про залишення позовної заяви без руху
"18" червня 2012 р.№ 2а/1270/4658/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову відкритого акціонерного товариства «Слов'яносербська районна типографія» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», Парафії Архідиякона Стефана Луганської Єпархії Української православної церкви, треті особи - регіональне відділення фонду Держмайна України в Луганській області, Луганська Єпархія Української православної церкви про відмову в проведенні державної реєстрації,-
15.06.2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов відкритого акціонерного товариства «Слов'яносербська районна типографія» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», Парафії Архідиякона Стефана Луганської Єпархії Української православної церкви, треті особи - регіональне відділення фонду Держмайна України в Луганській області, Луганська Єпархія Української православної церкви про відмову в проведенні державної реєстрації.
Згідно з частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем сплачено судовий збір у сумі 32,19 грн. та 107,30 грн.
Відповідно до п. 14 Інструкції «Про порядок обчислення та справляння державного мита», при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту «Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
У випадках, коли перерахування мита проводиться з рахунку вкладника, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплаченого митом, додається довідка, засвідчена підписом контролера і відбитком печатки кредитної установи.
Разом з тим, позивачем при подачі позову було порушено вимоги п.14 Інструкції «Про порядок обчислення та справляння державного мита», а саме платіжні доручення про сплату судового збору, не оформлено належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено вимоги про:
- визнання не підлягаючим державній реєстрації права власності;
- якщо державна реєстрація на об'єкт нерухомості вже проведена - її скасування;
- визнання технічного паспорту, складеного відповідачем недійсним.
Тобто, заявлені вимоги не відповідають нормам ч.4 ст.105 КАС України.
Крім того, позивачем адміністративний позов пред'явлено до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» та Парафії Архідиякона Стефана Луганської Єпархії Української православної церкви. Разом з тим, ВАТ «Слов'яносербська районна типографія» у пред'явленому позові не викладений зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Також, позивачем в якості третіх осіб по справі в позові зазначено регіональне відділення фонду Держмайна України в Луганській області та Луганська Єпархія Української православної церкви. При цьому не зазначено на чиїй стороні (позивача, відповідача) їх залучено та із самостійними вимогами чи без.
Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких підстав позивачу необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.
В разі невиконання - позовна заява буде повернута позивачу.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов відкритого акціонерного товариства «Слов'яносербська районна типографія» до комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації», Парафії Архідиякона Стефана Луганської Єпархії Української православної церкви, треті особи - регіональне відділення фонду Держмайна України в Луганській області, Луганська Єпархія Української православної церкви про відмову в проведенні державної реєстрації, залишити без руху, надавши строк п'ять днів з моменту отримання ухвали для усунення недоліків, а саме: надати належним чином оформлений адміністративний позов з викладенням конкретних позовних вимог відповідно до ч.4 ст.105 КАС України, викладенням змісту позовних вимог до кожного з відповідачів; викладенням повного найменування третіх осіб; а також надати належним чином оформлені платіжні доручення на переказ готівки про сплату судового збору.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяК.Є. Петросян