вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
12 червня 2012 р.Справа №2а-4243/12/0170/13
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючої судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління Держкомзему у м.Сімферополь АР Крим, Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради АР Крим
третя особа- ОСОБА_3
про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
позивача-Алехіна Н.В. угода від 26.04.12, посвідчення адвоката № 1488;
відповідача- не з'явився ;
третя особа- не з'явився;
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Держкомзему України в м. Сімферополі АР Крим, управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 27.04.12 відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження і призначення справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.06.12 адміністративний позов залишено без розгляду в частині позовних вимог.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Ст. 140 Конституції України визначає, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами (ст. 10 ).
Відповідно до п. 3 Положення "Про управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради", Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради АР Крим є самостійним виконавчим органом Сімферопольської міської ради, підзвітний і підконтрольний міській раді, підпорядкований виконавчому комітету міської ради, міському голови з питань діяльності виконавчих органів ради (відповідно до розподілу обов'язків).
Суд зазначає, що адміністративний позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, але відповідно до правил предметної підсудності наведених у п.1 ч. 1 ст. 18 КАС України, компетентним судом по зазначеному спору є місцевий загальний суд.
Разом з тим, суд вважає необхідним звернути увагу позивача на те, що відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Згідно зі ст. 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Ч. 3 ст. 3 вказаного Закону встановлено, що судова система забезпечує доступність до правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією України та законами України. Відповідно до ч. 1 ст. 7 цього ж Закону Кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.02 р. зазначено, що ч. 2 ст. 124 Конституції України передбачає право на захист судом прав юридичних та фізичних осіб, встановлює юридичні гарантії його реалізації, надаючи можливість кожному захищати свої права будь-яким, не забороненим законом способом. Кожна особа має право вільно обрати не заборонений законом спосіб захисту прав, у тому числі і судовий захист. Суб'єкти правовідносин мають право на звернення до суду для захисту своїх прав та інтересів. Право на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
В даному випадку місцевим загальним судом, до якого належить передати адміністративну справу є Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.
На підставі викладеного справа №2а-4243/12/0170/13 за позовом ОСОБА_1 до управління Держкомзему України в м. Сімферополі АР Крим, управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій, з усіма матеріалами підлягає передачі до Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим.
Керуючись п.1 ч.1 ст.18, 160, 165 КАС України, суд
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м.Сімферополь АР Крим Управління земельних ресурсів Сімферопольської міської ради АР Крим, третя особа ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій передати до Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ( 95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Хромченко, 6-А).
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.