ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
03 травня 2012 р. № 2а-2591/12/1370
Прокурор Перемишлянського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Іваськевич С.В.
за участю:
представника позивача -Грабчинського В.Г.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Прокурора Перемишлянського району Львівської області в інтересах держави в особі Золочівської міжрайонної ДПІ Львівської області ДПС до Міського комунального підприємства «Комунальник»про стягнення заборгованості, -
Прокурор Перемишлянського району Львівської області в інтересах держави в особі Золочівської міжрайонної ДПІ Львівської області ДПС звернувся до суду з адміністративним позовом до Міського комунального підприємства «Комунальник»про стягнення заборгованості в сумі 233 762,44 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. 09.04.2012 року відповідач подав письмові заперечення на позовну заяву, вважає, що позов є безпідставним, необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення. Стверджує, що другої податкової вимоги ДПІ в Перемишлянському районі Львівської області підприємство не отримувало, підпис на корінці ставила невідома особа.
Заслухавши думку представника позивача, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно матеріалів справи, Міське комунальне підприємство «Комунальник» 27.10.2004 року зареєстроване Перемишлянською районною державною адміністрацією та йому присвоєно код ЄДРПОУ 36650041.
Заборгованість Міського комунального підприємства «Комунальник» виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань, визначених у податкових деклараціях, податкових розрахунках в сумі 233 762,44 грн, зокрема: залишок донарахованої штрафної санкції повідомлення рішення № 0004191521 від 05.11,09р., борг виник 16.11,09р. -2581,3В грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.11.09р. - 7134,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.12.09р. - 8276,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 01.02.10р. - 12865,00 грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000021600 від 26.01.10р., борг виник 08.02.10р. - 6813,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 02.03.10р. - 8653,00 грн нараховано по декларації по терміну сплати 30.03.10р. - 11506,00 грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000201600 від 24.03.10р., борг виник 06.04.10р. - 3464,53 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.04.10р. - 9514,00 грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000281600 від 29.04.10р., борг виник 14.05.10р. - 4547,58 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 31.05.10р. - 5423,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.06.10р.- 9312,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.07.10р.- 9795,00грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000481600 від 11.08.10р., борг виник 25.08.10р. - 7203,00 грн враховано по декларації по терміну сплати 30.08.10р.- 9341,00 грн нараховано по декларації по терміну сплати 30.09.10р. - 10353,00грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000671600 від 20.10.10р., борг виник 01.11.10р. - 1129,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 01.11.10р.- 9608,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.11.10р. - 10339,00 грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000721600 від 22.11.10р., борг виник 06.12.10р. - 3725,55 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.12.10р.- 12190,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 31.01.11р. - 16580,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 02.03.11р. - 69 56,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.03.1 1р.- 4189,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.04.11р. -16964,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.05.11р.- 12822,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.06.11р.- 14345,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.07.11р. -12416,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.08.11р.- 15896,00 грн., донараховано штрафна санкція повідомлення рішення № 0000291600 від 26.08.11р., борг виник 05.09.11р. - 4126,23 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.09.11р.- 13486,00 грн.. нараховано по декларації по терміну сплати 30.10.11р. -14629,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.11.11р. - 12209,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.12.11р.- 19818,,00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 30.01.12р.- 16361, 00 грн., нараховано по декларації по терміну сплати 01.03.12р -131181,00 грн.
У відповідності до довідки від 15.03.2012 року №2174/19-032 про заборгованість МКІІ «Комунальник»має податковий борг на суму 383 260.58 грн., в тому числі пеня 25572.31 грн. Проте, сума боргу включає суми, які були стягнені з відповідача згідно рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06.05.2010 року, яке оскаржується «МКІІ «Комунальник»в апеляційному порядку, яка міститься в матеріалах справи.
Отже, відповідно до вищевикладеного станом на сьогоднішній день сума податкового боргу, яка не оскаржується і не включає суми, які були стягнені з відповідача згідно судового рішення, тобто є узгодженою сумою становить 233 762.44 грн.
На момент виникнення спірних правовідносин спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовується до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України "Про пор погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього Закону, вважається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Всупереч зазначеного, вказана сума грошового зобов'язання платником податків не сплачена.
На виконання п.п.6.2.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року, яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. ДПІ у Перемишлянському районі Львівської області на адресу МКІІ «Комунальник»направлялись податкові вимоги:
- перша податкова вимога від 05.06.2007 року №1/108на суму 4110,26 грн., яка отримана 07.06.2007 року за підписом головного бухгалтера.;
- друга податкова вимога від 09.07.2007 року №2/146 на суму 8833,05 грн., яка була вручена 25.07.2007 року, про що свідчить повідомлення про вручення №166973.
В.о. начальника Перемишлянської податкової інспекції було винесено рішення від 10.07.2007 року про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів відповідно до підпункту 7.2.1 п.7.2 ст. 7 ЗУ від 21.12.00 № 2181-І1І «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами га державними цільовими фондами», оскільки платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки.
Згідно п.20.1.28 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.41.1 та п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до ч. 1 п. 95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Позов задовольнити.
Стягнути з Міського комунального підприємства «Комунальник»на користь Державного бюджету України 233 762,44 грн. податкового боргу.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 08.05.2012 року.
Суддя Р. Брильовський