Ухвала від 07.06.2012 по справі 1570/3574/2012

Справа № 1570/3574/2012

УХВАЛА

07 червня 2012 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Селянського фермерського господарства «ОСОБА_1» про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Селянського фермерського господарства «ОСОБА_1» про припинення юридичної особи.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом.

Проте поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Проте у позовній заяві позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби не зазначені номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти відповідача (якщо такі відомі).

Крім того, позивач не зазначає процесуальний статус засновників відповідача, інших відповідальних та афілійованих осіб відповідача (як вбачається з документів, доданих до позовної заяви засновником селянського фермерського господарства «ОСОБА_1»є ОСОБА_1), позивачу необхідно вказати його адресу, надати для нього копію позову з додатками, оскільки позовні вимоги стосуються його інтересів.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позивач як суб'єкт владних повноважень здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів. Між тим, з заяви та наданих до неї документів не вбачається як саме позивач, як суб'єкт владних повноважень виконував свої функції відносно відповідача. Позивачу необхідно надати відомості чи дійсно відповідач не веде господарську діяльність.

Правові, економічні та соціальні засади створення, діяльності та припинення діяльності фермерських господарств визначені в Законі України «Про фермерське господарство». Фермерське господарство -це форма підприємницької діяльності із створенням юридичної особи, може бути створена одним громадянином або кількома, які є родичами або членами сім'ї. В Статуті фермерського господарства повинно зазначатися, крім іншого, порядок формування (складеного майна). Статтею ст. 23 вищезазначеного Закону передбачене успадкування фермерського господарства. Крім того, відповідно до ст.8 Закону державна реєстрація фермерського господарства здійснюється лише після одержання державного акту на землю або укладення договору оренди земельної ділянки та його реєстрації. Підстави для припинення діяльності фермерського господарства визначені в ст.35 Закону України «Про фермерське господарство», якими є лише: реорганізація фермерського господарства ; ліквідація фермерського господарства; визнання фермерського господарства неплатоспроможним (банкрутом); якщо не залишається жодного члена фермерського господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність господарства.

Враховуючи вищезазначені вимоги законодавства, позивачу необхідно зазначити ким створено фермерське господарство, хто в нього входив, яке майно було складено для організації фермерського господарства, яка земельна ділянка рахується за фермерським господарством, а також визначитися з підставами припинення фермерського господарства та судочинством, в порядку якого необхідно припинити при наявності на це підстав, діяльність фермерського господарства.

Згідно ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформленого позову.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Селянського фермерського господарства «ОСОБА_1» про припинення юридичної особи - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 26 червня 2012 року усунути недоліки, викладені в ухвалі та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Стеценко О.О.