Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
02 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/3720/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Краматорську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 48 446,04 грн., -
Державна податкова інспекція у м. Краматорську (надалі - ДПІ у м. Краматорську, позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 48 446,04 грн. з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1, відповідач).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податкову заборгованість у розмірі 48 446,04 грн. (у тому числі, основний платіж - 40 902,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 7 552,00 грн.), яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість згідно податкового повідомлення-рішення від 12.01.2012 року № 000009/701/1921/10/17-113. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строки, встановлені чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
Відповідачем позовні вимоги визнані, про що до матеріалів справи позивач надав відповідну заяву
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідно до Свідоцтва серії В01 № НОМЕР_3 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області 29.11.2005 року за № 2 270 000 0000 003750; ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження: 84313, АДРЕСА_1. Згідно із довідкою про взяття на облік платника податків від 20.03.2012 року № 246/140/18-314-12 ФОП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Краматорську з 29.11.2005 року за № 1571.
З матеріалів справи судом встановлено, що в період з 07.12.2011 року по 20.12.2011 року ДПІ у м. Краматорську проведено документальну планову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.09.2011 року, правильності нарахування та перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності незалежної професійної діяльності за період з 01.10.2008 року по 31.12.2010 року, про що складено акт від 27.12.2011 року № 2734/17-1-НОМЕР_1.
В ході проведення зазначеної перевірки встановлено про порушення відповідачем пп. 183.2, 183.10 ст. 183, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, пп. 5.2 п.5 розділу ІІІ Положення про реєстрацію платників податку н додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року № 978, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 29.12.2010 року за № 1400/18695, а саме: ФОП ОСОБА_1 несвоєчасно надана до ДПІ у м. Краматорську заява про реєстрацію платником податку на додану вартість, не задекларовані податкові зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 40 902,00 грн.; а також порушено п. 202.1 ст. 202, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України у зв'язку з не наданням до ДПІ у м. Краматорську податкові декларації з податку на додану вартість за періоди березень-вересень 2011 року, п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - не забезпечено зберігання у книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків за 23-28 грудня 2010 року, 04-08 січня 2011 року, 17.01.2011 року, 18.01.2011 року, 23.01.2011 року та 07.02.2011 року.
За результатами акту перевірки від 27.12.2011 року № 2734/17-1-НОМЕР_1 ДПІ у м. Краматорську прийняте податкове повідомлення-рішення від 12.01.2012 року №000009/701/1921-10/17-113 про збільшення ФОП ОСОБА_1 грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 48 454,00 грн. (у тому числі: за основним платежем у розмірі 40 902,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 7 552,00 грн.).
Акт перевірки від 27.12.2011 року № 2734/17-1-НОМЕР_1 підписаний відповідачем з зауваженнями.
Разом з цим, в матеріалах даної адміністративної справи відсутні докази оскарження податкового повідомлення-рішення від 12.01.2012 року №000009/701/1921-10/17-113.
У зв'язку з переплатою податку на додану вартість на обліковому рахунку відповідача у розмірі 10,00 грн., сума нарахованого грошового зобов'язання по податку на додану вартість склала у загальному розмірі 48 444,00 грн.
Примусове погашення податкового боргу - це ряд заходів, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків. Примусове погашення податкової заборгованості здійснюється органами державної податкової служби на підставі законодавчих актів.
З метою погашення заборгованості позивачем приймалися заходи, передбачені нормами Податковим кодексом України, а саме, боржнику вручена податкова вимога від 14.02.2012 року № 65.
При цьому, у справі також відсутні докази стосовно адміністративного чи судового оскарження дій та актів позивача щодо наведеної податкової вимоги.
З матеріалів справи встановлено, що позивачем відповідачу нарахована пеня по податку на додану вартість в сумі 2,04 грн.
Таким чином, грошове зобов'язання з податку на додану вартість, що не сплачена відповідачем до бюджету становить 48 446,04 грн. (48 444,00 грн. + 2,04 грн.).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначені зобов'язання платників податків, зокрема: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки, тощо.
Відповідно до пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання несе платник податків (п. 54.5 ст. 54 ПКУ).
Податковим кодексом України (далі - ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Як вже зазначено, що ФОП ОСОБА_1 має податкову заборгованість по податку на додану вартість у сумі 48 446,04 грн., а саме: згідно податковому повідомленню-рішенню від 12.01.2012 року № 000009/701/1921-10/17-113 в сумі 48 444,00 грн. та нарахованої пені в сумі 2,04 грн.
Наведені розрахунки податкового боргу відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем визнані.
Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 112 встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу у загальній сумі 48 446,04 грн. відповідач визнав в повному обсязі, про що надав суду письмову заяву, яка є в матеріалах справи, підстав для неприйняття такої заяви у суду відсутня, але, станом на день розгляду цього спору наведена вище сума боргу відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що сума податкового боргу відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд
Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 48 446,04 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місцезнаходження: 84313, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету на р/р 31112029700059, код платежу 3014010100, банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області, МФО 834016, податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 48 446,04 грн. (сорок вісім тисяч чотириста сорок шість грн. 04 коп.).
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 2 липня 2012 року.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.