Постанова від 13.03.2012 по справі 2а-15980/11/0170/26

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 березня 2012 р. Справа №2а-15980/11/0170/26

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом

Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

за участю представників:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився.

Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 170,00грн. заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені у встановлені законодавством строки та розмірах штрафні санкції, застосовані за ненадання первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за 2008 звітний рік. Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Позивач явку свого представника у судове засідання 13.03.2012 року не забезпечив. До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач явку свого представника у судове засідання, що відбулося 13.03.2011 року, не забезпечив, про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення. Відповідач заперечень проти позову не надав, про причини неявки суду не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 01.06.1994 року ОСОБА_1 зареєстровано як фізична особа - підприємець, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 16).

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим (реєстраційний номер - 24-31-11889).

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. № 1058-IV (далі Закон №1058) із відповідними змінами та доповненнями.

Згідно ст. 1 Закону № 1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.

Стаття 3 Закону № 1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1058 персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом № 1058.

У відповідності до ч. 1 ст. 21 Закону № 1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.

Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч. 2 ст. 21 Закону № 1058).

Отже відповідач в розумінні Закону № 1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.

Згідно з пп. 1 п. 1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004 № 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за № 1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Як зазначає позивач, у порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством до 01 квітня поточного звітного року, відомості за 2008 звітний рік.

На підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішенням № 764 від 26.06.2009 року, які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті у сумі 170,00грн. (а.с. 5).

Згідно частини 14 статті 106 Закону України № 1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.

Рішення Управління ПФУ в Сімферопольському районі АР Крим № 764 від 26.06.2009 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 170,00 грн. отримано відповідачем 08.08.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.6).

Рішення Управління ПФУ в Сімферопольському районі АР Крим № 764 від 26.06.2009 року відповідачем оскаржено не було та набрало законної сили.

Таким чином, за відповідачем склалася заборгованість зі сплати штрафних санкції в сумі 170,00 грн.

Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити.

Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 97530) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі (95013, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Д. Ульянова, 6, р/р 2560870447612 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 22259661) 170 грн. штрафних санкції за рішенням № 764 від 26.06.2009 року.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Петренко В.В.