Постанова від 27.06.2012 по справі 2а-654/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2012 р. № 2а-654/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Гулкевич І.З.

при секретарі -Куч Ю.М,

за участю представника позивача Ганущина Р.В.

представника відповідача Корнієнко В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Територіального органу Держспоживстандарту у Львівській області - Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімпобутсервіс»про стягнення штрафу -,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Галицького району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Територіального органу Держспоживстандарту у Львівській області - Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімпобутсервіс»штраф у сумі 1 700 грн.

Ухвалою суду від 16.02.2012 року провадження у справ відкрито. Хід розгляду справи відображений в ухвалах суду.

Представник прокуратури в судове засідання не з'явився, хоча про місце, дату та час судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, з позицій викладених у письмових заявах наданих суду вважає застосування штрафу необґрунтованим.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуютться позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених законом. Відповідно до вимог ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійснені прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках передбачених законом. Рішенням Конституційного суду від 08.04.1999 року передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. В даному випадку,несплата відповідачем штрафу порушує фінансові інтереси держави. У зв'язку з цим прокуратура звернулась до суду в інтересах держави в особі Територіального органу Держспоживстандарту у Львівській області - Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області.

Згідно з п. 1 Положення про Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики затвердженого Указом Президента України віл 18.03.2003 року № 225/2003, Державний Комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Держспоживстандарт України) є спеціально Уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності. Відповідно до п. 10 зазначеного Положення, Держспоживстандарт України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку свої територіальні органи.

Згідно з п. 5 зазначеного Положення Держспоживстандарт України має право розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, перевіряти та обстежувати відповідно до законодавства виробничі, складські, торговельні та інші приміщення суб'єктів господарської діяльності сфери торгівлі, громадського харчування і послуг, накладати на суб'єктів господарської діяльності стягнення відповідно до законодавства.

Територіальними органами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики є управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які підпорядковуються Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (Положення про управління у справах захисту прав споживачі в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затвердженого Указом Президента України віл 23.06.2009 року № 220).

Відносини пов'язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України регулює Закон України «Про рекламу»№ 270/96-ВР від 03.07.1996 року. Відповідно до п. 1 ст. 16 даного Закону, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів -на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим -Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.

Згідно зі ст. 27 цього ж Закону, відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно. ч. 6. ст. 27 Закону, передбачає , за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 23 грудня 2011 року в. о. начальника Управління у справах захисту прав споживачів Територіального органу Держспоживстандарту у Львівській області Висоцькою С.Г. винесено рішення № 0349 про накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Хімпобутсервіс»штрафу за порушення законодавства про рекламу на суму 1 700 грн. Дане рішення прийняте на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу № 0491 від 12.12.2011 р. Стосовно справи про порушення законодавства про рекламу, згідно з якого всупереч вимог п. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу», ТзОВ «Хімпобутсервіс»прийняло рішення про самовільне розміщення зовнішньої реклами за адресою м. Львів вул. І. Франка, 61 (місця №№1,2,3,) без погодження з органами місцевого самоврядування.

На запрошення органу Держспоживінспекції відповідач не прореагував, документів щодо вартості розміщеної реклами та підтверджуючих документів на її розміщення також не надав.

Факт порушення законодавства про рекламу встановлений судом у передбаченому законом порядку і підтверджується долученими до матеріалів справи доказами. Товариство з обмеженою відповідальністю «Хімпобутсервіс»не оскаржувало рішення №0349 від 23.12.2011 року про накладення штрафу в сумі 1700, 00 грн., однак і штрафу на дату судового розгляду справи не сплатило.

Таким чином, позовні вимоги Прокурора Галицького району м. Львова заявлені в інтересах держави в особі Управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами, тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст..ст.2,4,7-14,23,69,70,71,86,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімпобутсервіс»на користь державного бюджету м. Львова (р/р 31110106700002, ЗКПО 23949066 МФО 825014, код платежу 21081100, банк одержувач ГУДК у Львівській області) штраф у розмірі 1700,00 (одна тисяча сімсот) гривень.

3. Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст. 94 КАС України не стягуються.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 02.07.2012 року

Суддя Гулкевич І.З.