81.15.1 п.81.15 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість».
Так, відповідно до умов вищевказаного Наказу, у скороченій податковій декларації відповідно до пп.81.15.1 п.81.15 ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість», відображаються: товари (послуги), які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції. Сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях в разі, якщо товари (послуги), основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг).
З урахуванням вищевикладених обставин справи, аналізу норм чинного законодавства, суд погоджується з висновками відповідача, викладеними в Акті перевірки та зазначає, що ТОВ «Агро-Овен» придбало обладнання відповідно до умов контрактів з метою використання у власній господарській діяльності, а саме: для вирощування птиці та виробництва кормових сумішей для свійських тварин. Тому, ТОВ «Агро-Овен» хибно вважає, що на підставі ст. 81 Закону України «Про податок на додану вартість» має право на відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей. Отже, внаслідок неправомірно проведеного розподілу сум податкового кредиту з податку на додану вартість між загальною та спеціальною деклараціями ТОВ «Агро-Овен» допущено завищення суми податкового кредиту по загальній декларації за квітень 2009 року; відповідне заниження в сумі 1 387 149, 08 грн. по спеціальній декларації за скороченою формою, як наслідок завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість на суму 1 352 482, 00 грн., заниження позитивного значення на 34 667, 00 грн. за період квітень 2009 року; по декларації за травень 2009 року підприємством занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість на 14 080, 00 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Тому, оскаржувані податкові повідомлення-рішення № 0000032350/0 від 21.08.2009 року та № 0000042350/0 від 21.08.2009 року - є такими, що винесені правомірно та скасуванню не підлягають.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у задоволенні даного адміністративного позову необхідно відмовити повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Овен» до Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 21.06.2010 року.
Суддя А. Ю. Рищенко