Донецький окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 березня 2012 р. Справа № 2а/0570/3514/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Грищенко Є.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 до Донецької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету такою, що є недостовірною та зобов'язання Донецької обласної державної адміністрації достроково розірвати договір з ФОП ОСОБА_2, -
21 березня 2012 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Донецької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету, що є недостовірною та зобов'язання Донецької обласної державної адміністрації достроково розірвати договір з ФОП ОСОБА_2
Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання інформації, яка надана ФОП ОСОБА_2, недостовірною необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до частини другої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до частини 1 і 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 .ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Інформація, яка була надана ФОП ОСОБА_2 до конкурсного комітету не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію, тому суд вважає за необхідним відмовити у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог про визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету такою, що є недостовірною.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У відкритті провадження в частині визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету такою, що є недостовірною у справі за адміністративним позовом суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 до Донецької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету такою, що є недостовірною та зобов'язання Донецької обласної державної адміністрації достроково розірвати договір з ФОП ОСОБА_2 - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадженні частині визнання інформації ФОП ОСОБА_2, яка була подана до конкурсного комітету такою, що є недостовірною в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то ухвала вважається такою, що не набрала законної сили.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Грищенко Є.І.