20 червня 2012 р. Справа № 27629/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії :
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Глушка І.В., Судової-Хомюк Н.М.
за участі секретаря судового засідання: Баранкевич А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 травня 2010 року в адміністративній справі за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
У березні 2010 року Івано-Франківський транспортний прокурор звернувся в суд із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до відповідача приватного підприємця - фізичної особи ОСОБА_1, в якому просив стягнути з відповідача на користь державного бюджету фінансові санкції по постанові № 081192 на суму 1700 грн..
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.05.2010 року позов задоволено, стягнено з ПП-ФО ОСОБА_1 в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 1700 грн..
Не погоджуючись з вказаною постановою суду першої інстанції відповідач ОСОБА_1 оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що оскаржена постанова суду є незаконною та підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляції покликається відповідач на те, що постанова начальника ТУ Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області № 081192 від 24.03.2009 р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. є незаконною, оскільки винесена у його відсутності, копії цієї постанови він не отримував, його безпідставно притягнуто до відповідальності як фізичну особу, а не як автомобільного перевізника, що є порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт». Суд першої інстанції також не врахував, що вищевказана постанова є не мотивованою і не конкретизованою, перевірку та розгляд справи було проведено з порушенням вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Просить апелянт постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.05.2010 року скасувати і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши підстави і межі апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою № 081192 від 24.03.2009 р. про застосування фінансових санкцій, яка винесена начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідача ОСОБА_1 притягнено до відповідальності на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» і застосовано до нього фінансові санкції в сумі 1700 грн. (а.с. 7).
Таку постанову було винесено на підставі Акту № 110893 від 13.03.2009 р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Із цього Акту перевірки видно, що порушення полягало в тому, що ОСОБА_1 13.03.2009 р. керуючи автомобілем «Мерседес Бенц» д.н. НОМЕР_1 надавав послуги з перевезення пасажирів на маршруті Івано-Франківськ - Богородчани без оформленого дорожнього листа, ліцензійної картки (а.с. 6).
Суд першої інстанції за результатами розгляду адміністративної справи дійшов правильного висновку про стягнення із відповідача фінансової санкції 1700 грн. в судовому порядку, оскільки вищевказана постанова № 081192 від 24.03.2009 р. про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась у визначеному Законом порядку, набрала законної сили, а в добровільному порядку сума застосованої фінансової санкції не була сплачена.
При цьому, суд апеляційної інстанції враховує, що порядок виконання постанови про застосування фінансових санкцій та порядок оскарження такої постанови визначені пунктами 28, 29, 32-35 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМ України № 1567 від 08.11.2006 року. Однак, цих правових норм відповідачем дотримано не було.
Враховуючи наведене вище, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги є безпідставними і такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржену постанову суду без змін.
Керуючись ст.ст. 41 ч.1, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 травня 2010 року в адміністративній справі за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: В.В. Гуляк
Судді: І.В. Глушко
Н.М. Судова-Хомюк